Як дізнатися температуру процесора

admin Різні статті

Як дізнатися температуру процесораПерегрів компонентів комп'ютера не приводить ні до чого хорошого, тим більше, якщо в роботі техніки вже є якісь збої. Давайте розберемося, як перевірити температуру процесора, щоб контролювати його навантаження.

Багато користувачів вважають, що моніторинг навантаження і температури процесора потрібен лише при використанні русурсоємних програм або ж при розгоні комп'ютера. Насправді це не так. Є ряд інших причин, чому необхідно стежити за нагріванням процесора. Так, якщо вашому комп'ютеру більше двох років, то за цей час могла зноситися термопаста, кулер покритися пилом. Це все призводить до того, що процесор перегрівається, а ви про це навіть не знаєте.

На щастя, в BIOS прописана максимальна температура процесора, при якій комп'ютер перезавантажується. Це врятує настільки важливу деталь від зносу, але все ж не варто доводити техніку до такого і почніть вже зараз контролювати навантаження і температуру процесора, щоб уникнути дорогого ремонту надалі.

Щоб дізнатися температуру процесора, необхідно скористатися сторонніми утилітами. У Windows не передбачено жодної утиліти, яка давала б необхідну нам інформацію. Залишається тільки вибрати відповідну програму.

Звичайному користувачеві комп'ютера зовсім не потрібна платна і великовагова програма, досить обмежитися безкоштовною утилітою, тим більше, якщо ви хочете тільки контролювати температуру процесора і відеокарти. Саме тому ми розглянемо тільки безкоштовні програми, до речі, вони ні в чому не поступаються платним програмам.

Програми для моніторингу температури процесора

Core Temp - проста і зручна програма, яка дозволяє стежити за температурою кожного процесора і ядра, а також материнської плати. Підтримує всі процесори AMD і Intel, від застарілих до найновіших. У цієї програми найбільше позитивних відгуків в роботі.

SpeedFan - ідеальна програма для більшості старих процесорів. До речі, за допомогою SpeedFan можна провести тест процесора на перегрів, а також дізнатися частоту роботи CPU, швидкість обертання вентилятора, температуру вінчестера і дані SMART.

HWMonitor - ще одна проста програма для моніторингу температури, напруги і швидкості вентилятора. Програма підтримує роботу з більшістю термодатчиков. У цілому ж HWMonitor дуже схожий на Core Temp.

Real Temp - вузькоспеціалізована програма моніторингу температури всіх процесорів Intel Core, одно, двох і чотирьохядерних. Додатковий плюс програми в тому, що вона дозволяє визначити максимальну критичну температуру нагрівання кожного ядра процесора окремо.

Щоб вибрати для себе відповідну програму, необхідно випробувати роботу їх усіх. Як не дивно, але дані кожної програми будуть відрізнятися від інших, тому зупиніться тільки на показниках однієї з утиліт, які максимально наближені до реальних. Наприклад, якщо одна з програм показує температуру процесора +90 ° С, значить, її дані вже не можна вважати наближеними до реальності, адже в деяких випадках похибка роботи софта становить до 20 градусів.

Кілька слів про те, яка температура процесора повинна бути. Не можна дати точні дані про нормальній температурі всіх процесорів. Тут все залежить від покоління вашого процесора. Так, старі процесори можуть нагріватися до +70 °, що не зовсім добре для цієї деталі. Виробники процесорів нових поколінь намагаються робити їх так, щоб вони виділяли якомога менше тепла.

Як визначити температуру процесора

Максимальну і робочу температуру тієї чи ної моделі процесора необхідно шукати в його характеристиках. В цілому можна сказати, що при простої системи, друці і використання інтернету температура процесора повинна бути до +45 ° С. При запуску ігор, архівації файлів, конвертації відео та інших спеціалізованих програм температура процесора може підніматися до +60 ° С, але краще, щоб вона не переходила позначку +50 ° С. Використовуйте ці показники, як орієнтовні, і самостійно контролюйте навантаження процесора вашого комп'ютера.

Вконтакте
Pinterest