Як і який телевізор краще вибрати?

admin Різні статті

Як і який телевізор краще вибрати?Телевізор продовжує залишатися одним з найбільш затребуваних побутових пристроїв. Мати в сім'ї два-три телевізори стало нормою, а покупка телевізора радісною подією. Якщо подібна подія у вас ще попереду, то знайте, що вона може бути сильно затьмарена величезним вибором різних пристроїв, пропонованих в даний час на ринку. Зіткнувшись в магазині з питаннями продавців-консультантів і термінами на зразок HDTV, LCD, HDMI, ви ризикуєте загубитися в цьому виборі та купити телевізор не який потрібен саме вам, а той який порадив вам продавець.

Але насправді все це не так вже і складно в цьому питанні. Вам потрібно просто володіти деяким мінімумом інформації, з яким ми і познайомимо вас далі, також можете почитати цікаву статтю про те як вибрати цифровий фотоапарат.

Як вибрати телевізор

Для початку ви повинні відповісти собі на питання яку діагональ телевізора вибрати? Відповідь на це питання для вас не повинне бути важким, якщо взяти до уваги призначення телевізора і розміри приміщення, в якому він буде стояти. Навряд чи хтось буде ставити на кухню телевізор з діагональну від 32". Оптимальним вибором для вітальні з розміром 4х5 метрів стане телевізор з діагоналлю 40 і більше дюймів. Крім того, існує мінімум, безпечної відстані від очей до екрана телевізора. Він становить 3-5 діагоналей для телевізорів із співвідношенням сторін екрану 4:3 і 2,5-3,0 діагоналі при перегляді широкоформатних телевізорів 16:9. Тепер, взявши до уваги зазначені дані і оцінивши свій бюджет, ви легко можете визначитися з потрібною вам діагоналлю.

Другим каменем спотикання у виборі телевізора завжди є його тип. В даний час випускаються рідкокристалічні (РК по анг. - LCD), плазмові й кінескопні (ЕЛТ по анг. - CRT) телевізори. Останній тип вже доживає свій вік і крім таких переваг як низька ціна і довгий термін служби має ряд істотних недоліків, таких як великі габарити і вага, мерехтіння екрану, невелику діагональ. Телевізор даного типу можна придбати для дачі, або якщо дозволяє місце, для кухні. Якщо ж ви вибираєте головний телевізійний пристрій для вашого будинку або квартири, то вибір обмежиться плазмовими і рідкокристалічними панелями. Плазмові телевізори забезпечують дуже якісну картинку, мають широкий колірний діапазн, велику контрастність і кут огляду, яскравий і плоский екран, відсутність мерехтінь зображення. Є у них і суттєві недоліки: висока вартість і енергоємність, а також ймовірність вигоряння пікселів. Якщо ви створюєте домашній кінотеатр і не обмежені в коштах - це ваш вибір.

Рідкокристалічні телевізори відрізняються дещо гіршим зображенням порівняно з плазмовими панелями, але володіють малою товщиною і енергоспоживанням, а також ергономічністю, через відсутність мерехтінь. Недоліками РК телевізорів є помітна залежність відтінків від кута огляду, нерівномірність яскравості зображення, ймовірність «вигорання» окремих пікселів і неприродність передачі кольору.

З деякими з перерахованих недоліків успішно борються з застосуванням світлодіодного підсвічування екрану, в так званих LED-телевізорах. По суті ці теже самі РК, тільки замість лампового підсвічування у них застосовується світлодіодне. Але дані телевізори поки ще досить нові на ринку, що дозволяє покупцям завищувати на них ціну.

У будь-якому випадку якісний рідкокристалічний телевізор вас не повинен розчарувати і є розумним вибором.

На що звернути увагу при виборі телевізора

На що ще звернути увагу? Визначтеся з потрібними роз'ємами і кількістю цифрових виходів, виходячи з передбачуваної кількості підключень. Якщо ви будете підключати до телевізора пристрої приблизно однакових з ним поколінь, наприклад DVD-плеєр, то складнощів виникати не повинно. Якщо ж захочете підключити старенький відеомагнітофон, то можуть виникнути проблеми. Якщо телевізор буде знаходиться в яскравій, сонячної кімнаті, то особливу увагу потрібно приділити яскравості і контрастності зображення. Можна сильно засмутиться, коли ви помітите, що телевізор який давав гарну картинку при штучному освітленні в магазині, у вас вдома з цієї причини став тьмяним і неконтрастним. Читайте статтю Як правильно вибрати електром'ясорубку.

Зверніть також увагу на те, наскільки вас влаштовує якість вбудованого звуку. Порівняйте кілька моделей за даним показником.

Ну і, звичайно ж, ніхто не скасовує ваші особисті уподобання щодо вибору у вигляді вподобаних форм, кольорів, брендів і так далі. Вдалого вам вибору!

Вконтакте
Pinterest