Як конвертувати DjVu в FB2?

admin Різні статті

Як конвертувати DjVu в FB2? Досить часто можна зіткнутися з електронними книгами, збереженими в форматі DjVu - його нерідко використовують для зберігання відсканованих документів. Ось тільки не всі електронні «читалки» коректно відкривають цей формат, на відміну від того ж FB2. Чи є спосіб конвертувати DjVu в FB2?

Як конвертувати DjVu в FB2?

На жаль, програми, яка здатна в один клік перевести DjVu в FB2, не існує. Пов'язано це з тим, що формат FB2 містить інформацію в текстовому вигляді. А DjVu - це графічний формат, по суті, набір картинок, об'єднаних в один файл для більшої зручності. «Вийняти» з картинки текст набагато складніше, ніж зробити з тексту картинку. Тому конвертувати DjVu в FB2 доведеться в кілька кроків.

Найпростіше це буде зробити, якщо в DjVu файлі є текстовий (OCR) шар. Як це перевірити? Відкрийте електронну книгу будь-якою зручною програмою для читання DjVu і перевірте, чи можна здійснити повнотекстовий пошук по файлу (природно, програма повинна спочатку підтримувати опцію повнотекстового пошуку).

Якщо OCR шар присутній, вам потрібно скопіювати текст файла в буфер обміну, вставити в будь-який текстовий редактор, підредагувати при необхідності і зберегти як текстовий документ (DOC, RTF, TXT, ODT і т. п.), а вже текстовий документ конвертувати в FB2 за допомогою будь-якої зручної програми.

Як конвертувати DjVu, без текстового шару, в FB2?

Як конвертувати DjVu в FB2?Якщо ж DjVu документ складається з «чистих» картинок, без текстового шару, процес конвертації DjVu в FB2 буде складатися з декількох етапів. Щоб витягти текст з DjVu файлу, вам потрібно буде скористатися програмою для оптичного розпізнавання символів - наприклад, Fine Reader або будь-якою іншою більш доступною альтернативою.

Але програми для розпізнавання тексту рідко здатні безпосередньо працювати з форматом DjVu. Тому для початку вам потрібно буде конвертувати DjVu файл у формат PDF або TIFF. Для конвертації в формат PDF, наприклад, можна використовувати зв'язку з двох програм - WinDjView і PDFCreator. Замість WinDjView можна використовувати будь-яку іншу програму для читання цього формату (аби в ній була присутня можливість друку), а замість PDFCreator - будь-який інший віртуальний принтер.

Відкривши файл DjVu в програмі для читання, викличте діалог друку (клавіші Ctrl + P), в рядку вибору принтера виберіть зі списку віртуальний PDF-принтер і натисніть ОК. Програмі буде потрібно якийсь час, щоб підготувати сторінки документа для конвертації. Коли відкриється вікно збереження файлу, введіть назву книги і натисніть ОК. Врахуйте, що конвертація може зажадати багато часу і ресурсів комп'ютера.

Також можна використовувати програми для конвертації DjVu в інші графічні формати (наприклад, DjVuOCR). Головне - щоб у результаті ви отримали документ, який можна розпізнати за допомогою Fine Reader або іншої подібної програми. Розпізнаний текст експортується в текстовий редактор, де його при необхідності можна підредагувати, а вже потім текстовий файл конвертується в FB2.

Отже, є дві основні схеми конвертації формату DjVu в FB2. Якщо в книзі присутній текстовий шар, потрібно просто скопіювати його в текстовий документ, а вже його сконвертувати в FB2. Якщо текстового шару немає, ланцюжок буде виглядати наступним чином: конвертація DjVu в PDF або графічний формат → розпізнавання отриманого файлу в OCR програмі → збереження розпізнаного тексту в текстовий файл → конвертація текстового файлу в FB2.

Взагалі, конвертація DjVu в FB2 - процес довгий і досить трудомісткий. Так що якщо у вас є можливість обійтися без конвертації, краще залишити книгу в DjVu форматі.

Вконтакте
Pinterest