Як користуватися фотоапаратом?

admin Різні статті

Як користуватися фотоапаратом?Сучасні цифрові фотоапарати аматорського рівня зроблені так, що від людини у створенні знімка потрібно мінімум зусиль: навести камеру на об'єкт і натиснути кпопку спрацьовування затвора. Однак не завжди фотознімки, зроблені автоматом, виходять такими, як очікувалося. Вся справа, виявляється, в тому, що потрібно знати, як користуватися фотоапаратом правильно, у чому і допоможе розібратися ця стаття.

Як користуватися фотоапаратом? Поради новачку

Незважаючи на те, що цифрова фотокамера здатна робити знімки, автоматично виконуючи всі необхідні настройки, результат роботи з такою камерою не завжди виходить задовільним. Наприклад, часто у тих, хто тільки-тільки освоює цифровий фотоапарат, на фотографіях об'єкти можуть виходити розмитими і пере або недоосвіченними, а перенесення кольорів на знімках може спотворюватися. Щоб уникнути подібних проблем, варто ознайомитися з основними правилами використання цифрових фотокамер.

Фокусування

Щоб фотографовані об'єкти в кадрі виходили різкими, дуже важливо правильно використовувати функцію автоматичного фокусування, що є в наявності у всіх моделей аматорських цифрових фотоапаратів. В іншому випадку замість очікуваних знімків високої чіткості можна отримати щось невиразне і розмите, у чому вгадати початкову задумку фото практично неможливо.

Щоб фотографії при використанні автофокусування виходили різкими, при наведенні камери на об'єкт слід спочатку наполовину натиснути кнопку спуску і почекати, поки функція автоматичного фокусування спрацює (зазвичай про це свідчить підсвічена зеленим кольором рамка фокусування). Потім можна натискати кнопку спуску повністю і навіть при зміні композиції кадру фокус залишиться зафіксованим, а знімок у результаті вийде чітким.

Як користуватися фотоапаратом. Експозиція

Якщо говорити простими словами, то від налаштувань експозиції в цифровому фотоапараті залежатиме, чи вийдуть знімки досить добре освітленими. При неправильних налаштуваннях даного параметра можливе отримання або занадто темних (недоекспонованих), або занадто світлих (переекспонованних) фотографій, що, звичайно ж, не можна вважати задовільним результатом.

Щоб користуватися фотоапаратом правильно, потрібно враховувати рівень освітленості фотографованих об'єктів і залежно від нього коректувати налаштування експозиції, якщо це у функціях фотоапарата доступно. А якщо можливості коректувати експозицію фотоапарат не має, то піти можна іншим шляхом, змінивши сам рівень освітленості кадру. Наприклад, найпростіший і відомий спосіб уникнути недоекспонованих фотографій при зйомці в умовах недостатньої освітленості - це використовувати спалах.

Світлочутливість

Під час зйомки цифровою фотокамерою в автоматичному режимі необхідну світлочутливість камера встановлює самостійно, грунтуючись на показаннях датчиків. Якщо ж встановлена автоматично світлочутливість не відповідає побажанням користувача, то її можна змінити вручну.

Світлочутливість в цифрових фотоапаратах - це один з параметрів, що відповідають за те, скільки світла потрапить на матрицю: чим вище встановлено значення даного параметра, тим більше світла може потрапити на фотоматрицю під час зйомки. Найбільш високі значення світлочутливості (вимірюватимуться у одиницях ISO) встановлювати слід для зйомки в умовах недостатньої освітленості, а найбільш низькі - при дуже яскравому світлі. Оптимальними вважаються значення світлочутливості в межах від 100 до 400, іноді - 800 одиниць. При більш високих значеннях ISO сильно зростає кількість «шумів» на знімку, що погіршує результат фотозйомки.

Як користуватися фотоапаратом? Діафрагма

Діафрагма, поряд зі світлочутливістю, також є одним з параметрів, що відповідають за кількість потрапляючого на матрицю фотоапарата світла. Фізично діафрагма являє собою диск, що складається з декількох рухомих пелюсток і встановлений перед фотоматрицею. При зміні налаштувань діафрагми її пелюстки можуть залишати отвір, через яке світло надходить на матрицю, повністю відкритим, або ж закривати його. Чим більш закритою є діафрагма, тим менший потік світла потрапляє на матрицю.

Позначається діафрагма в налаштуваннях цифрового фотоапарата як f/x, де х - це діаметр діафрагми: наприклад, значення f/16, f/22 відповідають самій закритій діафрагмі, а значення f/2.8, f / 2, f/1.4 - найвідкритішій. При яскравому світлі зйомка цифровим фотоапаратом повинна проводитися з максимально закритою діафрагмою, а в умовах поганого освітлення - навпаки, з максимально відкритою.

Витримка

Витримка в фотоапараті дозволяє встановити проміжок часу, протягом якого на матрицю потраплятиме світло. Даний параметр тісно взаємопов'язаний зі світлочутливістю і діафрагмою. Його значення визначаються в межах від сотих чи тисячних часток секунд до цілих секунд, а іноді навіть і хвилин.

Чим вище встановлено у фотоапараті значення витримки, тим більше світла встигне потрапити під час зйомки на матрицю. Це означає, що більш високі значення даного параметра варто застосовувати для недостатньо добре освітлених кадрів, щоб не отримати занадто темні знімки. Більш низькі значення (короткі витримки) слід використовувати для зйомки в умовах яскравого світла. Крім того, максимально коротка витримка дозволяє зафіксувати об'єкти в русі, тому найнижчі значення даного параметра можна встановлювати для фотографування рухомих об'єктів.

Ці основні аспекти використання цифрової аматорської (і не тільки) фотокамери, звичайно ж, не вичерпують усього переліку правил фотографування. Але ознайомившись навіть з цими базовими принципами поводження з цифровим фотоапаратом, надалі кожен фотолюбитель може продовжити осягати мистецтво фотографії та розвивати свої вміння у фотозйомці.

Вконтакте
Pinterest