Як користуватися клавіатурою

admin Різні статті

Як користуватися клавіатуроюБагато власників персональних комп'ютерів задаються питанням, як користуватися клавіатурою максимально ефективно, так як саме від взаємодії з цим пристроєм управління залежить швидкість роботи на комп'ютері.

Щоб придбати той чи інший навик, людині необхідні регулярні тренування. Не є винятком і навички користування клавіатурою. При постійних заняттях необхідні вміння досягаються досить швидко, а потім знадобиться лише підтримувати форму.

Як ефективно користуватися клавіатурою

Правильно користуватися клавіатурою - значить економити свій час. Це і є основна причина навчитися швидко друкувати. Перш ніж приступити до навчання, запам'ятайте, що ні в якому разі не потрібно поспішати. Найголовніше - добре розвинути м'язову пам'ять пальців до того ступеня, коли процес друку практично не контролюється.

Для початку варто оцінити швидкість, з якою ви набираєте текст. При хорошій швидкості друку кількість знаків може варіюватися від 200 до 250 за одну хвилину. Співвіднесіть ці цифри з вашим результатом, щоб побачити різницю.

Для того щоб ефективно користуватися клавіатурою, необхідно освоїти друк десятьма пальцями, причому бажано це робити наосліп. Почати потрібно з правильного розташування пальців на клавіатурі: пальці лівої руки повинні знаходитися на клавішах «Ф», «И», «В» і «А», а пальці правої руки повинні розміщуватися на «О», «Л», «Д» і «Ж». Існує ще другий варіант розташування пальців: ліва рука на «И», «В», «А» і «М», а права - на «Т», «О», «Л» і «Д». Вам обов'язково потрібно запам'ятати розташування інших клавіш на клавіатурі і після цього приступити до друку. На початковому етапі не поспішайте. Головна умова - не дивитися на клавіатуру.

Сьогодні існує велика кількість спеціальних сайтів з так званими тренажерами для навчання навичкам сліпого друку. Також в інтернеті можна знайти програми, які можна завантажити та встановити на свій комп'ютер. Найбільш простим способом освоїти швидкий друк є ведення власних блогів, друк великої кількості текстів, листування з друзями в чаті і так далі.

Також, щоб ефективно користуватися клавіатурою, рекомендуємо вивчити побільше сполучень клавіш для програм, якими ви користуєтеся. Це дозволить вам як можна рідше перекладати руку на мишу і шукати різні функції по меню програми. Сполучення клавіш можна використовувати для збереження або друку документів та інших файлів, для копіювання та вставки текстової та графічної інформації.

Обов'язково варто відзначити, що крім буквено-цифрової панелі на клавіатурі також є функціональні клавіші, цифрова панель (NumLock), а також панель навігації (клавіші управління курсором). Щоб користуватися клавіатурою, потрібно знати, призначення кожної такої панелі.

Функціональні клавіші необхідні для швидкого виклику різних дій в програмах, наприклад, в будь-якому інтернет-браузері можна оновити сторінку натисканням клавіші F5. Клавіші керування курсором дозволяють одним натисканням перемістити курсор на початок чи кінець рядка і так далі. Цифрова панель призначена для більш зручного набору цифр і виконання математичних дій.

Як ви змогли переконатися, ефективне використання клавіатури істотно збільшує швидкість роботи за комп'ютером. Зрозуміло, для освоєння швидкого друку і запам'ятовування комбінацій клавіш необхідний час, тому доведеться докласти чималих зусиль.

Вконтакте
Pinterest