Як користуватися QR-кодом

admin Різні статті

Як користуватися QR-кодомПротягом останнього часу QR-коди стали набирати велику популярність завдяки простоті їх використання, а також бурхливому розвитку смартфонів, як пристроїв для зчитування та розпізнавання закладеної в даних кодах інформації. Напевно і вам неодноразово траплялися химерні квадратики, раз вже постало питання, як користуватися QR-кодом. Перед тим як відповісти на нього, хотілося б коротенько нагадати, або розповісти для тих хто не знає, що представляє із себе QR-код, ким і коли він був розроблений і для чого потрібен.

Як користуватися QR-кодом?

QR-код (від англійського quick responce - швидкий відгук) це спосіб кодування різної інформації в двомірному штрихкоді. Технологія кодування була розроблена досить давно - на початку 90-х років в Японії, коли обсяг інформації, зашифрованої в стандартному штрих-коді перестав задовольняти галузь торгівлі, яка широко ними користувалася і користується до цих пір. Якщо стандартний лінійний штрих-код дозволяє кодувати до 20-30 символів, то QR-код може «упакувати» вже кілька тисяч.

Як користуватися сканером

QR-код володіє такими перевагами як легке зчитування скануючими пристроями в ролі яких може виступати навіть вельми посередня камера мобільного телефону і швидке розпізнавання закладеної інформації за допомогою відповідного програмного забезпечення.

Розшифровуючі код додатки випущені для всіх популярних операційних систем і платформ мобільних пристроїв і персональних комп'ютерів: Mac OS X, Windows, iOS, Android, Windows Mobile, Symbian OS, Bada. Для браузерів створені спеціальні розширення для роботи з QR-кодами.

Як користуватися QR-кодами на прикладі iPhone

Як вже було сказано вище, для роботи з QR-кодами нам буде потрібно спеціальний софт. Його можна встановити стандартним для iPhone способом з App Store. Запустіть програму «App Store» на телефоні і в рядок пошуку на вкладці «Пошук» введіть запит «qr reader», що означає зчитувач QR-кодів.

Як користуватися QR-кодом

У результаті попереднього кроку будуть знайдені як безкоштовні програми для роботи з QR-кодами, так і їх платні аналоги. З них встановіть на телефон яку вподобаєте. Якщо важко зробити вибір, то зверніть увагу на рейтинги і коментарі до кожної програми.

Як користуватися QR-кодом

Дочекайтеся закінчення установки програми і запустіть її на телефоні. Направте вікно видошукача, відображуваного на екрані телефону на QR-код розташований нижче.

Як користуватися QR кодом?

Так як в даному QR-коді був зашифрований адресу нашого сайту, то після його розпізнавання програмою перед вами у вбудованому в програму браузері автоматично відкриється адреса головної сторінки it-tehnolog.com.

Як захистити свою Wi-Fi мережу

Таким чином, як виявилося на практиці, користуватися QR-кодом легко, швидко і в деяких випадку корисно. Крім традиційного використання даних кодів можна знайти їм і незвичайне застосування. Наприклад, зізнатися в коханні, закодовавши своє послання на одному з сайтів генераторів QR-коду.

Їх нескладно знайти в інтернеті. Відкрийте свій улюблений пошуковик Google, або Яндекс і введіть у рядок для запиту фразу «генератор QR-коду». Натисніть клавішу введення (Enter) на клавіатурі і вибирайте будь-який сайт. Після цього вам залишається тільки ввести текст для кодування і натиснути кнопку «Створити код».

Вконтакте
Pinterest