Як малювати на комп'ютері

admin Різні статті

Як малювати на комп'ютері

Як малювати на комп'ютері. Людина малювала у всі часи. За всю історію з'явилася величезна кількість інструментів і матеріалів для цього заняття. У століття інформаційних технологій одним з таких інструментів є персональний комп'ютер, для якого було створено величезну безліч платних і безкоштовних програм для роботи з графікою. У цій статті ми розповімо, як малювати на комп'ютері.

Як малювати на комп'ютері

В операційній системі Windows є вбудована програма для малювання. Знайти її досить просто: знадобиться увійти в меню «Пуск», вибрати пункт «Всі програми», потім увійти в папку «Стандартні», де клацнути на «Paint». У цій програмі є всі необхідні інструменти для створення самих елементарних картинок: пензель, олівець, гумка, заливка замкнутої області та багато іншого. Paint чудово підійде для того, щоб скоротати час за малюванням.

Однак для створення серйозних зображень знадобляться куди більш просунуті програми. Слід зазначити, що комп'ютерна двомірна графіка поділяється на два види: растрову і векторну. Перша має на увазі сітку пікселів фіксованого розміру. Малювати на комп'ютері, використовуючи такий вид графіки, можна в програмі Adobe Photoshop, яка є платною, але в той же час дана програма вважається найбільш потужним інструментом для роботи з растровою графікою. Єю користуються багато професійних дизайнерів та фотографів по всьому світу.

Існують також і безкоштовні програми такого роду, одна з них називається Gimp. Багато хто відзначає її як досить непогану альтернативу програмі Adobe Photoshop. У Gimp є всі необхідні інструменти як для вільного малювання, так і для обробки фотографій.

Що ж стосується векторної графіки, то її принцип заснований на використанні елементарних геометричних об'єктів: точки, сплайни, лінії і багатокутники. Крім того, кожен об'єкт є відображенням певної математичної функції. Найбільшою перевагою такої графіки вважається можливість збільшення розмірів зображення без втрати його якості.

Найяскравішими представниками платних програм для роботи з векторною графікою є Corel Draw і Adobe Illustrator. Вони широко використовуються поліграфічними дизайнерами, дизайнерами шрифтів і художниками-ілюстраторами.

Однак серед вільного програмного забезпечення є векторний графічний редактор Inkscape, який чудово підходить для того, щоб малювати на комп'ютері. Більш того, цю програму можна використовувати як систему автоматизованого проектування для створення технічних ілюстрацій.

Окремо варто розповісти про графічні планшети, які створені для малювання на комп'ютері від руки. Принцип їх роботи полягає в тому, що спеціальним пером ви водите по поверхні планшета, а програмне забезпечення переводить торкання пера з площиною в точки і лінії. Крім того, сучасні дорогі моделі таких пристроїв здатні розпізнавати навіть силу натиснення, завдяки чому можна малювати більш тонкі або більш товсті лінії.

Найбільш відомою фірмою-виробником графічних планшетів вважається Wacom. Ціни на її продукцію можуть варіюватися 100 до 6000 доларів.

Як ви змогли переконатися, для того щоб малювати на комп'ютері, необхідно лише встановити який-небудь графічний редактор, а при бажанні придбати планшет. Якщо ж такої можливості немає, можна скористатися стандартним графічним редактором, який поставляється з операційною системою.

Вконтакте
Pinterest