Як налаштувати інтернет на смартфоні?

admin Різні статті

Як налаштувати мобільний інтернет на смартфонах?

Як налаштувати інтернет в телефоні. Придбання смартфона зазвичай полягає у використанні мобільного інтернету. Адже вони купуються для основних завдань - бути онлайн, бути в курсі подій, мати зручні програми для роботи без доступу до ПК, виконувати ряд бізнес завдань прямо в дорозі. І мобільність дає Вам не те, що до Вас можна додзвонитися - адже це вміє будь-який телефон, а те що Вам можна відразу надіслати пошту, документ, фотографію, або повідомлення в інтернет-месенджерах. А Ви в свою чергу можете працювати в корпоративній мережі, працювати з документами, і бути онлайн в соціальних мережах та інформаційних стрічках. Це те, що відрізняє смартфони від звичайних телефонів. І ще раз - це залежить, чи є у Вас доступ до мобільного інтернету, або його немає.

Налаштування мобільного інтернету на смартфонах

Його ще треба налаштувати. Автоматичних установок оператор не прислав - що робити? В даному огляді ми розглянемо, як налаштувати інтернет на смартфонах на базі Android, iOS (iPhone) і Blackberry OS.

Налаштування мобільного інтернету від GSM операторів

Розглянемо GSM операторів. Їх небагато - Київстар України (Київстар, DJUICE, BEELINE), АСТЕЛІТ (відомий як life), МТС (МТС і Джинс). Автоматично оператор може відправити Вам настройки SMS (що найчастіше і відбувається), також налаштування MMS і дуже рідко - WAP. У випадку інших операторів - наприклад CDMA операторів все налаштовується в сервіс центрі, де ви підключаєте апарат.

WAP - це теж протокол передачі даних, але Ваші смартфони - не звичайні трубки. Швидкість передачі через канал WAP становить 9,6 кбіт/сек (кілобіт). Жаданий GPRS пропонує ж швидкість в 4-5 разів швидше - 57 кбіт/сек. А мережі GSM пропонують більш швидку мережу передачі даних у налаштованій мережі - 473,6 кбіт/сек, що в 8 разів швидше GPRS або в 49 разів швидше WAP. У протоколі WAP немає можливості проглядати повноцінні сайти WWW, тільки адаптовані по протоколу WAP, що сильно звужує ваш список відвідуваних сторінок ... Ви ще думаєте сидіти на WAP?

А що ж таке 3G і хто його пропонує?

Поки право на 3G має тільки оператори Україні стандарту WCDMA (UMTS) - Utel, і People.Net. Тарифні плани представлені в офіційних сайтах і можуть різнитися від контрактів. А між GSM Операторами поки що йде запекла боротьба з Укрчастотнаглядом на право продавати 3G трафік для мобільних абонентів, а не для абонентів 3G модемного зв'язку. Але ж жадана швидкість мереж третього покоління просто запаморочлива - швидкість може варіювати від 3-5 до 10 Мегабіт в секунду, що як мінімум в 10-20 разів швидше звичайного EDGE! І що ж ми будемо робити? Поки залишається чекати ...

3G для CDMA трохи відрізняється, популярний стандарт Інтертелекому - CDMA-EVDO дозволяє розвинути швидкість до 75 мегабіт в секунду, оператори хоч і пропонують меншу швидкість, але вона перевершує швидкість від GSM і UMTS операторів, а також перевершує їх за показником вартості. Плюс CDMA модем Вам обійдеться дешевше!

Як налаштувати мобільний інтернет на смартфоні CDMA, якщо автоматичних установок від оператора немає?

Для CDMA Операторів проблеми, зазвичай, налаштування інтернету не має. Якщо тільки це можливо. Перед покупкою CDMA телефону краще зв'язатися попередньо з оператором - можна це зробити чи ні. Наприклад, для iPhone 4 CDMA легко налаштує сам телефон, а з інтернетом CDMA-EVDO є ряд проблем. Налаштування Вам зроблять прямо в сервіс центрі при укладенні договору.

А як бути з GSM-операторами?

Для початку прочитайте статтю - налаштування APN для смартфонів. Кожен оператор має свої налаштування точки доступу або APN (Access Point Name). Дізнатися їх можна у оператора, але ми розпишемо для основних українських операторів:

МТС Україна - Як APN ви вставляєте http://umc.ua, логін і пароль залишаєте пустими або вписуєте скрізь umc.

Київстар Україна - Ім'я: - Kyivstar Internet APN: kyivstar.net Name: igprs Pass: internet

APN: www.kyivstar.net Login: (пусто) Pass: (пусто)

APN: www.ab.kyivstar.net Login: (пусто) Pass: (пусто)

DJUICE - як APN вставляємо www.djuice.com.ua, логін і пароль залишаємо порожніми.

АСТЕЛІТ (Life) - вказуєте тільки APN internet, всі інші поля порожні.

Ось і все прр, те як налаштувати мобільний інтернет на телефоні.

Вконтакте
Pinterest