Як обжати виту пару?

admin Різні статті

Як обжати виту пару в домашніх умовах?Як обжати виту пару? Існують різні способи підключення комп'ютера до інтернету, але один з найбільш поширених - це технологія Ethernet, підключення через мережний кабель (кручену пару). Для підключення кабелю до мережевої карти використовується спеціальний конектор - RJ-45. Як обжати виту пару коннектором RJ-45?

Як обжати виту пару коннектором RJ-45?

Для початку давайте розберемося, що представляє собою вита пара. Цей кабель зв'язку складається з однієї або декількох пар ізольованих провідників. Провідники скручені між собою і покриті пластиковою оболонкою. Мережевий кабель, який використовується для з'єднання з Інтернетом, складається з чотирьох пар провідників. Також можете почитати про налаштування мережі.

Перш ніж обжати виту пару, потрібно визначитися, в яких цілях ви будете її використовувати. Є два основних типи обтискача роз'єму кручений пари:

  • прямий лінк - для з'єднання комп'ютера і світча/хаба/маршрутизатора
  • перехресний лінк (кросовер) - для з'єднання двох комп'ютерів між собою

Як обжати виту пару?

При прямому лінку обидва кінці витої пари обжимаються за однією схемою, при перехресному - по різним. Зазвичай при обтисканні крученої пари для прямого лінка провідники витої пари розташовуються в наступному порядку:

  • біло-помаранчевий/помаранчевий/біло-зелений/синій/біло-синій/зелений/біло-коричневий/ коричневий

При перехресному лінк один кінець кручений пари обжимається за попередньою схемою, а другий - за іншою:

  • біло-зелений/зелений/біло-помаранчевий/синій/біло-синій/жовтогарячий/біло-коричневий/коричневий

В принципі, сучасні мережеві карти можуть «розуміти» і прямий лінк при з'єднанні двох комп'ютерів, але краще перестрахуватися.

Як обжати виту пару в домашніх умовах?

Отже, як обжати виту пару в домашніх умовах? Для цього вам знадобляться власне кабель, кілька конекторів RJ-45 і спеціальний інструмент під назвою обтискні кліщі (обтиск, крімпер).

Обтискні кліщі складаються з трьох робочих областей, у кожної з них - свої функції. У рукоятки розташовується ніж для обрізання провідників, а у деяких моделей є ще і виїмка, призначена для того, щоб знімати зовнішню ізоляцію з круглого кабелю. У центрі обтискача є спеціальне гніздо, в якому і обжимається роз'єм. А в верхній частині крімпера є область, що допомагає зачистити зовнішню ізоляцію витої пари.

Отже, щоб обжати виту пару, потрібно спочатку акуратно обрізати кінець кабелю за допомогою вбудованого ножа. Потім слід зачистити приблизно три сантиметри кабелю від ізоляції за допомогою спеціального ножа. В принципі, можна замінити його звичайним ножем або ножицями.

Після цього слід розвести, розплести і вирівняти пари провідників. Потім потрібно розподілити проводки за кольорами відповідно до потрібної схеми і вирівняти. Щільно стиснувши вирівняні провідники, треба обрізати їх кінчики за допомогою вбудованого в обтискач ножа, залишивши близько 1 см розплетених провідників.

Після цього вирівняні провідники вставляються в коннектор RJ-45. Зрізи провідників повинні дійти до кінця улоговини. Прослідкуйте, щоб оболонка кабелю вийшла за клямку, призначену для фіксації, і теж дійшла до упору. Потім потрібно знову перевірити, чи правильно розкладені провідники за кольорами і помістити коннектор в обтискач до упору. Після цього стисніть ручки обтискних кліщів, поки кабельний фіксатор вилки не заклацнеться.

Але буває так, що обтискача у вас немає, а обжати виту пару потрібно ну просто конче. Тоді для обтискача можна використовувати тонку викрутку. Цей спосіб більш трудомісткий і менш ефективний, але в екстреній ситуації може стати в нагоді. Як обжати виту пару за допомогою викрутки?

Як обжати виту пару за допомогою викрутки?

Для того щоб обжати виту пару за допомогою викрутки, потрібно як і в попередньому випадку,  зачистити ізоляцію, розкласти провідники за кольорами і вставити їх в коннектор. Після цього слід втопити пластиковий фіксатор конектора і зубчики контактів таким чином, щоб вони не виступали над його поверхню. Для цього потрібно натискати на них поперек кінцем викрутки. Після цього потрібно розгорнути викрутку вздовж і остаточно втопити контакти, щоб зубці увійшли в ізоляцію. Тиснути потрібно сильно, але акуратно.

Перевірити, чи вдалося вам обжати виту пару правильно, можна за допомогою спеціального пристрою - тестера. Хоча в деяких випадках навіть тестер не потрібен - погано працююча або зовсім не працююча мережа і так покаже, що кабель обжатий погано або неправильно.

Вконтакте
Pinterest