Як очистити кеш в браузері?

admin Різні статті

Як очистити кеш?

Як очистити кеш? Коли ви переглядаєте веб-сторінки за допомогою браузера, він автоматично зберігає їх на вашому комп'ютері, щоб зменшити час завантаження сторінки. Ці тимчасові файли називають кешем браузера. Час від часу ці файли потрібно видаляти. Ми розповімо, як очистити кеш в браузері.

Як очистити кеш?

Навіщо взагалі потрібна кеш пам'ять? У кеші зберігаються відео і аудіофайли, які ви дивитеся і слухаєте, а також елементи дизайну веб-сторінок (картинки, стилі). Завдяки кешу веб-сторінки завантажуються швидше, тому що частина файлів підвантажується не з сервера, а безпосередньо з вашого комп'ютера.

Але якщо таких файлів стає занадто багато, вони починають «з'їдати» місце на жорсткому диску вашого комп'ютера (особливо якщо ви любите дивитися онлайн відео). Крім того, деякі веб-сторінки через кеш можуть некоректно відображатися, якщо, припустимо, на сайті оновили дизайн, а в кеші все ще зберігається старе оформлення. Тож потрібно час від часу чистити кеш в браузері.

Кожен браузер зберігає тимчасові файли в певну папку на комп'ютері; часто користувач не має безпосереднього доступу в цю папку. Тому в кожному браузері передбачений свій спосіб очищення кеша. Ми розповімо, як чистити кеш в найбільш поширених браузерах.

Як очистити кеш в Mozilla Firefox

Щоб очистити кеш в Mozilla Firefox, потрібно знайти у верхній панелі браузера меню Інструменти. У цьому меню слід вибрати пункт Настройки - відкриється вікно налаштувань браузера. У цьому вікні потрібно вибрати розділ Додатково і вибрати в цьому розділі вкладку Мережа. У секції Автономне сховище потрібно натиснути кнопку Очистити зараз. Щоб закрити вікно налаштувань, натисніть ОК.

Є й інший метод. В меню Інструменти можна вибрати пункт Стерти недавню історію. Натиснувши на галочку біля напису Подробиці, можна побачити список елементів історії, які можна видалити. Поставте галочку біля пункту Кеш і натисніть на кнопку Очистити зараз.

Очищення кеша в Opera

Щоб очистити кеш в Opera, потрібно натиснути на напис Меню у верхній панелі браузера, навести курсор миші на пункт Настройки в розгорнулося меню і вибрати пункт Видалити особисті дані. Клацніть по стрілочки біля напису Детальна настройка і в списку, поставте галочку напроти пункту Очистити кеш і натисніть на кнопку Видалити. В Опері весь кеш може не піти з першого разу, тому надійніше чистити кеш кілька разів.

Як очистити кеш в Internet Explorer

Для очищення кешу в браузері Internet Explorer потрібно у верхній панелі знайти меню Сервіс і вибрати в ньому пункт Властивості оглядача. Якщо ви не бачите верхнє меню, потрібно натиснути на клавішу Alt - відображення меню повинно включитися. У вікні властивостей браузера знайдіть пункт Історія перегляду і натисніть на кнопку Видалити. У вікні Видалення історії перегляду поставте галочку біля пункту Тимчасові файли Інтернету і натисніть на кнопку Видалити. Якщо кешу накопичилося занадто багато, його видалення може зайняти кілька хвилин - це нормально. Коли всі файли будуть видалені, натисніть кнопку ОК у вікні властивостей браузера.

Очищення кеша в Google Chrome

Для очищення кешу в браузері Google Chrome знайдіть на панелі інструментів значок гайкового ключа та натисніть на нього. Виберіть пункт Інструменти, а в ньому - пункт Очистити дані перегляду. Відкриється діалогове вікно, в якому вам потрібно буде встановити прапорець навпроти того типу даних, які ви хочете видалити - в даному випадку це кеш браузера. Натисніть Видалити дані веб-перегляду.

Як очистити кеш в Apple Safari

Чистити кеш в браузері Apple Safari досить просто - вам потрібно відкрити меню Правка і вибрати в ньому пункт Очистити кеш. Залишилось тільки натиснути Очистити!

Тепер ви знаєте, як очистити кеш в різних браузерах, якщо раптом виникла така необхідність.

Вконтакте
Pinterest