Як очистити оперативну пам'ять в Mac OS X?

admin Різні статті

Як очистити оперативну пам'ять в Mac OS X?У користувачів операційної системи Mac OS X з відносно невеликим за сучасними мірками об'ємом оперативної пам'яті (4 Гб і менше) при роботі з великою кількістю ресурсномістких додатків може спостерігатися ситуація поступового уповільнення роботи комп'ютера. Якщо подивитися в такі моменти на дані, які показує утиліта «Моніторинг системи» з розділу службових програм, то можна буде відзначити практично повну відсутність вільної пам'яті.

Як очистити оперативну пам'ять в Mac OS X?

Що робити в тому випадку, коли збільшити об'єм оперативної пам'яті в найближчий час в силу різних причин не представляється можливим, а роботу за комп'ютером продовжувати потрібно? Як очистити оперативну пам'ять в Mac OS X і перерозподілити наявні ресурси у комп'ютера? Читайте статтю як встановити Mac OS X.

У вікні моніторингу системи зверніть увагу на кількість неактивній пам'яті. Неактивна пам'ять - це частина оперативної пам'яті, зайнята вже закритими додатками. Тут цілком логічним буде запитання - чому не звільняються ресурси від уже закритих програм?

Справа в тому, що в роботу операційної системи закладений такий алгоритм, що вона як би очікує повторного відкриття даних програм і тримає в пам'яті велику частину їх даних, що дозволить прискорити їх повторний запуску і подальшу роботу.

Тому, при необхідності, неактивна пам'ять, на відміну від інших типів пам'яті, може бути очищена без будь-яких помітних наслідків для поточної працездатності комп'ютера.

Очистити оперативну пам'ять в Mac OS X можна якщо запустити термінал і в його вікні від імені поточного користувача виконати наступну команду:

purge

Після виконання команди комп'ютер на наскільки секунд задумається і очистить неактивну пам'ять. На відкриті програми дана команда не впливає, роботу системи не порушує. Відбувається тільки практично звільнення комп'ютера від якоїсь частини неактивній пам'яті.

Утиліта purge встановлюється у складі комплекту програм для розробників Xcode. Тому, якщо у вас при запуску команди в терміналі виходить одне з таких повідомлень:

~ Bash: purge: command not found

або

Unable to purge disk buffers, error # -1

то це означає, що Xcode у вас не встановлений. Ви можете завантажити його з офіційного сайту Apple з розділу для розробників, попередньо там зареєструвавшись. Або встановити Xcode з диска, який додавався до ноутбука або стаціонарного комп'ютера Apple при його придбанні.

На 64-бітних системах для успішної роботи purge потрібно Xcode 3.2.3 і старше. В іншому випадку ви будете отримувати попередження про помилку:

  • WARNING: Could not determine processor information.
  • WARNING: Could not determine memory controller information.
  • WARNING: Could not determine Operating System information.

Щоб очистка неактивній пам'яті відбувалася в автоматичному режимі, можна створити повторюване за розкладом завдання Cron такого змісту:

/Usr/bin/purge | say 'Memory' + 'Free'

Кроном з командного рядка в Mac OS користуватися не дуже зручно. Набагато приємніше це робити за допомогою чудової надбудови над Cron у вигляді невеликої утиліти під назвою CronniX, яка володіє простим, інтуїтивно зрозумілим і приємним графічним інтерфейсом для створення задній за розкладом в Macintosh.

Як очистити оперативну пам'ять в Mac OS X?

Для очищення неактивній оперативної пам'яті в Mac OS X існує також безліч невеликих програм з приємним графічним інтерфейсом: MemoryFree, SmartMemoryCleaner. Дані програми виконують ту ж саму роботу, що й purge, тільки в більш наочному вигляді.

Вконтакте
Pinterest