Як перевірити температуру компонентів комп'ютера?

admin Різні статті

Як перевірити температуру компонентів комп'ютера?Підтримання оптимального температурного режиму роботи комп'ютера має важливе значення для його стабільної роботи, надійності і довговічності. Якщо під час збирання стаціонарного комп'ютера не було допущено жодних грубих помилок, то і з проблемою його перегріву ви, швидше за все, не зіткнетеся, а знання про температуру його різних компонентів не вийдуть у вас за рамки академічного інтересу.

Як перевірити температуру компонентів комп'ютера?

Набагато більше питання як перевірити температуру комп'ютера хвилює власників ноутбуків, або тих, хто піддав процесор комп'ютера розгону(Як перевірити температуру процесора), збільшивши тим самим кількість виділюваного їм тепла.

Способи та програми для перевірки температури комп'ютера

Отримати дані про температуру окремих компонентів комп'ютера можна різними способами. Розглянемо найбільш доступні з них.

BIOS комп'ютера. Під час завантаження комп'ютера утримуйте клавішу Del, Ecs, F12 або іншу клавішу, призначену для того, щоб потрапити в BIOS. Дізнатися потрібну клавішу можна або з документації до комп'ютера, або з першого вікна, що виводиться при включенні комп'ютера. Щоб затриматися на даному вікні подовше і уважно вивчити всі дані, які в ньому наведені, можна натиснути клавішу Pause і завантаження зупиниться до того моменту, поки не буде натиснута будь-яка клавіша на клавіатурі.

Потрапивши в BIOS, знайдіть в ньому розділ «Hardware Monitor» або «PC Health» і ви побачите дані про температуру різних компонентів комп'ютера.

Крім того, що не всі материнські плати виводять інформацію про температуру в BIOS, даний спосіб має інший істотний недолік. Через BIOS можна переглянути лише температуру комп'ютера працюючого в «холостому» режимі, а багато проблем трапляються якраз в режимах навантажень близьких до максимальних.

HWMonitor. Програма апаратного моніторингу, яка зчитує основні параметри роботи комп'ютера такі як, напруга живлення, швидкість обертання вентиляторів і температуру ядер процесора, материнської плати і жорстких дисків. Користуватися програмою дуже просто. Завантажуєте архів з програмою не вимагає установки з офіційного сайту програми за адресою cpuid.com, розпаковуєте архів з програмою і запускаєте її виконуваний файл. У головному вікні програми будуть відображені названі вище показники роботи комп'ютера, в тому числі і температура його окремих компонентів.

Головне вікно програми HWMonitor

AIDA64 Extreme Edition. Це колишня безкоштовна програма Everest. З новою назвою програма стала платною, але є й безкоштовна пробна версія, яку можна знайти на офіційному сайті aida64.com. Програма дуже потужна і щоб з її допомогою переглянути температуру окремих компонентів потрібно після запуску в лівій частині робочого вікна розкрити список «Комп'ютер» і вибрати в ньому пункт «Датчики». Відкриється вікно, в якому будуть відображені температура системної плати, ядер процесора і жорсткого диска, якщо він має вбудований датчик температури.

Які температури можна вважати нормальними

Найчастіше від перегріву страждає процесор комп'ютера. Точних офіційно рекомендованих значень температури виробники процесорів не приводять, а тільки вказують температуру, при якій спрацьовує вбудований захист від перегріву (троттлінг). Для процесорів настільних комп'ютерів ця температура в середньому дорівнює 65-70 º C, а для аналогічних виробів, призначених для роботи в мобільних пристроях, ці значення вище на 30% і більше (95-105 º C).

Що робити якщо ви спостерігаєте перегрів

Спочатку проведіть генеральне прибирання свого комп'ютера і очистіть його всередині від пилу. Цієї операції легше піддаються стаціонарні комп'ютери і гірше ноутбуки.Читайте статтю Перегрів комп'ютера: як запобігти та Перегрів ноутбука. У стаціонарних комп'ютерах можна також проапгрейдити систему охолодження. Про охолодження ноутбука читайте в статті Охолодження ноутбука. Якщо перегрів носить сезонний характер і спостерігається тільки в період високих температур, то стежте за температурою навколишнього повітря в приміщеннях, де працює комп'ютер і не забувайте про його охолодженні за допомогою кондиціонера. Пам'ятайте, що комп'ютер також страждає від високих температур, як і людина.

Вконтакте
Pinterest