Як підключити мікрофон до комп'ютера

admin Різні статті

Як підключити мікрофон до комп'ютераЗдається, що в підключенні мікрофона до комп'ютера немає нічого складного. Досить увіткнути штекер в правильний роз'єм на звуковій карті і користуйся пристроєм. Але все не так просто, як здається. It-Tehnolog.com розповість вам, як підключити мікрофон до комп'ютера і правильно його налаштувати.

Як підключити мікрофон до комп'ютера і правильно його налаштувати

Перше, що необхідно зробити, це знайти роз'єми на звуковій карті комп'ютера. На ноутбуках їх два, а на стаціонарних комп'ютерах - три. Роз'єми ці пофарбовані в свої кольори: зелений, рожевий і блакитний. Щоб не помилитися у підключенні, виробники мікрофонів забарвлюють штекера в той же колір, який підходить для роз'ємів. Традиційно рожевий роз'єм призначений для мікрофонів, значить, в нього і вставляйте штекер. В окремих випадках виробники роблять штекера чорними, але все одно мікрофон на комп'ютері або ноутбуці доведеться вставляти в рожевий роз'єм.

Якщо вам необхідно дізнатися, як підключити навушники з мікрофоном, то вставте в роз'єми два штекера, орієнтуючись за кольорами, - рожевий та зелений. Якщо рожевий використовують для мікрофона, то для навушників залишається зелений. Блакитний роз'єм - це лінійний вихід. Зверніть увагу, що на ноутбуках часто роз'єми роблять чорного кольору, але тоді біля них є значки. Значок з мікрофоном відповідає рожевому кольору, з навушниками - зеленому.

Здавалося б, що на цьому все закінчено, але якщо з навушниками проблем не буде, то мікрофон необхідно налаштувати на комп'ютері, інакше працювати він не буде. Давайте розглянемо настройки мікрофона для операційних систем Windows XP і 7 окремо, так як деякі відмінності все ж є.

Підключення мікрофона на Windows ХР

Коли мікрофон підключений, перейдіть в Панель управління і знайдіть значок Звуки і пристрої. Перейдіть у вкладку Мова, в полі Запис мови зазначено то пристрій, який використовується за умовчанням. Якщо ви правильно підключили мікрофон, то він буде відображений в цьому полі. Якщо на комп'ютері підключено кілька мікрофонів, наприклад, у випадку з вбудованим на ноутбуці, то необхідно вибрати саме той, який ви підключили.

Натисніть кнопку Гучність і у вікні, яке відкриється, поставте галочку в стовпчику з написом Мікрофон. Повзунком налаштуйте гучність роботи мікрофона, після чого натисніть Параметри і відзначте пункт Додаткові параметри. У вас під стовпчиком з мікрофоном повинна з'явитися кнопка "Налаштувати". Натисніть її і у вікні, поставте галочку біля пункту Посилення мікрофона. Закрийте вікно, щоб зберегти зміни.

Перевірте гучність роботи мікрофону і при необхідності виставте оптимальні для себе параметри.

Підключення мікрофона на Windows 7

З підключенням мікрофона на Windows 7 також не буде ніяких проблем. У треї (область повідомлень праворуч) правою кнопкою миші клацніть по значку гучності і виберіть пункт Записуючі пристрої. У вас з'явиться вікно, в якому можна налаштувати мікрофон. Натисніть кнопку Властивості, в вікні перейдіть у вкладку Рівні. Тут пересуньте повзунки, щоб виставити оптимальний рівень гучності мікрофона. Також тут виставте посилення мікрофону. Залишається тільки зберегти зміни та перевірити мікрофон.

У випадку якщо ви не змогли через трей перейти у вікно Записуючі пристрої, то зробити це можна так: Панель управлінняОбладнання і звук → Управління звуковими пристроями. Перед вами відкриється вікно налаштування мікрофону, вам же залишиться тільки виконати всі описані вище пункти.

Описаний метод використовується для підключення будь-яких мікрофонів, у тому числі і караоке. Іноді штекер мікрофона може не підходити до роз'єму комп'ютера, тоді в цьому випадку знадобиться перехідник. З перехідником підключити мікрофон караоке до комп'ютера не складе труднощів.

Якщо ви все правильно зробили, то пристрій одразу ж буде готове до використання. У разі якщо мікрофон так і не став активним у вікні налаштувань мови, тоді спробуйте перезавантажити комп'ютер. Якщо перезавантаження також не допомогло вирішити вашу проблему, тоді необхідно встановити драйвера.

Вконтакте
Pinterest