Як підключити проектор до комп'ютера

admin Різні статті

Як підключити проектор до комп'ютераПроектори сьогодні стали досить поширеним явищем і застосовуються досить широко. Так, зараз досить мало людей, які використовують їх вдома для перегляду фільмів, але от у школі або офісі дане устаткування застосовується часто для демонстрації презентацій та інших матеріалів.

Як просто підключити проектор до комп'ютера

Підключення проектора до комп'ютера або ноутбука - досить проста операція, яка чомусь у багатьох викликає самі різні труднощі. Давайте спробуємо разом розібратися, як це робиться.

Чи є відмінності в підключенні проектора до комп'ютера і ноутбука?

Спосіб підключення до ноутбука і комп'ютера практично ідентичний, за винятком того, що до ноутбука не потрібно підключати монітор і розбиратися з його налаштуваннями, як у випадку з ПК. Відзначимо, що перед підключенням проектора вкрай бажано вибрати монітор з максимально високою роздільною здатністю. Далі в налаштуваннях монітора слід вибрати роздільну здатність, яка найкраще підходить для проектору.

Ця дрібна деталь дуже важлива, оскільки високу роздільну здатність проектор може і не сприйняти, видавши фразу "Немає сигналу". У тому ж випадку, коли роздільна здатність монітора і проектора істотно відрізняються, якість зображення залишає бажати кращого. Причина проста - проектору доводиться оброблювати зображення, обрізати і розтягувати його, підганяючи тим самим під свою роздільну здатність. У зв'язку з цим можуть виникнути проблеми з відображенням деталей об'єктів або ж текстових повідомлень ( їх буде просто неможливо прочитати ).

Підключення кабелю

Для підключення проектора до комп'ютера вам буде потрібно кабель HDMI або VGA, залежно від того, які виходи у вас є на ПК і проекторі. Переважно, звичайно ж, HDMI, оскільки сигнал передається значно швидше і якісніше (без зайвих шумів). Якщо ж на проекторі і відеокарті ПК відрізняються типи входів (таке буває, коли на комп'ютері є тільки DVI, а на проекторі HDMI або VGA), то можна застосувати спеціальний перехідник.

Як правило, кабель для підключення йде в комплекті з проектором, якщо ж це не так, то купити його можна в будь-якому магазині електроніки, там же можна купити перехідник. Головне, точно визначитеся, який саме роз'єм у вас на ПК і проекторі.

Налаштування програмного забезпечення

Після того як ви вирішили всі проблеми з з'єднанням пристроїв між собою фізично можна переходити до налаштувань програмного забезпечення. Якщо комп'ютер до цього працював, після підключення до нього проектора необхідно зробити перезавантаження. Далі клацаємо правою кнопкою миші на робочому столі і в контекстному меню вибираємо пункт "Властивості". У вікні нам потрібна вкладка "Параметри".

Клацаємо по зображенню другого монітора, а трохи нижче під картинкою вибираємо другим дисплеєм наш проектор. Тепер необхідно виставити оптимальну роздільну здатність. Для того щоб дізнатися яка роздільна здатність є оптимальною для вашого проектора, можна скористатися документацією до нього. Далі ставимо галочку навпроти параметра "Розширити робочий стіл на цей монітор" і тиснемо "Застосувати".

Закінчення налаштування

На завершальному етапі залишається тільки перезавантажити комп'ютер, не відключаючи проектор, і все повинно запрацювати, після чого можна зайнятися налаштуванням чіткості відображення, кольоровою гамою, іншими параметрами. Ми розглянули найпростіший спосіб підключення проектора до комп'ютера для операційної системи Windows XP, однак в Windows 7 і 8 налаштування проводяться точно так же (просто назви окремих вкладок можуть відрізнятися).

Існують також інші способи підключення проектора до комп'ютера (наприклад, дублювання або використання в якості основного екрану). Налаштування там проводиться аналогічним способом і відрізняється лише на завершальному етапі (замість "Розширити робочий стіл на цей монітор", вибираємо дублювання і т.д.).

Вконтакте
Pinterest