Як підключити wi-fi роутер до комп'ютера

admin Різні статті

Як підключити wi-fi роутерВ даний час багато хто не уявляють собі життя без Wi-Fi, а бездротові мережі стали настільки звичними, що навіть у домашніх умовах все частіше використовується саме бездротове підключення до інтернету. Відповідає за таке підключення зазвичай Wi-Fi роутер, тому корисно знати про те, як підключити Wi-Fi роутер до комп'ютера.

Як підключити wi-fi роутер до комп'ютера чи ноутбука

Зазвичай в домашніх умовах на момент підключення Wi-Fi роутера у користувача вже є готове підключення до інтернету від провайдера, наприклад, по витій парі. Тому щоб підключити Wi-Fi роутер до комп'ютера, ніяких складних дій вчиняти не потрібно: досить з'єднати мережевий порт (роз'єм мережевої карти) комп'ютера з одним з LAN-портів роутера за допомогою мережевого кабелю, а кабель, що йде від провайдера - з WAN-портом роутера.

Як підключити wi-fi роутер до комп'ютера чи ноутбука

Після цього з'єднання готове, правда, працювати поки ще Wi-Fi роутер не може. Справа в тому, що потрібно створене з'єднання налаштувати. Налаштування Wi-Fi роутера в залежності від його моделі може мати свої особливості, але все ж загальний алгоритм дій з налаштування Wi-Fi роутерів приблизно однаковий.

Отже, якщо з'єднання між комп'ютером і Wi-Fi роутером виконано успішно, то в списку мережевих підключень комп'ютера відобразиться нове підключення. Клік правою кнопкою миші по іконці цього підключення відкриє контекстне меню, в якому слід вибрати пункт «Властивості мережевого підключення ». Після цього відкриється діалогове вікно редагування властивостей мережевого підключення.

У цьому діалоговому вікні пункт Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4), якщо на комп'ютері встановлена ​​ОС Windows 7, або Протокол інтернету (TCP/IP) - якщо ОС Windows XP. Потім потрібно натиснути кнопку Властивості або просто двічі клацнути по цьому пункту лівою кнопкою мишки. Відкриється діалогове вікно властивостей підключення.

Як підключити wi-fi роутер до комп'ютера

У цьому вікні у вкладці Загальні зазначаються параметри IP, використовувані для підключення до інтернету. За умовчанням вибрано автоматичне отримання таких параметрів від провайдера, а для налаштування Wi-Fi роутера потрібно вибрати отримання параметрів IP вручну. Для цього слід встановити перемикач в положення Використовувати наступну IP-адресу. Потім необхідно вручну ввести у відповідні поля такі дані:

 • IP-адреса: сюди вводиться локальна IP-адреса комп'ютера, до якого підключений Wi-Fi роутер, наприклад, це може бути 192.168.0.2 або 192.168.1.2
 • Маска підмережі: сюди вводиться маска підмережі, стандартно вона має значення 255.255.255.0
 • Основний шлюз: сюди вводиться стандартна локальна адреса, присвоєна Wi-Fi роутеру, наприклад, 192.168.0.1 або 192.168.1.1; ця адреса вказується виробником Wi-Fi роутера
 • DNS: сюди також вводиться стандартна локальна адреса, присвоєна Wi-Fi роутеру.

Після заповнення всіх полів необхідно натиснути кнопку «ОК» для збереження змін. Далі слід перевірити правильність вказівки IP-адрес, виконавши через командний рядок операційної системи команду ping. Для цього потрібно зайти в меню Пуск - Виконати і ввести команду cmd. Далі слід ввести команду ping 192.168.0.1, де 192.168.0.1 - це локальна адреса Wi-Fi роутера.

Якщо IP-адреса роутера пінгуєтся, то можна приступати до налаштування Wi-Fi роутера через веб-інтерфейс. Для доступу до веб-інтерфейсу Wi-Fi роутера потрібно в адресному рядку браузера ввести IP- адресу Wi-Fi роутера. На сторінці, з'явиться запит на введення логіна і пароля до веб-інтерфейсу. Логін і пароль звичайно вказуються виробником Wi-Fi роутера прямо на упаковці або ж в інструкції до роутера.

Після того як отриманий доступ до веб-інтерфейсу, відкривається панель управління роутером. На цій панелі управління серед усіх налаштувань слід знайти розділ Wi-Fi (також може називатися wireless) і потім перейти до редагування поточного профілю користувача:

 • SSID: сюди вводиться назва бездротової мережі - на особистий розсуд ;
 • Channel: вибирається значення auto
 • Wireless Mode: вибирається значення auto
 • Authentication Method: вибирається значення WPA-PSK
 • WEP Encrypting: вибирається значення TKIP
 • WPA Pre-Shared Key: сюди вводиться пароль для доступу до створюваної бездротової мережі - на особистий розсуд

Для звичайного домашнього використання Wi-Fi роутера всі інші настройки в панелі управління можна залишити в положенні за замовчуванням. Після того як все готово, можна братися за настройку доступу до створеної бездротової мережі на різних пристроях. Для цього в кожному пристрої потрібно вручну змінити параметри отримання IP- адреси:

 • IP-адреса: сюди вводиться будь-яка адреса з діапазону вільних адрес підмережі, наприклад, 192.168.0/1.3 або 192.168.0/1.4 і т. д.
 • Маска: сюди вводиться значення маски підмережі 255.255.255.0
 • Основний шлюз: сюди вводиться стандартна локальна адреса, присвоєна Wi-Fi роутеру, наприклад, 192.168.0.1 або 192.168.1.1

Всі зміни в настройках протоколу TCP/IP слід зберегти, після чого потрібно в настройках авторизації вказати значення WEP-шифрування і тип аунтефікаціі по WPA-PSK і TKIP. Для підключення пристрою до бездротової мережі залишиться тільки ввести пароль доступу, заданий раніше через веб-інтерфейс Wi-Fi роутера.

Вконтакте
Pinterest