Як підключити WiFi дома?

admin Різні статті

Як підключити WiFi дома?Побудова бездротових локальних мереж на основі стандарту IEEE 802.11, або як його ще називають Wi Fi, стала дуже популярною останнім часом. Уявіть наскільки зручно мати доступ до мережі Інтернет в будь-якій частині вашої квартири, або будинку, не бути прив'язаним мережевими кабелями комп'ютерів до певних робочих місцях і при цьому мати локальну мережу з усіх комп'ютерів у вашому будинку. Тому, якщо у вас ще немає WiFi мережі, але ви хотіли б її розгорнути, то настав час познайомитися з тим, як підключити WiFi дома.

Як підключити WiFi вдома?

Отже, якщо у вас вдома є різні пристрої, такі як комп'ютери, ноутбуки, стільникові телефони або планшети, які можуть використовувати WiFi підключення, то цілком логічним кроком стала б реалізація WiFi мережі за допомогою маршрутизатора з вбудованим бездротовим модулем. Але, не поспішайте поки йти в магазин. Для початку давайте розглянемо які існують на даний момент різновиди стандарту IEEE 802.11 в дозволеному для нашої країни частотному діапазоні 2,4 Ггц.

Різновиди стандарту IEEE 802.11

  • IEEE 802.11b - Підтримує швидкість передачі даних до 11 Мбіт/сек, що є досить низьким для локальних мереж показником.
  • IEEE 802.11g - В ідеальних умовах може забезпечувати швидкість передачі даних до 54 Мбіт/сек.
  • EEE 802.11n - Відносно новий стандарт з максимальною швидкістю передачі даних до 600 Мбіт/сек.

Стандарти 802.11b/g підтримують всі офіційно представлені пристрої на ринку нашої країни. Новий стандарт 802.11n є ​​досить перспективним, оскільки забезпечує великі швидкості передачі даних, великі відстані зв'язку з кращою стійкістю сигналу, але поки що застосовується лише в деяких пристроях. Якщо ваші клієнти підтримують даний стандарт, то і бездротовий маршрутизатор краще вибрати відповідний режиму 802.11n. Він буде мати зворотну сумісність з 802.11b/g, а значить ви зможете підключати до нього абсолютно все гаджети та комп'ютери, які мають WiFi модулі.

А тепер повернемося до питання з початку статті. Як підключити WiFi вдома? Ми розповімо про самий правильний на наш погляд варіант. Це придбання маршрутизатора (роутера) з Wi-Fi модулем, якщо у вас інтернет підключений через Ethernet-кабель і ADSL-модему з роутером і функцією бездротового доступу, якщо у вас високошвидкісне ADSL підключення. Докладныше пр овибыр роутера читайте в статті Як вибрати Wi-Fi роутер для дому?

Можна, звичайно, якщо у вас вже є модем докупити до нього точку доступу і налаштувати їх спільну роботу. Але, як показує практика, витрати часу і сил на настройку пристроїв різних виробників виявляються більшими, ніж придбання пристроїв «все в одному» одного бренду. Крім того, пристрій "все в одному" буде більш дружнім в налаштуванні і стабільним в роботі, а ви зможете отримувати технічну підтримку по використанню пристрою і вирішенню проблем з ним від компанії виробника.

Найбільшу популярність на нашому ринку придбали роутери фірм D-Link, Asus, Zyxel і TrendNet. Для того, щоб підключити WiFi будинку з використанням будь-якого з цих роутерів вам потрібно провести приблизно один і той же алгоритм дій, який буде відрізнятися тільки деталями. Вважаємо що інтернет у нас вже підключений і налаштований і потрібно тільки роздати його по бездротовій мережі. Для цього буде потрібно виконати наступне.

  • Зайти в веб-інтерфейс роутера через будь-який браузер. Веб-інтерфейс повинен бути доступний за адресами 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Зверніться до керівництва по експлуатації вашого роутера, щоб уточнити адресу його веб-інтерфейсу і отримати додаткову допомогу по структурі його меню.
  • Перейти до налаштувань бездротової мережі. Якщо веб-інтерфейс не перекладений на нашу мову, то шукайте слова Wireless Setting. Це і буде те, що вам потрібно.
  • Задати ім'я вашої майбутньої мережі (SSID, або Wireless Network Name). Припустимо мережа буде називатися wifi.
  • Вибрати протокол шифрування (Security Mod), щоб вашою мережею не користувалися недобросовісні сусіди, або просто любителі безкоштовного інтернету. Вам можуть запропонувати наступні типи шифрування WEP, WPA і WPA2. Краще вибрати WPA2 як найбільш захищений.
  • Призначити секретний ключ, який потрібно буде вводити на всіх клієнтах, що підключаються до вашої мережі.
  • Зберегти зміни та перезавантажити роутер.
  • Спробувати підключитися до мережі будь-яким пристроєм-клієнтом. Для цього потрібно буде ввести секретний ключ, призначений у п'ятому пункті. Якщо якісь пристрої не можуть підключитися до WiFi, то можливо є проблеми з сумісністю протоколів шифрування. Спробуйте вибрати інший стандарт, наприклад WEP замість WPA2, або взагалі вимкнути шифрування. Доступ до своєї бездротової домашньої мережі в даному випадку можна обмежити фільтрацією по MAC-адресам, якщо це підтримує роутер.

Для того, щоб організувати папку загального доступу, видиму усіма пристроями, вам потрібно створити на одному з них таку папку. Допустимо, вона буде називатися Share і відкрити до неї доступ для всіх пристроїв. Більш правильним рішенням буде підключення до роутера спеціального зовнішнього жорсткого диска. У цьому випадку вам не потрібно буде тримати постійно включеним комп'ютер з папкою загального доступу, щоб у будь-який момент часу отримати з неї інформацію, що цікавить. Про Налаштування Wi-Fi читайте тут.

Як бачите створити мережу WiFi у себе вдома не так вже складно і зовсім не дорого. З нею ви отримаєте велику зручність роботи і відсутність зайвих проводів в будинку або квартирі.

Вконтакте
Pinterest