Як почистити ноутбук від пилу

admin Різні статті

Як почистити ноутбук від пилуНоутбук, як і стаціонарний ПК, потребує регулярного чищення від пилу, адже в іншому випадку може бути порушена його нормальна робота. Проте самостійно виконати процедуру чищення ноутбука може бути не під силу недосвідченому користувачу, тому перед початком робіт корисно буде дізнатися, як почистити ноутбук від пилу.

Як почистити ноутбук від пилу

Звичайні стаціонарні комп'ютери, як правило, розбираються досить легко, тому їх очищення від пилу часто не викликає проблем. Так, в найпростіших випадках достатньо зняти бічні кришки системного блоку комп'ютера і акуратно видути зсередини пил. Якщо ж забруднення занадто сильні, то не важко також вийняти потрібні елементи з роз'ємів і очистити їх окремо.

Зовсім інакше справа йде з ноутбуками, які в силу своїх конструктивних особливостей розбираються не настільки легко. У компактному корпусі ноутбука всі деталі пригнані дуже щільно один до одного, так що необхідно дуже уважно і акуратно виробляти процедуру розбирання ноутбука перед чищенням, щоб своїми діями не принести портативного комп'ютера ще більше шкоди. Також читайте як правильно користуватися ноутбуком.

Як розібрати ноутбук перед чищенням від пилу?

Щоб розібрати ноутбук перед чищенням, необхідно відключити його живлення, а потім від'єднати дроти периферійних пристроїв. Далі слід вийняти акумуляторну батарею і приступити до зняття кришки (або кришок) на задній стінці корпусу, що закривають доступ до внутрішніх частин ноутбука.

Кришки фіксуються на корпусі за допомогою невеликих гвинтів, і для роботи знадобиться хрестоподібна викрутка невеликого розміру. Акуратно, не докладаючи занадто великих зусиль, слід зняти гвинти і відкласти їх убік. Після цього можна зняти кришку і отримати доступ до нутрощів ноутбука.

Зазвичай місцем найбільшого скупчення пилу в ноутбуці є кулер (елемент системи охолодження), тому саме його варто від'єднати в першу чергу. Для цього потрібно спочатку від'єднати від кулера шлейф хживлення, а потім можна зняти за допомогою викрутки відповідного розміру фіксуючі кулер гвинти (зазвичай їх 3).

У більшості випадків ніякі інші апаратні частини ноутбука для очищення від пилу від'єднувати не потрібно.

Як правильно чистити ноутбук від пилу?

Коли ноутбук розібраний, можна переходити безпосередньо до його очищення від пилу. Так, кришку і від'єднаний кулер слід очистити від пилу пензликом і, при необхідності, ватною паличкою, а потім кулер необхідно продути маленьким ручним пилососом. При цьому в місці кріплення кулера на корпусі також слід провести обробку пилососом для видалення скупчень пилу з радіатора.

Для очищення інших частин ноутбука досить за допомогою все того ж ручного пилососа або ж балончика із стислим повітрям акуратно видути пил з усіх заглиблень. Діяти необхідно дуже акуратно, щоб ні в якому разі не пошкодити деталі ноутбука. Важливо пам'ятати, що строго забороняється використовувати для очищення від пилу материнської плати або ж інших друкованих плат (відеокарти, наприклад) пензлик або ганчірочку - це може пошкодити контакти і привести до короткого замикання.

Очищений від пилу ноутбук слід зібрати, особливу увагу приділяючи правильності підключення від'єднаних раніше деталей. Зібраний ноутбук необхідно включити і перевірити: якщо при роботі він практично не видає шуму, а його корпус не перегрівається, то можна привітати себе - чищення завершене успішно!

Вконтакте
Pinterest