Як поставити пароль на флешку

admin Різні статті

Як поставити пароль на флешкуДо захисту особистих даних на комп'ютері і навіть флешці завжди необхідно підходити продумано. Якщо ви не хочете, щоб хтось інший випадково прочитав або побачив важливі для вас дані на флешці, тоді на неї можна встановити пароль. It-Tehnolog.com розповість вам, як поставити пароль на флешку і як зняти його у випадку втрати.

Як просто поставити пароль на флешку

Є досить багато способів шифрування даних на флешці, при цьому необхідно користуватися спеціальними утилітами, які дозволяють поставити на дані пароль. Крім спеціальних утиліт можна використовувати й інші можливості, про які й піде мова в цій статті.

Почати необхідно з спеціальних утиліт, які створюють на флешці захищений розділ, на який і відбувається запис інформації. Даний розділ відображається в системі, як окремий диск, але буде його видно тільки після введення пароля.

Утиліт, які захищають дані флешки, дуже багато, але не всіма зручно користуватися. Розпочати перерахування можна з такої відомої програми, як TrueCript, яку використовують не стільки для usb-флешок, скільки для шифрування дисків. Ця програма дуже потужна, в чому безсумнівний плюс, але щоб скористатися флешкою ​​на іншому комп'ютері, на нього також доведеться поставити TrueCript. А це не дуже зручно.

Для зручності вилучення даних з носія є маса програм, які встановлюються на самі флешки. До таких утилітам відносяться USB Flash Security, USB Safeguard, Rohos Mini Drive. Утиліти прості у використанні, але у них є обмеження на розмір флешки. Наприклад, безкоштовна версія утиліти USB Flash Security працює тільки з флешками 4 Гб. USB Safeguard дозволяє працювати з флешками об'ємом 2 Гб, а Rohos Mini Drive - з об'ємом 8 Гб. Зверніть увагу, що використовувати для захисту флешку більшого обсягу немає можливості, навіть якщо ви створюєте захищений розділ об'ємом всього лише 1 Гб.

Всі з перерахованих утиліт відрізняються простим інтерфейсом і створюють на флешці захищений розділ, в якому ви можете зберігати будь-яку інформацію. Правда, перед тим як створити такий розділ, всі дані будуть видалені з флешки. Це необхідно пам'ятати і заздалегідь перенести на комп'ютер важливу для вас інформацію.

На жаль, програми-шифрувальники не відрізняються великою надійністю і іноді у них спостерігаються «глюки». Наприклад, при відкритті флешки неможливо знайти виконуваний файл, через який можна отримати доступ до зашифрованого розділу. В деяких випадках утиліти «злітають», якщо флешку кілька разів витягувати з комп'ютера без безпечного відключення пристрою. Також використання програм часто робить флешки нечитабельними навіть для самих утиліт. Втім, наявність різних багів є типовим для безкоштовних утиліт.

Постійне введення пароля на флешку стомлює, але ж набагато простіше створити захищений паролем архів WinRar. Архіватор встановлений практично на кожному комп'ютері, тому немає потреби шукати підходящу утиліту. Досить помістити всі дані, які ви хочете засекретити, в папку і створити з неї архів. При архівації папки виберіть метод стиснення «Без стиснення», щоб не чекати розархівації великого файлу. Встановити пароль на архів можна у вкладці «Додатково», натиснувши на відповідну кнопку. Зверніть увагу, якщо поставити галочку навпроти Шифрувати імена файлів, то без введення пароля не те що відкрити архів буде неможливо, а навіть і назви файлів подивитися.

На жаль, паролі на флешку іноді забуваються. І це робить недоступною не тільки інформацію на флешці, але і простір, відведений під неї. Ось тут-то і виникає питання, як зняти пароль з флешки?

Зняти пароль не вийде ніяк, тому до даних доступу не буде. Можна тільки звільнити місце на диску, але це не завжди виходить навіть методом форматування. Багато програм захищають зашифровані розділи від форматування все тими ж паролями. Спробувати відновити флешку можна за допомогою спеціальних утиліт для форматування або ж утиліт від виробників, які йдуть з пристроєм в комплекті. У більшості випадків відформатувати флешку виходить. Дані будуть втрачені, зате звільніться місце на флешці.

Вконтакте
Pinterest