Як поставити таймер для вимикання комп'ютера

admin Різні статті

Як поставити таймер для вимикання комп'ютераБувають такі моменти, коли необхідно піти до завершення роботи програми, наприклад, при завантаженні, а залишати комп'ютер включеним не хочеться. Саме для цього необхідний таймер, який без вас завершить роботу всіх додатків і вимкне комп'ютер. It-tehnolog.com розповість вам, як поставити таймер для виключення комп'ютера.

Як просто поставити таймер для вимикання комп'ютера

Для установки таймера можна скористатися як вбудованими засобами Windows, так і сторонніми додатками. Що стосується вбудованих засобів, ми розглянемо два варіанти: використання командного рядка і планувальник завдань. А також розглянемо найпопулярніші таймери, які ви можете безкоштовно завантажити і встановити.

Найпростіше задати команду для вимкнення за допомогою командного рядка. Для цього в рядок пошуку введіть shutdown /? і натисніть Enter. Перед вами відкриються всі можливості використання цієї команди. Нас же цікавлять такі команди: /s (час завершення роботи), /t (час в секундах, коли робота буде завершена), /f (примусове закриття всіх програм) та /a (скасування дії).

Для того щоб призначити виключення, введіть команду shutdown -s -t3600. Згідно цій команді, комп'ютер вимкнеться через годину. Іноді комп'ютер не може вимкнутися через роботу деяких додатків, які необхідно завершувати вручну. Щоб позбавити себе від такої проблеми, введіть команду shutdown -s -f -t3600. Додатки будуть завершені без попередження користувача.

За хвилину до вимкнення з'явиться попередження, що комп'ютер скоро буде вимкнений. Якщо ви передумаєте вимикати комп'ютер, тоді скасувати заплановану дію можна за допомогою команди shutdown -a.

Командним рядком не всі люблять користуватися, тому пропонуємо вам призначати виключення комп'ютера через Планувальника задач. Налаштування Планувальника задач в Windows 7 і 8 нічим не відрізняється. Відкрити Планувальника завдань можна через Панель управління. Для Windows 7: Пуск → Панель управління → Адміністрування → Планувальник завдань. Як варіант в рядку пошуку можна ввести слово «планувальник», щоб отримати посилання на нього. Для Windows 8: Win + I → Панель управління → Система і безпека → Адміністрування → Планувальник завдань.

В Планувальнику завдань перейдіть до бібліотеки і створіть просту задачу. Далі вкажіть ім'я завдання, щоб воно було зрозуміло вам, наприклад, «Виключення комп'ютера». Виберіть частоту повторення завдання (у нашому випадку це одноразова необхідність), і введіть час спрацювання. На наступному етапі виберіть дію завдання: «Запустити програму» і введіть shutdown. Аргументи додавати необов'язково, але в нашому випадку доведеться прописати -s. Тепер натисніть «Готово». При бажанні час і дату спрацьовування завдання можна змінити.

Якщо вам не хочеться запам'ятовувати команди, тоді використовуйте прості програми, які дозволяють вимикати комп'ютер в будь-який час. Більш того, деякі з таймерів володіють розширеним функціоналом і дозволять налаштувати автоматичне включення.

Програми для вимикання комп'ютера

Додаток Shut Down не потрібно навіть встановлювати на комп'ютер. Досить запустити файл, налаштувати під свій смак інтерфейс і вибрати потрібну мову, після чого вибрати необхідну дію: вимикання, перехід в сплячий режим, перезавантаження, завершення сеансу, зупинка процесу. Дуже простий додаток, який знадобиться на кожному комп'ютері.

SM Timer - безкоштовний додаток, з дуже простим інтерфейсом. Володіє необхідним мінімумом: «Завершення сеансу» і «Вимкнення комп'ютера». В принципі від таймера вимикання Windows більше нічого не потрібно.

TimePC володіє більш широким функціоналом, ніж попередні. Тут можна встановлювати час виключення і включення комп'ютера, запускати окремі програми і навіть запланувати роботу комп'ютера на цілий тиждень вперед.

Якщо ви любите користуватися віджетами, тоді вам сподобається AutoShutdown. Це простий варіант управління операційною системою - вимиканням, перезавантаженням, виходом в сплячий режим і виходом з системи. Природно, передбачений таймер для виконання необхідної дії в той чи інший момент. Доступний віджет тільки користувачам Windows 7.

Вконтакте
Pinterest