Як правильно вибрати електронну книгу?

admin Різні статті

Як правильно вибрати електронну книгу?Серед сучасних гаджетів електронні книги по праву займають одне з лідируючих місць. Ще б, адже ці пристрої мають безліч функцій, серед яких як безпосередньо читання книг, так і прослуховування музики, перегляд фото, з'єднання з інтернетом.

Як правильно вибрати електронну книгу?

Будь-яка електронна книга являє собою портативний пристрій, що дає можливість читання з екрану електронних текстів в різних форматах. Цю ж можливість дають і інші електронні пристрої, наприклад, той же ноутбук, але головна перевага електронних книг полягає в їх екранах.

Справа в тому, що при виготовленні екранів електронних книг використовується особлива технологія E-Ink, завдяки якій екран виглядає як сторінка книги. Це дозволяє знизити навантаження на очі, адже такий екран не мерехтить. А ще подібний екран дуже економічний щодо споживання енергії, тому заряду батареї електронної книги вистачає на тривалий термін.

Щоб правильно вибрати електронну книгу, важливо знати її основні характеристики. Перше, на що зазвичай звертають увагу при покупці електронних книг, - це дисплей. Значення має діагональ екрану і його роздыльна здатність: чим вище ці параметри, тим краще. При цьому моделі електронних книг з великими екранами і високою роздільною здатністю, як правило, коштують дорожче.

Як вибрати електронну книгу? Тип екрану електронної книги

Тип екрану електронної книги має велике значення при її виборі. Крім уже згадуваних дисплеїв E-Ink, є також дисплеї LCD, і в кожного з цих типів екранів є свої переваги і недоліки. Так, екрани E-Ink споживають дуже мало енергії і не стомлюють очі, але при цьому вони є монохромними, не можуть використовуватися для читання електронних книг в умовах поганого освітлення і не можуть підтримувати відтворення відео. Рідкокристалічні дисплеї, в свою чергу, оснащені підсвічуванням, поліхромні, можуть відтворювати відео, проте сильно навантажують очі і акумулятор книги.

Тип пам'яті електронної книги

При виборі електронної книги не можна не звернути увагу на обсяг її пам'яті, як вбудованої, так і розширюваної. Чим більше доступної пам'яті, тим більше різних книг вдасться записати на книгу. Тому корисно вибирати ті книги, які оснащені слотами для карт пам'яті. Як правило, підтримувані формати карт пам'яті - це SD або micro SD. Обсяг - в середньому до 16 Гб.

Підтримувані формати

Про що ще не варто забувати, вибираючи електронну книгу? Звичайно ж, про формати файлів, які можна за допомогою книги читати. Зазвичай в список підтримуваних форматів включаються найпоширеніші: TXT, RTF, HTML, FB2. Додатково можуть підтримуватися формати DOC, CHM, DJVU, EPUB, TCR, PRC. Підтримка формату PDF в електронних книгах звичайно є, але при цьому читати такий формат буває вкрай незручно через малі розміри екрану книги.

Як правильно вибрати електронну книгу?

Крім усіляких текстових форматів підтримуються електронними книгами зазвичай і різні формати зображень, насамперед, JPEG. Ще книги можуть підтримувати відтворення різних форматів музичних файлів, наприклад, MP3.

Інші важливі параметри вибору електронних книг - це час роботи акумулятора, зручність розташування навігаційних кнопок, наявність сенсорного управління, наявність покриття антивідблиску, наявність зрозумілого інтерфейсу. Не завадить також звернути увагу на вагу і габарити електронної книги, адже тривалий час утримувати в руках книгу, що має дуже велику вагу, може бути утомливо.

Перерахованими параметрами можна задовольнятися при виборі електронних книг, якщо потрібні досить прості моделі без додаткових опцій. В іншому випадку рекомендується звернути увагу також на наявність Wi-Fi модуля для виходу в інтернет, наявність підтримки відтворення відео і т. д.

Різноманіття електронних книг дозволяє сьогодні вибирати подібні пристрої з дуже широкого асортименту. Залишається тільки вирішити для себе, які параметри читалки мають найбільш важливе значення, і вибір буде зробити набагато простіше.

Вконтакте
Pinterest