Як вибрати монітор?

admin Різні статті

Як вибрати монітор?Раніше монітори комп'ютерів були схожі на громіздкі і важкі ящики, тепер же багато моніторів по своїй товщині не перевищують і 1 см. Серед усього розмаїття сучасних моніторів так важко підібрати потрібний, тому It-Tehnolog.com розповість, як правильно вибрати монітор.

Як правильно вибрати монітор?

Сьогодні в магазинах комп'ютерної техніки пропонуються LCD-монітори (рідкокристалічні) і LED-монітори (світлодіодні) - ці сучасні види моніторів вже повністю витіснили CRT-монітори (електронно-променеві). Тому при виборі для комп'ютера підходящого монітора користувачі зазвичай розглядають саме LCD і LED-монітори.

Як правило, в процесі вибору монітора для комп'ютера значення для користувача мають такі параметри монітора як тип його матриці, розмір діагоналі, роздільна здатність, формат, кут огляду, яскравість і контрастність. Також можуть прийматися до уваги деякі додаткові параметри, наприклад, наявність тих чи інших роз'ємів, вбудованих колонок, TV-тюнера і т. д.

Тип матриці монітора

На сьогоднішній день використовується 4 типи матриць в моніторах: TN, IPS, VA, PLS. У кожного з цих типів є свої особливості. Так, матриці TN (TN + film) відрізняються малим часом відгуку (найкраще з усіх), у матриць IPS поліпшена передача кольору в порівнянні з TN-матрицями, а матриці VA (MVA/PVA) мають збільшений кут огляду і поліпшену контрастність у порівнянні з двома попередніми. Матриці PLS забезпечують високу яскравість і гарну передачу кольору, у них великі кути огляду, однак час відгуку в таких матрицях гірше, ніж у матриць TN.

Розмір діагоналі

Це один з найбільш цікавих з користувацької точки зору параметрів монітора для комп'ютера. У наші дні монітори зазвичай пропонуються з діагоналями від 19 до 24 дюймів, але можна зустріти також моделі з діагоналями розміром 17 дюймів (рідко) і моделі з діагоналями більше 25 дюймів. При виборі бажаного розміру діагоналі монітора слід пам'ятати, що чим вона більше, тим далі слід перебувати від монітора під час роботи за комп'ютером.

Максимальна роздільна здатність

Цей параметр монітора описує, наскільки детальне зображення можна отримати на екрані під час роботи. Роздільна здатність визначається кількістю і розміром точок - пікселів, з яких на екрані будується зображення: чим роздільна здатність більше, тим більш чіткою і деталізованою буде картинка.

У наш час багато моніторів мають максимальну роздільну здатність 1920х1080 пікселів (Full HD), 1366х768 (HD), 1440х900, 1680х1050 пікселів. Вибір монітора з найбільшим значенням роздільної здатності зазвичай здійснюється з метою перегляду фільмів, для роботи з фото, а також для комп'ютерних ігор.

Яскравість/контрастність

Яскравість монітора вказує на те, яким може бути максимально можливий рівень білого кольору в центрі екрану. Контрастність в свою чергу представляє собою відношення яскравості найсвітлішої точки на екрані до яскравості найтемнішої. Чим краще у монітора яскравість і контрастність, тим більш якісно він може передавати зображення.

Роз'єми монітора

Від того, які роз'єми є на моніторі, багато в чому залежить зручність його використання. Так, для роботи з комп'ютером необхідний DVI-роз'єм або VGA-роз'єм (застарілий), для з'єднання монітора з сучасною відео або фототехнікою потрібен роз'єм HDMI, а для підключення до монітора аналогової застарілої аудіо та відеотехніки будуть потрібні роз'єми SCART, S- Video, AV. Для підключення до монітора flash-накопичувачів може стати в нагоді USB-роз'єм.

Додаткові параметри

Серед параметрів вибору монітора не найголовнішими, але все ж досить важливими є такі як наявність колонок, вбудованого ТВ-тюнера і підтримка 3D. Подібні бонуси покращують функціональність монітора, дозволяючи перетворити його на повноцінний телевізор. Якщо ж потрібно в більш інтуїтивній формі керувати програмами або, приміром, безпосередньо руками малювати по екрану, то при виборі монітора слід звернути увагу на його сенсорні можливості, зокрема - підтримку технології multitouch.

Правильно вибрати монітор - завдання не дуже складне, якщо чітко знати, які вимоги пред'являти до монітора і на які його параметри звертати увагу в першу чергу. У підсумку за монітор, призначений для офісної роботи і серфінгу в інтернеті, немає сенсу переплачувати гроші, оскільки достатньо буде найпростішої моделі з 19-дюймовою діагоналлю. А ось на монітор, який планується використовувати в якості альтернативи телевізору, краще не поскупитися і зупинити вибір на досить великій моделі (22-24 дюйма) з роздільною здатністю Full HD, наявністю роз'єму HDMI, а також колонок і ТБ-тюнера.

Вконтакте
Pinterest