Як правильно вибрати пральну машину

admin Різні статті

Як правильно вибрати пральну машинуЧаси, коли жінки прали білизну на пральних дошках біля річки давно залишилися в минулому. Зараз вже і річки не ті, та й самі жінки воліють віддати цю трудомістку операцію на відкуп сучасній пральній машині-автомату, яка сама набере воду, додасть миючий засіб, випере, прополоскає і навіть підсушить білизну, згідно обраної програми. Залишається тільки цю білизну досушити, розгладити і вона знову готова до використання. Але, щоб відчути всі ці блага сучасної цивілізації потрібно знати як правильно вибрати пральну машину автомат, щоб вона чесно відслужила вам кілька років. Отже, як правильно вибрати пральну машину для дому?

Як правильно вибрати пральну машину автомат

У магазинах побутової техніки представлений великий асортимент пральних машин різних розмірів, функціональних можливостей і з широким розкидом цінового діапазону. На що звернути увагу при виборі пральної машини?

Габаритні розміри і тип завантаження пральної машини

Перше з чого слід почати процес вибору пральної машини - це визначити і виміряти передбачуване місце її установки. Залежно від місця вибираємо той тип завантаження, який найбільше підходить. Якщо не багато місця, то підійде машина із завантаженням білизни зверху з габаритними розмірами 85х60х40 см. У неї є кілька переваг, наприклад, можна під час прання закинути або вийняти якусь річ при необхідності, до того ж пульт управління знаходиться на верхній панелі, а значить, недоступний для дітей. Вісь барабана пральних машин даного типу закріплена на амортизаторах з двох сторін, що значно підвищує надійність в порівнянні з фронтально завантажуваними пристроями, у яких барабан закріплений тільки з одного боку. Тому, за інших рівних характеристиках моделі з вертикальним завантаженням коштують у середньому на 20% дорожче своїх фронтальних побратимів.

Якщо дозволяє місце, то можна вибрати машину з фронтальним завантаженням. Причому місце повинне дозволяти не тільки встановити саму машину, але і забезпечити до неї зручний доступ для завантаження і вивантаження білизни через фронтальний люк. Значно полегшує процес завантаження-вивантаження, а також дозволяє прати великі речі фронтальний люк великого діаметру, яким комплектуються деякі моделі. До переваг пральних машин з фронтальним завантаженням можна віднести те, що їх верхня поверхня можна бути використана, як тумбочка. Пральні машини з фронтальним завантаженням набули більшого поширення і випускаються стандартного, вузького і компактного виду. Стандартні розміри (Висота х Ширина Х Глибина) для різних типів пральних машин фронтального типу виглядають наступним чином:

  • стандартні пральні машини 85х60х60 см;
  • вузькі пральні машини 85х60х32 ... 45 см;
  • компактні 67 ... 70х51х45 см.

Обсяг завантаження пральної машини.

При виборі машини автомат наступне, на що треба звернути увагу після визначення габаритних розмірів - це її максимальне завантаження в кілограмах. Вибирати потрібно залежно від величини вашої родини. Якщо сім'я до 3 чоловік, то достатньо буде машини з об'ємом 3,5-4 кг. Якщо ж сім'я велика, то можна придбати машину на 6-7 кг завантаження.

Для орієнтиру, щоб перевести обсяг білизни в кілограми можете вважати, що 5 кг білизни відповідають трьом повним комплектам постільної білизни для двоспального ліжка.

Дуже важливо підібрати оптимальний обсяг завантаження пральної машини, який відповідає потребам вашої родини. В іншому випадку вам прийдеться або часто запускати процес прання, якщо ви оберете малий обсяг, або довго чекати поки збереться необхідна кількість білизни одного кольору, якщо обсяг виявиться перевищуючий ваші потреби.

Клас прання, енергоспоживання і віджимання пральної машини.

Так само, вибираючи пральну машину, необхідно звернути увагу на те, до якого класу прання, віджимання і енергоспоживання вона відноситься. Виділяють машини від A до G класу. Машини класів A і B забезпечують прання високої якості і дбайливе ставлення до тканини, рівні C, D, E - середні рівні прання, а F, G - низькі рівні. За економічністю енергоспоживання машини позначаються цими ж буквами і відповідно самі економні машини класу А. Якщо придбати не економну машину, це відіб'ється на рахунках за електрику і, відповідно, на сімейному бюджеті. Чим вищий клас пральної машини, тим дорожче вона буде коштувати.

Програми прання.

Зовсім недавно ще вважалося, що чим більше у машини програм прання, тим вона краща. Але виробники явно перестаралися, тому що користувачі стали плутатися в довгому списку програм прання і в результаті звернули увагу на машини з кількома стандартними режимами прання, а саме: для шовку і вовни, для бавовни та льону і для синтетики, ну і кілька додаткових, у різних виробників вони різні.

Велику популярність завойовує система Fuzzy Logic, яка у деяких виробників називається Fuzzy Control, або Dialogic. Вона полягає в тому, що пральна машина використовує кількість води відповідно до порції завантаженої білизни. Це дозволяє економити воду і електроенергію для випадків часткового завантаження барабана.

Органи управління.

Управління режимами прання і додатковими функціями у сучасних пральних машин здійснюється або поворотними механічними ручками, або воно виконано повністю електронним, коли все встановлюється натисканням відповідних кнопок і відповідною індикацією на рідкокристалічних дисплеях. Самі останні машини забезпечені сенсорними дисплеями, через які інформація не тільки відображається, але і вводитися за допомогою торкання пальцями екрану.

При виборі пральної машини за даним критерієм зверніть увагу на якість електричної мережі в районі вашого проживання. Якщо спостерігаються часті стрибки і падіння напруги, то краще зупинити свій вибір на моделях, що мають в своїй конструкції мінімальну кількість складної електроніки. У протилежному випадку доведеться купувати додатково стабілізатор напруги.

Надійність і гарантійні зобов'язання.

Середня тривалість гарантійного терміну, що встановлюється виробниками пральних машин для своїх виробів становить 2 роки. Еталоном якості та надійності вважаються пральні машини елітного класу німецької компанії Miele. Але вони і коштують у кілька разів дорожче більш доступних для споживачів пральних машин компаній Bosch, Samsung, Zanussi, LG, Electolux, Indesit.

Спосіб підключення пральної машини.

Більшість пральних машин підключаються тільки до холодної води. Нагрівання води до необхідних значень, згідно різних режимів прання, відбувається в самій пральній машині вбудованим нагрівальним елементом. Через підвищеної жорсткості найчастіше саме ця деталь першою виходить з ладу, покрившись товстим шаром накипу. Тому, є моделі пральних машин з підключенням до гарячій і холодній воді одночасно. Це дозволяє уникнути накипу і зменшити споживання електроенергії. Однак, з причини того, що мало у кого є можливість забезпечити цілорічне тепловодопостачання для роботи пральної машини, подібні моделі не отримали широкого поширення в нашій країні.

Швидкість віджиму.

Чим більше швидкість віджиму, тим менше залишкова вологість білизни і тим більше суха вона буде отримана на виході з пральної машини. Але тут потрібно враховувати, що для того щоб якісно віджати махровий рушник потрібно швидкість 800 ... 1000 об/хв., А ніжні тканини краще віджимати на відносно невеликих оборотах - 400 ... 500 об/хв, щоб уникнути їх підвищеного зминання і псування. Тому, якщо подібних тканин передбачається прати багато, то в ідеалі пральна машина повинна мати ступеневе або плавне регулювання швидкості віджимання.

Наявність вбудованої сушки.

Сушка дозволяє отримувати повністю суху білизну за рахунок обдування попраних і віджатих речей потоком теплого повітря в повільно обертовому барабані. Після неї вам залишається тільки розгладити і одягнути випрані речі. За 3-4 години ви отримуєте випрану і готову до носіння білизну. Дуже корисна функція в осінньо-зимовий період, коли випрана білизна дуже погано сохне через низькі температури і високу вологість повітря. Але за додатковий комфорт прийдеться заплатити одноразово при придбанні такої пральної машини, оскільки вони коштують приблизно на 30% дорожче і потім ще потрібно платити за постійно підвищені витрати електроенергії в процесі експлуатації. Ще треба врахувати, що сушити можна не більше половини випраної білизни, тобто якщо пральна машина пере 5 кг, то висушити вона зможе тільки 2,5 кг.

Крім усього перерахованого вище, особливу увагу треба звернути на наявність таймера за яким можна запускати відстрочене прання, на метал, з якого зроблений бак машини (краще вибрати з нержавіючої сталі, він довше прослужить), на рівень видаваного шуму, особливо якщо машина буде стояти на кухні , захист від протікання води.

Купуючи в магазині пральну машину не забудьте домовитися про умови доставки і підйому на поверх, якщо він вам необхідний. Вдалого вам вибору!

Вконтакте
Pinterest