Як правильно заряджати акумулятори

admin Різні статті

Як правильно заряджати акумулятори

Як правильно заряджати акумуляторні батареї. Сучасні електронні пристрої - мобільні телефони, смартфони, ноутбуки і планшетні пристрої, використовувані нами щодня, не можуть працювати без джерела енергії. В якості такого джерела, у переважній більшості випадків, використовується спеціальна батарея, відмітною особливістю якої є можливість багатократних циклів заряд-розряд.

Такого роду батарея називається акумулятором і, як правило, на сьогоднішній день, створена на основі літій-іонної технології. Питання зарядки акумуляторних батарей не є однозначним і існує різні думки з даного питання. Можна позначити два основних, але різних підходи - перший передбачає стан батареї на рівні 40-80% від максимального рівня з безпосередньою регулярною її підзарядкою. Другий підхід - акумуляторна батарея повинна розряджатися повністю з наступною зарядкою до рівня в 100%.

Як правильно заряджати акумулятори

Отже, який же підхід необхідно вважати вірним і в чому причини такого кардинальної відмінності? Для того, що б відповісти на це питання необхідно звернутися до історії. До недавнього часу переважна більшість акумуляторних батарей, використовуваних в побутовій апаратурі, належали до числа нікелевих, однією з особливостей яких була наявність у них, так званого, «ефекту пам'яті». Саме це обумовлювало необхідність їх повної розрядки до нульового рівня. Сучасні літій-іонні акумуляторні батареї такої властивості не мають, проте термін їхньої служби однозначно вимірюється роками, для чого необхідно знати і дотримуватися правильного режим їх експлуатації. Позначимо основні моменти такого правильного режиму експлуатації літій-іонних акумуляторних батарей.

Привила експлутації акумуляторів

Акумуляторна батарея повинна регулярно підзаряджатися. Це означає неприпустимість повної розрядки батареї - тобто, розрядки до нульового рівня, коли пристрій просто перестане включатися. Найбільш оптимальним необхідно вважати режим, коли заряд батареї не опускається нижче 50%, при цьому, при зниженні рівня заряду акумуляторної батареї на 10-20% необхідно здійснювати її підзарядку.

Не можна залишати акумуляторну батарею в режимі її зарядки. Оптимальний режим для літій-іонних акумуляторних батарей - це зарядка в межах 40-80% і саме до даного рівня необхідно прагнути. У разі, якщо акумуляторна батарея все ж зарядилася до 100% ні в якому разі не залишайте її підключеною до зарядного пристрою. Саме цей момент є основною помилкою більшості користувачів і значно скорочує термін служби самої батареї. Важливо відзначити, що якісні, фірмові пристрої, як правило, мають внутрішні контролери, які безпосередньо відключають батарею при досягненні єю оптимального значення рівня зарядки, а так само дозволяють контролювати режим і струми зарядки і розрядки акумуляторної батареї.

Один раз на місяць розрядіть акумуляторну батарею повністю, а потім повністю зарядіть її до 100%. Можек здатися, що можливо порада суперечить викладеним раніше, але є кілька неочевидні аспекти. Справа в тому, що повний цикл розряду - заряду один раз в місяць дозволяє, відкалібрувати сам пристрій, що працює від акумуляторної батареї, у якого в результаті багатократності циклів зарядки-розрядки контролер рівня заряду батареї починає працювати некоректно. Повний цикл розряду-заряду дозволяє відновити коректність роботи контролера електронного пристрою і відновити його точність.

Ні за яких умов не допускайте перегріву акумуляторної батареї. Всі сучасні акумулятори є хімічними джерелами електричного струму, і високі температури негативно впливають і значно скорочують термін їх служби.

Застосовуючи на практиці наведені рекомендації, ви зможете значно продовжити термін служби вашої акумуляторної батареї.

В той же час не сприймайте наведені моменти як істину в останній інстанції. Якщо ж сталося так, що зарядного пристрою під рукою не виявилося, нічого страшного не відбудеться, якщо все ж акумулятор розрядиться до нуля, як і однозначно не страшно зарядити його повністю, за умови, що належить довга дорога і можливості зробити підзарядку батареї не буде. У будь-якому випадку, сучасний літій-іонний акумулятор прослужить не більше 2-3 років, незалежно від того, чи будете ви дотримуватися чи ні наведеним вище радам. Навіть якщо ви зовсім не буде використовувати акумуляторну батарею, через вказаний час вона втратить свою енергоємність - це обумовлено особливостями використовуваних в їх виробництві матеріалів і технологій.

Вконтакте
Pinterest