Як правильно заряджати ноутбук, щоб він довше працював

admin Різні статті

Як правильно заряджати ноутбук

Як заряджати ноутбук. Перед користувачами ноутбуків часто постає дуже важливе питання, як правильно використовувати батарею ноутбука. Пов'язано це, звичайно, з тим, що головною особливістю даних комп'ютерів є портативність. Говорячи простіше, люди для того й купують ноутбук, щоб у них завжди була можливість попрацювати з офісними додатками і відвідати улюблені веб-сайти. Причому навіть там, де немає під рукою розетки. Тому таким важливим є питання, як правильно заряджати ноутбук, щоб заряду батареї вистачило на тривалий час. Причому багато в чому період, коли пристрій буде працювати, залежить від вирішення питання, як правильно зарядити акумулятор ноутбука.

Як правильно заряджати ноутбук

Всі сучасні акумулятори, які використовують на ноутбуках, є літієво-іонними. Від інших класів дані батареї відрізняються тим, що вони позбавлені «ефекту пам'яті». Присутність даного ефекту в старих акумуляторах призводило до того, що головним при вирішенні питання, як правильно заряджати ноутбук, була повна розрядка. В іншому випадку, батарея могла вийти з ладу, що призводило до необхідності покупки нового комп'ютера. Тому, якщо постала проблема, як правильно зарядити акумулятор ноутбука, важливо дізнатися, до якого класу він належить.

Якщо батаерея є літієво-іонної, це означає, що, перш за все, не можна допускати її повної розрядки. Повна розрядка такого акумулятора може призвести до виходу його з ладу. Тому, як тільки рівень заряду досяг п'яти або десяти відсотків, необхідно почати підзарядку. Важливим при визначенні того, як правильно заряджати ноутбук, є також наступне умова. Найкраще акумулятор заряджати при вимкненому комп'ютері. По-перше, це дозволить зарядити його набагато швидше, ніж при включеному комп'ютері. По-друге, це дозволить зберегти ємність батареї. При цьому важливо враховувати, що ємність акумулятора з часом сильно зменшується, в середньому на один відсоток на місяць. Тому чим «старші» ноутбук, тим більше дбайливим має бути поводження з його батареєю.

Двома важливими питаннями, які можуть виникати при вирішенні проблеми, як правильно заряджати ноутбук, є наступні.

По-перше, як використовувати батарею комп'ютера, якщо передбачається, що більшу частину часу він буде працювати від мережі. У цьому випадку фахівці радять виймати акумулятор з ноутбука, так як це дозволить зберегти його ємність. При цьому рівень зарядки батареї повинен буде складати п'ятдесят відсотків. Якщо зберігати акумулятор з повним зарядом, це може значно знизити його ємність.

По-друге, як використовувати батарею, щоб збільшити час роботи ноутбука. На це питання не може бути дана універсальна відповідь. Тому що час роботи батареї може залежати від різних факторів. При цьому є загальні рекомендації, які дозволять хоча б частково вирішити дану проблему. Перш за все, необхідно за допомогою вбудованих функцій операційної системи, встановленої на ноутбуці, налаштувати оптимальний режим енергоспоживання. Всі сучасні операційні системи передбачають можливість використання на комп'ютерах спеціальних режимів. Особливістю таких режимів є те, що при роботі від акумулятора автоматично відключаються деякі несуттєві функції, які можуть значно заощадити заряд. Наприклад, в деяких випадках передбачається відключення приводу оптичних дисків. Крім того, може бути автоматично зменшена яскравість екрану, адже абсолютно не секрет, що саме екран ноутбука «з'їдає» розряд батареї найбільше.

Скориставшись цими нехитрими порадами, можна значно продовжити час роботи акумулятора.

Вконтакте
Pinterest