Як провести діагностику жорсткого диска

admin Різні статті

Як провести діагностику жорсткого дискаДіагностика жорсткого диска необхідна в тих випадках, коли з комп'ютером відбуваються дивні і незрозумілі речі. Наприклад, якщо при мінімумі запущених програм ваша операційна система починає моторошно гальмувати або ж часто став з'являтися синій екран смерті. Якщо ви недавно переставили операційну систему, а комп'ютер продовжує видавати синій екран і гальмувати, то діагностику необхідно провести в обов'язковому порядку.

Діагностика жорсткого диска в Windows

Діагностика жорсткого диска засобами операційної системи є найпростішим, безболісним і швидким способом це зробити, тому її і слід провести в першу чергу. Для того щоб це зробити, необхідно зайти в розділ Мій комп'ютер і клацнути правою кнопкою миші по ярлику диска, який ви хочете перевірити. Далі вибираємо пункт Властивості в контекстному меню і переходимо у вкладку Сервіс у вікні. У даній вкладці нас цікавить пункт Перевірка диска на системні помилки (у різних версіях ОС формулювання може відрізнятися, але зміст той же).

У тому випадку, якщо ви зібралися перевірити жорсткий диск, на якому встановлена ​​операційна система, з'явиться вікно з попередженням про неможливість це зробити, поки диск використовується. Можна відключити диск (недосвідченим користувачам не рекомендується) або натиснути Скасувати. У другому випадку з'явиться вікно з пропозицією запланувати перевірку диска при наступному перезавантаженні - ось цього ми і добивалися ( це самий оптимальний варіант перевірки). Такі ж дії можна провести з усіма іншими дисками і запланувати їх перевірку при наступному перезавантаженні. Після перезавантаження та успішної перевірки всіх дисків на помилки, якщо такі були виявлені і не виправлені системою автоматично, необхідно провести діагностику за допомогою спеціальних програм від виробника або спеціалізованих утиліт.

Діагностика жорсткого диска за допомогою програм

Існує велика кількість програм для діагностування стану жорсткого диска, як від виробників обладнання, так і створених сторонніми розробниками. Перед їх застосуванням необхідно зберегти всі найважливіші дані на іншому носії, оскільки під час відновлення диска дані можуть бути видалені. Далі, якщо ви збираєтеся застосовувати ПЗ від виробника, вам необхідно встановити, хто ж зробив ваш жорсткий диск. Зробити це можна, покопавшись в документації до комп'ютера або ж через Диспетчер пристроїв.

Після того як ви дізналися свого виробника або ж у тому випадку, якщо ви вирішили використовувати універсальну утиліту (наприклад, MHDD) необхідно завантажити цю програму на сайті розробника. Якщо ви використовуєте ПЗ від виробника, то далі необхідно просто встановити його на комп'ютер, запустити і слідувати інтуїтивно зрозумілим підказкам.

Якщо ж ви використовуєте програму MHDD, то тут все буде трохи складніше. На початковому етапі упевняємося, що диск несправний. Для цього підключаємо його до іншого комп'ютера або ноутбука, наприклад, через USB перехідник, копіюємо дані, які потрібні і форматуємо диск (вся інформація буде видалена). Далі повертаємо диск на його законне місце і знову встановлюємо операційну систему. Перевіряємо працездатність, якщо помилки не зникли - переходимо до наступного етапу.

Завантажену програму MHDD, а точніше її образ у форматі ISO (розповсюджується безкоштовно), необхідно записати на диск. Далі перезавантажуємо ПК і входимо в BIOS, налаштовуємо завантаження так, щоб першим запускався дисковод. Знову йдемо на перезавантаження, під час якої перед нами з'являється меню програми. Натискаємо F4 для початку сканування і очікуємо результатів. Найімовірніше, після завершення роботи, програма виведе на екран картинку, на якій будуть зображені окремі сектори з дуже повільним відгуком на запит (більше 500 мс).

На наступному етапі виконуємо команду Erase в меню програми для повного стирання диска і його форматування. Після цього потрібно ще раз просканувати диск, однак, при цьому включити функцію Remap, яка заблокує всі пошкоджені ділянки диска і запобіжить їх використання при роботі. Тепер можна повертатися до звичайних налаштувань завантаження і займатися установкою Windows.

Вконтакте
Pinterest