Як створити інтернет-радіо

admin Різні статті

Як створити інтернет-радіо

Як створити власне інтернет-радіо. Інтернет стрімко розвивається, ширина каналу у користувачів стає все ширше, а це означає, що в мережу вони виходять не тільки за текстовою інформацією та картинками, а й щоб послухати музику і подивитися відео. Тому онлайн радіостанції стають все популярнішими. Як створити інтернет-радіо?

Багато хто вважає, що створити інтернет-радіо дуже складно, оскільки для його створення буде необхідний потужний сервер і дороге ПО. Частково це вірно - якщо ви хочете створити комерційне онлайн радіо для широкої аудиторії. Однак якщо ваша мета - «камерна» радіостанція для вузького кола слухачів, можна уникнути серйозних витрат.

Створення власного інтернет-радіо

Щоб створити інтернет-радіо, вам знадобиться досить потужний комп'ютер, широкий інтернет-канал і спеціальне програмне забезпечення. Існують різні програми, що дозволяють створити інтернет-радіо, ми розповімо про створення онлайн радіостанції на прикладі безкоштовного ПЗ Shoutcast.

Створення інтернет-радіо за допомогою Shoutcast

Основою вашої радіостанції стане популярний аудіоплеєр Winamp, також вам потрібно завантажити з сайту shoutcast.com дві програми - SHOUTcast Server і SHOUTcast Plug-in. Для початку встановіть і налаштуйте сервер. Запустивши інсталятор, встановіть сервер, потім перейдіть в каталог, в який встановилася програма, і будь-яким текстовим редактором відкрийте файл sc_serv.ini.

Повний список налаштувань сервера можна знайти на сайті shoutcast.com, поговоримо про основні налаштування. Вам слід ввести три основних параметри:

 • PortBase: порт, на якому буде працювати сервер (за замовчуванням призначений порт 8000, краще його не змінювати, якщо він у вас вільний);
 • MaxUser: Максимальна кількість користувачів, які одночасно зможуть слухати радіостанцію;
 • Password: пароль для віддаленого адміністрування сервера, радимо підібрати комбінацію складніше.

Тепер встановіть SHOUTcast Plug-in і запустіть Winamp. Зайдіть в опції плеєра, знайдіть пункт DSP/Effect, потім - Nullsoft SHOUTcast Source DSP. Натисніть кнопку Configure active plug-in. У вікні налаштувань перейдіть на вкладку Output і активуйте опції Connect at Startup і Automatic Reconnection on Connection Failure.

Далі заповніть наступні поля:

 • Address - IP-адреса комп'ютера, на якому встановлений сервер (якщо сервер знаходиться на цьому ж комп'ютері, введіть 127.0.0.1 або Localhost);
 • Port - порт (береться з налаштувань сервера);
 • Password - пароль (береться з налаштувань сервера).

Всі інші настройки поки залиште за умовчанням і перейдіть на вкладку Encoder. Тут настроюється тип аудіокодека, бітрейт аудіо та режим мовлення (моно або стерео). Можна зберегти до п'яти груп налаштувань і перемикатися між групами в залежності від пропускної здатності каналу і кількості слухачів.

У вкладці Input налаштовується те, що буде передаватися в ефір: музика чи музика і голос. Для передачі тільки музики в випадаючому списку потрібно вибрати опцію Winamp, для передачі музики і голосу - Soundcard Input. Для Soundcard Input доступні наступні опції:

 • Open Mixer - викликає вікно системного мікшера;
 • Push to Talk - активує можливість одночасно передавати в ефір музику і голос з мікрофона, «залипання» це опції активує кнопка Lock;
 • Music Level - гучність музики;
 • BG Music Level - гучність фонової музики при роботі мікрофона;
 • Mic Level - гучність мікрофону;
 • Fade Time - час загасання (зміна гучності при активації і деактивації режиму Push to Talk).

Налаштувавши плагін, запустіть сервер, в Winamp перейдіть на вкладку Output і натисніть Connect. Щоб перевірити, чи вдалося вам створити інтернет-радіо, введіть в адресний рядок наступну адресу:

[Http:// <адрес_сервера>: <порт>]

Якщо відкрилася сторінка SHOUTcast сервера з історією треків і поточним статусом сервера, у вас все вийшло. Для прослуховування радіо натисніть на посилання Listen або додайте в плеєр адресу [http:// <адрес_сервера>: <порт> / listen.pls].

Врахуйте, що якщо ви хочете дати знайомим посилання на прослуховування вашого радіо, в якості адреси сервера потрібно використовувати IP-адресу вашого комп'ютера в інтернеті (або в локальній мережі, якщо ваші слухачі в одній з вами мережі), за IP-адресою Localhost/127.0. 0.1 вони на сторінку радіостанції не зайдуть!

Якщо ви хочете, щоб створена вами радіостанція була доступна не тільки обраним користувачам, але і всім в інтернеті, потрібно натиснути кнопку Yellowpages на вкладці Output. Якщо ви активуєте опцію Make this server public, на головній сторінці shoutcast.com з'явився інформація про вашу станцію. Але для цього в настройках Yellowpages потрібно вписати опис станції, жанр музики, контактну інформацію діджея.

Також є можливість створити інтернет-радіо, використовуючи онлайн-систему управління радіостанцією, приміром, radio-tochka.com, radiocms.ru, radiostyle.ru. Ви створюєте акаунт на сайті, і вам надається певний обсяг дискового простору на сервері і канал певної ширини. Ви можете завантажувати і транслювати вашу улюблену музику, а також вести живі ефіри зі свого комп'ютера.

Як бачите, створити інтернет-радіо не так вже й складно. Трохи терпіння - і можете пробувати себе в ролі радіо-діджея.

Вконтакте
Pinterest