Як вибрати електробритву

admin Різні статті

Як вибрати електробритву

Як вибрати електробритву. Вибір електробритви сьогодні - завдання далеко не таке просте, якою здається. C радянських часів у свідомості більшості жителів пострадянського простору зміцнилася думка, що електробритва - це якесь страшне чудовисько, яке рве шкіру на частини або перетворює її в щось схоже на підошву від черевика (теж радянського). Але сучасні реалії не мають нічого спільного з цими піонерськими страшилками: електрична бритва стала зручним і повсякденним інструментом чоловіків.

Як вибрати електробритву

Насправді, вибрати електробритву сьогодні набагато простіше, ніж те як вибрати пральну машину або як вибрати кондиціонер. Взагалі в останні роки грань між традиційними станками і електричними бритвами починає потихеньку стиратися. Почалося все з випуску кілька років тому бритви Gilette M3 Power, яка працювала на батарейці: електроживлення дозволяє M3 Power «піднімати волоски» і збривати їх краще. Незважаючи на те, що конструктивно M3 Power мало чим відрізнялася від Mach 3 (по суті, відмінності полягають лише в батарейці, а картриджі від однієї моделі чудово підходять до іншої), брила вона, як не дивно, дійсно набагато краще.

Але далі інженерна думка компанії Gilette поїхала зовсім в іншому напрямку - збільшення кількості лез, яких тепер п'ять штук в Gilette Fusion, не рахуючи вбудованого ручного тріммера (який по суті являє собою шосте лезо, тільки ззаду). При цьому вібраційний механізм залишився, по суті, таким же, як в M3 Power п'ятирічної давності.

Те ж саме можна сказати і про зубні щітки - кілька років тому на ринку з'явилися проміжні варіанти між електричною акумуляторною зубною щіткою і традиційною, «з ручним приводом». Вони представляли собою працюючу від батарейки звичайну зубну щітку, але з вібруючою голівкою. Як не дивно, зуби така щітка чистить теж набагато краща за звичайну, лише трохи перевищуючи останню в ціні.

Але є й інший фактор, не врахований в даному спорі - тип шкіри самого користувача. І тут в гру вступає новий стереотип - людям з чутливою шкірою категорично не можна користуватися електробритвами. Насправді, це давно вже не так. Даний міф знову-таки прийшов в наше життя з радянської епохи, і ми не будемо переповідати всі ті страшилки, якими вже залякали вас на початку цієї статті.

Вибір типу електробритви

Колись давно існував тільки один тип бритв - роторні. І саме вони перетворювали (і перетворюють до сих пір, до речі) шкіру чоловіки в підошву черевика і викликали численні ранки на обличчі в людини з чутливою шкірою.

Але зараз є й інший тип бритв, який цілком безпечний і для останніх. Такі бритви називаються «сітковими» або «вібраційними».

Головна відмінність сіткових і роторних електробритв полягає в принципі роботи. Якщо в першому типі ви маєте справу з обертовими голівками, на які насаджені круглі, гострі, що обертаються ножі (для остраху), то сіткові діють куди більш м'яко: щетина зрізається вібруючими лезами, відокремленими від шкіри мілкоячеїстою сіткою, яка не дає ножам жодного шансу на поріз. А порізи при голінні, на жаль, нерідкі при використанні навіть самих дорогих роторних бритв - наприклад, Philips RQ 1290CC (за відгуками) при середній ціні близько 350 доларів ріже чутливу шкіру так само, як і електробритва «Харків» часів першої «Іронії долі ».

Бритва Philips RQ 1290CC

Бритвенні головки, число обертів і рухливість

В цьому випадку діє дуже просте правило: чим більше оборотів у обертової голівки, тим сама бритва дорожче. І чим більше кількість плаваючих головок з лезами, чим вони рухливші, тим краще якість гоління. Мінімальне число головок у сіткових бритв - одна, у роторних - дві. Максимальне ж обмежується лише фантазією виробника (згадаймо бритву Gilette Fusion з п'ятьма лезами, призначення яких не може доступно пояснити навіть сам виробник), але поки що не перевищує трьох у роторних бритв, і чотирьох - у сіткових (наприклад, Panasonic ES-LA93).

Слід розуміти, що кількість головок, число обертів на секунду і рухливість - три фактори, які потрібно сприймати в сукупності, і при виборі електробритви виходити саме з комбінації всіх трьох.

Найбільш адекватний варіант - бритви з плаваючими головками, які слідують контурам обличчя і, отже, роблять гоління комфортнішим. Більше число обертів і головок дозволяє голити ділянки шкіри за менше число проходів, а найбільш наворочені екземпляри взагалі можуть збривати всю щетину за один прохід. Правда, за однієї умови - якщо ви голитеся кожен день. Крім того, серед пристроїв з плаваючими головками є моделі з різним числом напрямів руху.

Сухе або вологе гоління електробритвою?

Це питання постає перед кожною людиною, яка вирішила змінити станок на щось більш сучасне. Традиційний образ бриючогося чоловіка зазвичай включає в себе станок, піну чи гель для гоління, а також лосьйон або гель після гоління. Естети користуються ще й помазком з кінським волоссям, так як він допомагає сильно економити як піну, так і гель.

У випадку з електробритвами все йде куди цікавіше. Навіть дешеві сіткові бритви (які, як ви пам'ятаєте, можуть застосовуватися в тому числі і до чутливій шкірі) допускають можливість як сухого, так і вологого гоління. І вибирати свій спосіб вам доведеться самостійно, виходячи з чутливості шкіри, зручності, економії часу і так далі.

Чистка електробритви

Ще один важливий фактор - чистка бритви. Якщо вона допускає як сухе, так і вологе гоління, то мити її набагато зручніше - досить просто сполоснути у проточній воді і залишити сушитися в сухому місці.

В ідеалі електробритви допускають повний перехід на сухе гоління навіть при наявності чутливої ​​шкіри. Подібний перехід займає близько тижня, і, якщо ви звикли голитися з використанням станка і піни, то при бажанні зможете скоротити час, що витрачається на гоління вранці. Єдине, що вам все-таки (швидше за все) знадобиться - це засіб після гоління.

Вибір живлення елктробритви

Перш за все, зверніть увагу на те, працює бритва від мережі чи від акумулятора. «Мережеві» бритви дешевші, але вони й обмежують свободу пересування. Акумуляторні бритви дорожчі, але володіють своїми перевагами і недоліками.

Говорячи про акумулятор, незайвим буде звернути в першу чергу увагу на їх тип. Як відомо, зараз на споживчому ринку присутні в основному чотири типи акумуляторних батарей у різних пристроїв: нікель-кадмієві (NiCD), нікель-метал-гидридні (NiMH), літієво-іонні (LiIon) і літієво-полімерні (LiPol). В електробритвах найчастіше зустрічається другий тип, і рідше - третій. У зовсім старих або дуже дешевих моделях можна знайти і нікель-кадмієві акумулятори, але користуватися ними не рекомендується в силу їх конструктивних недоліків.

Вибір живлення елктробритви

Чому тип акумулятора так важливий? Справа в тому, що всі батареї володіють як своїми перевагами, так і недоліками. І один з неприємних недоліків нікель-метал-гідридних і нікель-кадмієвих акумуляторів - так званий «ефект пам'яті». Проявляється він у тому, що при зарядці не повністю розрядженого акумулятора він «запам'ятовує», що в попередні цикли роботи ємність не була використана повністю. Тому і при заряді ток приймається лише до такої ось границі. Через це бритву періодично потрібно повністю розряджати, а потім, відповідно, повністю заряджати. В середньому зарядка такого акумулятора займає 6-8 годин.

Бритви, що використовують для живлення літій-іонні акумулятори, не можуть «похвалитися» таким недоліком. Але і коштують вони значно дорожче.

Додаткові функції електробритв

Найдешевші електробритви не володіють ніякими бонусами взагалі. Вони підключаються до розетки шнуром, схожим на телефонний (і знову згадується СРСР), і чоловік голиться насухо перед дзеркалом у коридорі - як в старі добрі часи. Тому що розетка у ванній зазвичай одна і призначена, як правило, для пральної машини. Крім того, найдешевші бритви звичайно тільки роторні.

Але варто підняти цінник всього лише на пару доларів, як з'являється можливість придбати щось набагато зручніше. Наприклад, за 30 доларів вже можна купити сіткову бритву не з однією голівкою, а з двома, а за 50 - вже й зовсім з акумулятором.

Триммер бритви

Його сьогодні можна знайти навіть в найдешевших моделях - наприклад, він є вже в Panasonic ES6003 за 50 доларів.

Триммер являє собою висувний бриючий ніж, що служить для стрижки і підрівнювання як щетини, так і бороди з бакенбардами. Також їм можна підрівняти віски, зробити собі інтимну стрижку або злегка підрівняти брови - але оскільки спочатку електробритви для цього не призначені, цікаві та корисні функції тріммера кожен відкриває для себе сам. Плаваючий тріммер дозволяє навіть стригти бороду, повторюючи контури обличчя, але це привілей лише дуже дорогих моделей.

Вибір типу чистки елктробритви

Те, що за електробритвами, як і взагалі за будь-яким електричним приладом, потрібно доглядати, знають всі.

У випадку з електробритвою робити це потрібно обов'язково. Якщо ваша бритва допускає як сухе, так і вологе гоління, досить буде, як ми і писали вище, простого ополіскування головки під струменем теплої або холодної води. Якщо ж у вас «сухий» варіант, то для очищення застосовується спеціальна жорстка щіточка, яка зазвичай йде в комплекті з бритвою. Іноді їх буває навіть кілька.

Також у деяких моделей є і проста, але ефективна система очищення. Для її використання існує спеціальний режим, який підвищує число оборотів приблизно до 17 тис. на хвилину. Користувач наносить на леза звичайне рідке мило або гель для гоління, і таким чином чистить свій аксесуар, сполоскуючи його потім під струменем води.

Найбільш просунуті моделі і зовсім мають функцію автоматичного самоочищення. Після гоління ви встановлюєте бритву головкою вниз в очисний резервуар, і там бритва чиститься, дезінфікується, сушиться і навіть може зарядитися. Слід, однак, пам'ятати, що в системах з дезінфекцією та спеціальним розчином для чищення також використовуються змінні елементи, що містять такий розчин і вимагають додаткових витрат.

Автоматичне зволоження

Ще одна сучасна розробка - резервуар з дозатором для подачі лосьйону або гелю. Така система застосовується переважно в бритвах від Philips, пропонуючи вливати зволожуючий гель прямо в корпус бритви, для чого в ньому наявний спеціальний резервуар.

Автоматичне зволоження

Вибір електробритви з РК-дисплеєм

Невеликий екран на корпусі бритви не робить істотного впливу на її функціональні характеристики. Але він значно допомагає в зручності її експлуатації - на екрані ви можете бачити час роботи, рівень заряду, ступінь необхідності в чищенні (у дорогих моделей), попередження про заміну лез і інші корисні дані. Екран розташовується зазвичай на ручці самої бритви, трохи нижче головки.

Слід зауважити, що показники рівня ємності нікель-металогідридних акумуляторів можуть не збігатися з реальними через «ефекту пам'яті», який описаний вище.

Ну ось і все про те, як вибрати елктробритву, а тут ви знайдете відповідь на запитання Як вибрати праску?

Вконтакте
Pinterest