Як вибрати газову плиту?

admin Різні статті

Як вибрати газову плиту?Переваги газових плит перед електричними абсолютно очевидні: вони економічніше, готують швидше, нагріваються і остигають миттєво. Так що якщо в будинку є відповідні комунікації, на кухні, швидше за все, виявиться саме газова плита. А ось яку вибрати газову плиту - це вже питання серйозніше. Сучасні плити настільки різноманітні й оснащені такою кількістю додаткових функцій і пристосувань, що можна й розгубитися: що з цього справді полегшить життя господині, а що - просто марна трата грошей.

Як вибрати газову плиту?

Перше, з чим обов'язково доведеться рахуватися при виборі плити - це її передбачувані габарити. Підлогові плити з духовкою випускають зазвичай стандартних розмірів: висота 85 см, «глибина» - 60 см, і лише ширина може варіюватися від 50 (вузька) до 60 см. Втім, висоту можна трохи змінити, якщо є регульовані ніжки. Якщо плита настільна, її розміри можуть бути досить різноманітні і залежати від кількості конфорок. Визначаючись з габаритами плити, потрібно виходити з того, що диктує загальний дизайн інтер'єру та розміри кухонних меблів. Не можна забувати також і про те, що поряд з вогнем, особливо на рівні конфорок, ні в якому разі не повинні виявитися штори, шпалери, вертикальні поверхні дерев'яних шаф і взагалі - ніяких легко займистих предметів.

Як вибрати електробритву

Варильна поверхня плити може бути виготовлена ​​з різних матеріалів. Найдешевший з них, і мабуть, найпоширеніший - емальована сталь, вона може бути різних кольорів, але незалежно від естетичних властивостей така поверхня має низьку стійкість до подряпин і сколів.

Трохи дорожчий матеріал - нержавіюча сталь. Таку плиту буде значно легше відмити, проте вона потребує ретельного догляду і застосування спеціальних миючих засобів. Досить зручна поверхня з алюмінієвого сплаву, цей матеріал невибагливий з точки зору догляду, не дряпається і не тьмяніє. Популярна склокераміка коштує дорожче. До неї доведеться підбирати посуд з рівним або увігнутим дном, але ні в якому разі не опуклим. Користуватися абразивними миючими та миючими засобами на такій поверхні не можна: залишаться подряпини. Якщо ви купуєте плиту зі склокерамічною варильною поверхнею, пам'ятаєте - вона боїться солодких продуктів, при високих температурах цукор змінює її структуру, так що варення або сироп потрібно змити негайно ж. Замість склокераміки можна придбати плиту з поверхнею з жароміцного скла - якісні характеристики будуть майже ідентичними, а коштує воно дешевше.

Як вибрати електрочайник

Якщо ви не хочете постійно чистити грати - є два виходи: придбати плиту з плоскими конфорками, і посуд ставити прямо на них або ж плиту з розбірними гратами, які можна вимити навіть в посудомийній машині.

Як вибрати газову плиту?

Одна з найважливіших частин газової плити - духовка, причому вона може бути одного з трьох видів - газова, електрична чи комбінована, газова з електричним грилем.

Газові духовки бувають класичні, з двома режимами нагріву і багатофункціональними - до восьми режимів і з вбудованим вентилятором. Щоб потік повітря не погасив вогонь, використовується спеціальна «незадуваема» система, вогонь горить всередині спеціальної порожнини. Якщо ви справжній гурман і бажаєте готувати в духовці різноманітні страви - беріть саме таку, з грилем і рожном. У такій духовці при відкритті дверцят деко автоматично висувається, а таймер може не тільки подати сигнал, але і вимкнути духовку в потрібний час. Відмінний вибір для того, хто багато готує, хоч і не найдешевший.

Як вибрати пилосос

Недорогу духовку доведеться очищати самостійно, а дорога буде очищатися автоматично, вам залишиться лише протерти її після завершення готування вологою ганчіркою - теж корисна функція.

Електрична духовка також багатофункціональна, може розморожувати продукти, підрум'янювати страви і самоочищатися. Однак висока витрата електроенергії робить цей варіант менш економічним.

Практично всі сучасні плити оснащені автопідпаленням - при повороті ручки вогонь загоряється самостійно. Однак не забувайте, що допомагає йому в цьому електрична іскра, так що нехай вдома будуть сірники, на випадок, якщо вимкнуть світло.

Ще одна корисна функція сучасної газової плити - система газ-контролю. Якщо з якихось причин полум'я згасло, доступ газу в пальник припиняється. Чи варто говорити, що така здатність вашої плити є надзвичайно важливою, оскільки зробить її експлуатацію безпечною. У деяких плитах ця проблема вирішена ще більш витончено - ненавмисно згаслий вогонь тут же автоматично запалюється знову за допомогою системи автоматичного підпалу.

Вирішуючи, як правильно вибрати газову плиту, виходити часто доводиться не тільки з своїх бажань і потреб, але і з фінансових можливостей. І все ж якщо вибирати між великою кількістю функцій і «наворотів» з одного боку і надійністю плити від хорошої і відомої компанії - при однаковій вартості краще віддати перевагу добротності. Зрештою, газ - штука досить небезпечна. І звичайно, яку б плиту ви не вибрали, встановлювати її повинен тільки фахівець - тут економити не можна ні в якому разі.

Нова газова плита буде служити вам довгі роки, а від її зручності і функціональності буде залежати і якість приготованої вечері, а також настрій господині і результати її кулінарної творчості.

Вконтакте
Pinterest