Як вибрати туристичний GPS-навігатор?

admin Різні статті

Як вибрати GPS-навігатор?У подорожах та туристичних походах корисним виявляється туристичний GPS-навігатор - сучасний гаджет, який допомагає орієнтуватися на незнайомій місцевості і прокладати маршрут до заданої точки. Про те, як вибрати туристичний навігатор, розповість It-tehnolog.com.

Як правильно вибрати туристичний GPS-навігатор?

Туристичні GPS-навігатори компактні, живляться часто від звичайних батарейок і володіють безліччю вельми потрібних в подорожах функцій. Щоб вибрати для себе туристичний навігатор, необхідно спочатку визначити ті завдання, які з його допомогою слід вирішувати, а також ті умови, в яких його передбачається використовувати.

Приміром, в найпростіших моделях туристичних навігаторів не передбачено завантаження додаткових карт, в них немає таких примочок як магнітний компас або висотомір. Подібні моделі підійдуть грибникам або рибалкам, для яких основне використання GPS-навігатора зводиться до запам'ятовування декількох корисних точок і знаходженню зворотного шляху, скажімо, до машини.

Моделі навігаторів для просунутих користувачів містять вже не тільки стандартний функціонал, але також і додаткові опції на зразок згаданих вище компаса і висотоміра. Екрани в подібних туристичних навігаторах, як правило, кольорові, з сенсорним управлінням, а їх корпус краще захищений від вологи, сонячних променів і перепадів температур.

Як вибрати туристичний GPS-навігатор?

Вибір туристичного GPS-навігатора найкраще здійснювати на основі важливих для його роботи параметрів, таких як тип і розмір екрану, тип джерела живлення, тип ПЗ, набір доступних карт і наявність додаткових функцій. На деяких з цих параметрів варто зупинитися докладніше.

Тип і розмір екрану GPS-навігатора

Для більшості користувачів туристичних навігаторів цей параметр має важливе значення, адже саме від екрану залежить зручність роботи з навігатором. Екрани в сучасних моделях GPS-навігаторів бувають чорно-білими та кольоровими, з сенсорним управлінням або без.

Слід зазначити, що сенсорні екрани в туристичних навігаторах зручні, проте вони споживають більше енергії і при попаданні на них прямих сонячних променів можуть давати не настільки контрастне зображення. При цьому, як правило, моделі з сенсорними екранами коштують дорожче.

Розмір діагоналі екрана також грає роль для юзабіліті (зручність користування) GPS-навігатора: чим більше екран, тим краще на ньому можна розглянути деталі карти. Однак вибираючи модель туристичного навігатора за розміром його екрану слід пам'ятати про те, що збільшення діагоналі екрану тягне за собою збільшення вартості навігатора.

Об'єм пам'яті GPS-навігатора

Об'єм пам'яті в туристичних навігаторах відповідає за те, скільки карт можна в них використовувати. Маленький обсяг вбудованої пам'яті характерний для бюджетних моделей, а ось просунуті моделі можуть мати вбудовану пам'ять об'ємом від 1 Гб, і крім того, можуть оснащуватися роз'ємом під карти пам'яті.

Джерело живлення GPS-навігатора

Туристичні GPS-навігатори можуть живитися від стандартних батарейок АА або ж від вбудованого акумулятора. Крім того, живлення туристичні моделі навігаторів можуть отримувати також від автомобільного прикурювача. Вибір необхідного джерела живлення в даному випадку - справа смаку, але слід пам'ятати, що в тривалих туристичних походах можливість зарядити пристрій від мережі навряд чи з'явиться, зате взяти з собою необхідний запас батарейок не так вже й складно.

Програмне забезпечення GPS-навігатора

Навігаційне програмне забезпечення для туристичних навігаторів поставляється багатьма компаніями, зокрема, добре відомі користувачам такі системи як Аероскан, НавЛюкс, СитиГид. Від обраного ПЗ залежить, чи доступні безкоштовні оновлення, а також те, з якими типами карт може працювати навігатор.

Якісні туристичні навігатори завжди поставляються з ліцензійним ПЗ, в « просунутих» моделях є підтримка растрових карт. Залежно від обраної моделі навігатора і передвстановленного в ній ПЗ, у користувача може бути можливість завантажувати нові карти за додаткову плату або ж безкоштовно.

Додаткові функції, роз'єми

У сучасних туристичних GPS-навігаторах є не тільки необхідний безпосередньо для орієнтування на місцевості функціонал, але також і ряд опцій, які роблять користування подібними гаджетами більш приємним. Наприклад, сьогодні багато туристичних навігаторів оснащуються фотокамерами, що дозволяє без використання додаткових приладів зафіксувати на фото те чи інше місце, а потім по геотегах відзначити його на картах Google.

Наявність додаткових роз'ємів дозволяє підключати навігатор до різних пристроїв для обміну даними. Так, може бути корисний у туристичних навігаторах роз'єм USB або miniUSB для підключення до ПК, роз'єм 3.5 мм або 2.5 мм для підключення навушників.

Вибір туристичного GPS-навігатора з урахуванням вищеописаних параметрів дає можливість серед усього розмаїття подібних гаджетів знайти саме той, який задовольняє поставленим завданням і при цьому не сильно б'є по кишені користувача.

Вконтакте
Pinterest