Як вибрати кондиціонер?

admin Різні статті

Як вибрати кондиціонер?Як вибрати кондиціонер? При виборі кондіціонера, серед гігантського різноманіття кондиціонерних брендів легко заплутатися, але за великим рахунком найбільш серйозні рішення для будинку представляють лише дві-три компанії. Це Daikin, Panasonic і Mitsubishi Heavy. По кожній з цих компаній ми «пройдемося» в кінці статті, зараз це всього лише спроба звернути увагу на найдорожчі і якісні рішення для домашнього «клімату».

Всі інші або копіюють лідерів, або працюють на «маркетинг», в кінцевому підсумку виграє споживач, оскільки в дешевому сегменті дійсно низькі ціни і величезний вибір.

Як вибрати кондиціонер для дому

Насправді, вибрати кондиціонер сьогодні набагато простіше, ніж те як вибрати електричну бритву або як вибрати праску. Варто вам спробувати розібратися в «питанні», як відразу ж стане очевидна складність здійснення планів, так як одну і ту ж функцію називають різними словами. Спробуємо розібратися в різноманітті домашніх кліматичних систем.

Види кондиціонерів

Насправді, при величезному різноманітті, для квартири купують тільки три види кондиціонерів. До них відносяться підлогові кондиціонери, віконні кондиціонери і спліт-системи. Останні бувають звичайними, а бувають «мульти». Розберемося з кожним видом кондиціонера.

Підлоговий кондиціонер

Отже, підлоговий кондиціонер являє собою поєднану в одному корпусі систему охолодження, для монтажу якої потрібно всього лише вивести шланг для відведення гарячого повітря в кватирку. Мінусів у цього «рішення» предостатньо. Це і високий рівень шуму, це додаткові складності при відведенні конденсату, високе споживання електричної енергії і нарешті, низька ефективність роботи. Єдиний істотний плюс - мобільність і простота установки. Кинув такий «моноблок» в багажник і в тебе на дачі відразу з'явився кондиціонер. Чи варто купувати такого монстра, кожен вирішує для себе, але з точки зору економії коштів це не найкраще рішення.

Віконний кондиціонер

А недорогим рішенням вважається віконний кондиціонер. Вони дуже популярні в бідних районах Південно-Східної Азії, і це цілком зрозуміло: вартість такого кондиціонера рідко перевищує 300 доларів, а для монтажу такої системи досить вирізати у вікні підходить за розміром діру, куди можна сміливо встановити віконний кондиціонер. Мінусів у такого варіанту небагато, але, як тільки настає зима, віконний девайс перетворюється на «місток холоду» і всі плюси від бюджетної холодильної установки миттєво випаровуються. І, звичайно ж, віконний кондиціонер створює підвищений рівень шуму. Але при всіх недоліках віконні кондиціонери як і раніше користуються попитом.

Як вибрати кондиціонер?Спліт-система складається з двох блоків, що з'єднуються між собою мідними трубками та електричними проводами. Зовнішній блок складається з радіатора (теплообмінника) і компресора з вентилятором. Внутрішній блок теж оснащений радіатором і спеціальним вентилятором. Між блоками прокладається так звана «траса», за якою відбувається циркуляція холодоагента. Зовнішні блоки практично однакові, але от внутрішні дійсно різні і за своїми характеристиками сильно розрізняються.

Спліт-система об'єднує в собі всі переваги нормального домашнього кондиціонера, що дозволяє вирішити проблему домашнього клімату раз і назавжди. «Спліт» може не тільки охолоджувати повітря, але і очищати, озонувати, нагрівати, іонізувати і навіть зволожувати. Ви ж знаєте, що кондиціонери сушать повітря? При порівняно низькій вартості (примітивні моделі «стартують» вже від 500 доларів США), мінусів у спліт-систем не так багато. Один з найголовніших недоліків домашнього «спліта» - колосальна залежність від якості монтажу. Варто тільки довірити складну роботу дилетанту, як через пару місяців кондиціонер почне гірше працювати, а потім і зовсім зламається. А найприкріше, що вартість монтажу зовсім не гарантує якість проведених робіт, хоча цей «момент» характерний в будь-яких областях нашої чудової країни, що припускає фінансову взаємодію між замовником і виконавцем.

Існують також системи «мультиспліт», коли на один зовнішній блок приєднуються два і більше внутрішніх. Таке рішення буде коштувати істотно дорожче, але вважається, що «мультіспліти» трохи надійніше звичайних «сплітів». В нашому огляді ми не будемо розглядати такі рішення.

Інверторні кондиціонери

Для домашнього використання все частіше пропонується купувати більш дорогі, інверторні моделі. Що ж нам дасть застосування цієї технології?

Отже, звичайний кондиціонер зі стандартною схемою живлення працює практично постійно, підтримуючи задану температуру в приміщенні. Очевидні мінуси такого кондиціонера помітні вже в перший тиждень спекотної погоди: справа в тому, що при старті системи вона вже працює на максимальній потужності і вас обдуває воістину могильним холодом. Крім того, звичайний кондиціонер працює постійно, повністю відключаючись і включаючись на підставі даних одержуваних з датчика температури повітря в приміщенні. Тобто неінверторний кондиціонер може працювати тільки в двох режимах, а саме «включений» і «вимкнений».

Інверторна схема живлення (перетворення змінного струму в постійний) дозволяє плавно змінювати швидкість роботи компресора, що дає йому можливість працювати постійно, але зі значною економією споживання електроенергії. При старті такої системи ви не відчуваєте крижаного подиху вітру, а температура в приміщенні знижується рівномірно. Крім того, інверторні кондиціонери набагато тихіше звичайних - настільки тихіше, що, наприклад, Panasonic CS-E9MKD в «тихому» режимі взагалі не чути.

Найбільш гучна частина кондиціонера виявляється «за бортом» і в перспективі це може привнести у ваше життя конфлікти з сусідами, тому при покупці варто звернути увагу на параметри шуму пристроїв. Тут працює універсальне правило, яке свідчить «чим дорожче, тим краще». Незалежно від «брендовості» апарата, дешеві системи завжди працюють гірше і шумлять більше, якій би марці ви не віддали перевагу. Розберемося в децибелах, інформацію про які щедро друкують на кондиціонерних коробках і інструкціях. В основному кондиціонери «елітної серії» працюють в діапазоні 26-28 дБ, такий рівень шуму можна порівняти з шелестом листя в лісі або пошепки в кімнаті. Простіше кажучи, нічого ви не почуєте, а якщо й почуєте, то такий звуковий фон все одно не завадить заснути. Як ми писали раніше, найбільш гучним залишається зовнішній блок, чий «рівень гучності» складає близько 40 дБ і більше. Але конфлікти з осудними мешканцями почнуться від 50 дБ - таке значення приблизно відповідає гучному діалогу.

Вся правда про свіже повітря

Існує думка, що кондиціонери «вміють» працювати зі свіжим повітрям, підкачуючи його з вулиці. І насправді така технологія є в ряду спліт-систем, але на практиці це не зовсім так. Фактично до кондиціонера підводять ще один шланг, який здійснює забір свіжого повітря з вулиці. Але тут є важливий момент: з урахуванням діаметра цього шланга ніякої компенсації та обміну повітря відбуватися практично не буде. Простіше кажучи, якщо вас цікавить якісний повітрообмін, то або не встановлюйте пластикові вікна, або організуйте припливну вентиляцію, але це теж буде коштувати грошей. Головне, не витрачайте зароблене на фактично непотрібні функції. Спліт-система, не обладнана «шлангом», буде охолоджувати тільки те повітря, яке знаходиться в кімнаті, а вся «підкачка» залежатиме виключно від розміру щілин у ваших вікнах. При цьому дорогі моделі Daikin останніх років обзавелися більш-менш правильною системою повітрообміну. Є тільки істотне «але» - вони коштують під 3 000 доларів.

Додаткові функції кондиціонерів

Уявіть собі ситуацію, в якій ви купили річ, а до неї йде величезна інструкція, розміром з «Війну і мир». Зрозуміло, в кращому випадку ви її неуважно переглянете, у всіх інших випадках - навіть не відкриєте. А в цій книзі може бути приховано чимало корисної інформації про вашу покупку. Отже, на що слід звернути увагу при підборі цікавить кондиціонера?

Якщо ми визначилися з рівнем шуму і типом електроживлення, то саме час зрозуміти, що ж ще може стати в нагоді. Для початку варто переконатися в тому, що в обраного кондиціонера є хоча б якийсь набір повітряних фільтрів. Слід знати, що ці фільтри в першу чергу захищають механізм внутрішнього блоку, а вже потім, якщо є ще щось, допомагають вам дихати більш свіжим повітрям, ніж зазвичай. Функція іонізації й очищення повітря, в цілому, сприяє поліпшенню мікроклімату в приміщенні і ніколи не буде зайвою. Функція середнього осушення дозволить вам не повністю видалити вологу з повітря, тим самим забезпечуючи прийнятний рівень вологості в квартирі. Переконайтеся, що кондиціонер оснащений таймером або навіть календарем, тоді можна налаштувати графік роботи пристрою без вашого втручання. Також дуже корисно знати кількість положень вертикальної шторки, яка буде направляти потік повітря від внутрішнього блоку. І ідеально, якщо кондиціонер буде оснащений функцією горизонтального регулювання повітряного потоку з пульта дистанційного керування.

Деякі кондиціонери обладнані спеціальним ІЧ датчиком, який аналізує простір у пошуках живих істот і залежно від результатів змінює потужність і температуру повітряного потоку. Очищення повітря реалізована в багатьох моделях, але, по суті справи, це просто звичайний фільтр «грубої» захисту від пилу. Функція дійсно працює, і раз на два місяці варто промивати такі фільтри звичайною водою. І нарешті, буде непогано, якщо кондиціонер буде оснащений функцією повністю автоматизованої роботи. В цьому випадку все, що потрібно, це встановити температуру повітря, інші параметри будуть підібрані автоматично.

На завершення огляду найбільш цікавих функцій варто згадати про ще одну. Мова йде про обігрів приміщення в міжсезоння. Справа в тому, що більшість якісних кондиціонерів можуть працювати як при позитивній «забортної» температурі, так і при негативній, і виробники кондиціонерів вже давно оснащують свої продукти функціями теплових насосів. Так що якщо опалення немає, на вулиці градусів п'ять тепла, то така функція дозволить заощадити більше 50% витрат на електрику: при споживаної потужності менш 1кВт, кондиціонер з функцією обігріву дозволить легко нагріти кімнату в 20 кв.метрів. Хоча для такої площі потрібна потужність не менш 2кВт. Ось, як кажуть, рахуйте самі.

Як визначити необхідну потужність кондиціонера?

При підборі кондиціонера важливо врахувати необхідну потужність. Якщо купити «подешевше і слабший», то такий вітродуй буде працювати завжди на максимальній потужності, що негативно позначиться як на енергоспоживанні, так і на терміні служби пристрою. А якщо купити кондиціонер, який працюватиме з серйозним запасом, то тут вже йде втрату грошей за зайві кіловат/години, та й часті включення-виключення компресора так само не йдуть спліту на користь. Так як же вибрати правильну потужність кондиціонера? Існує кілька способів оцінки, ми ж пропонуємо самий простий і зрозумілий. Порахуйте кількість квадратних метрів в кімнаті, виміряйте висоту стелі. Потім подивіться, які електроприлади працюють в кімнаті постійно або тимчасово, а також врахуйте кількість проживаючих людей в цій кімнаті. Собак і котів можна не враховувати :-)

У всіх стандартних ситуаціях ми отримаємо приблизно таку картинку: двоє людей в кімнаті, ЖК телевізор, комп'ютер або ноутбук. Люди виділяють приблизно 100 Вт тепла в спокійному стані, телевізор з комп'ютером навряд чи набере більше 400 Вт. Крім цього, зверніть увагу на кількість прямого сонячного світла в приміщенні. Тепер підсумуємо виділяєму теплову потужність, отримаємо цифру в Ватах. Записали. Далі вважаємо площа по формулі 1кВт на 10 м2, тобто для кімнати розміром 20 м2 нам потрібен кондиціонер з продуктивністю 2000Вт або 2кВт по холоду. Підсумовуємо отриману потужність від розміру кімнати і електрообладнання, додаємо по 100 Вт від кожної людино, що постійно знаходиться в кімнаті, і отримуємо цифру, наприклад, 2600 Вт Такий розрахунок досить-таки грубий, оскільки, наприклад, не враховує потужність сонячного випромінювання, площа вікон і їх якість, але все ж дозволяє з певною точністю оцінити потужність кондиціонера, яка вам потрібна. Крім того, тепер ви легко зрозумієте, що означає напис в технічних характеристиках «сплита» - продуктивність по холоду 3200Вт.

Як вибрати кондиціонер?

Деякі установники кліматичного обладнання можуть запитати, яку модель кондиціонера потрібно встановити? Причому будуть питати про незрозумілі «сімки», «дев'ятки», «двєнашку» і так далі ... Це не більше ніж позначення потужності моделі кондиціонера. Наприклад, «сімка» підходить для кімнати площею не більше 18 м2, а «двєнашка» легко «продує» площу в 30 м2. Найбільш часто купують середні «дев'ятки», але все ж не забувайте, що далеко не всі виробники кондиціонерів вказують потужність моделі таким чином. Наприклад, Mitsubishi Heavy взагалі не використовує таку систему позначення, у них свій погляд на холодний світ. А Panasonic дійсно використовує в модифікаціях цифри 7,9,12. Наприклад, Panasonic CS-YW7MKD - типовий приклад «сімки», до речі, дуже недорогий :-)

Скільки електроенергії споживає кондиціонер?

Ми домовилися, що мова буде йти про спліт-системи, оскільки мобільні рішення за замовчуванням споживають 1,5-2 кВт на годину. Тут варто знати, що неінверторна спліт-система споживає від 700 до 1,2 кВт, у той час як інверторна «дев'ятка» буде споживати близько 700Вт в максимальному режимі потужності, а після досягнення заданих температурних параметрів близько 250 Вт. Виміри проводилися з трьома інверторними моделями від Panasonic і Samsung. Так що економія від інверторного кондиціонера буде більш ніж відчутна вже після першого сезону. Крім того, існує шкала енергоспоживання різних побутових пристроїв. Її придумали західні маркетологи, але вона дозволяє створити перше враження про ненажерливість електричного побутового приладу. Існує сім класів енергетичної ефективності побутового приладу від «А» до «G». При цьому всі інверторні кондиціонери відповідають «А-класу», що означає найнижчий рівень енергоспоживання. Класифікація розрахована на використання пристрою в економічному режимі протягом одного року (365 днів). Табличку з «класом» можна знайти на упаковці від кондиціонера, або її наклеюють безпосередньо на пристрій.

При покупці кондиціонера зверніть увагу на умови гарантії в талоні. Швидше за все, там буде написано, що виробник ні за що не відповідає, якщо кондиціонер встановлений «чужим» монтажником без спеціального допуску. Тому ми радимо купувати і монтувати кондиціонери в одній компанії, яка буде обслуговувати кондиціонер і займатися його гарантійним ремонтом, якщо така необхідність виникне. Якщо ви зважилися на страшне і монтаж кондиціонера буде доручено «знайомим знайомих», то ми настійно радимо вивчити основні рекомендації для такого заходу.

Отже, стандартний монтаж передбачає прокладку траси довжиною до п'яти метрів. Траса являє собою дві мідні трубки певного діаметру (вказується в технічній документації до кондиціонера), пару (або більше) електричних проводів відповідного перерізу (знову ж - всі в технічних відомостях) і дренажну трубку від внутрішнього блоку. Зверніть увагу, що мідні трубки повинні бути обов'язково «упаковані» в теплоізолюючий матеріал, нічого і ніде не повинно «висіти», все повинно бути зроблено акуратно і не викликати культурного шоку. Пам'ятайте, що поруч з кондиціонером завжди лежить детальна інструкція по його установці і не варто нехтувати її вивченням. Якщо вас чекає ремонт, то трасу можна «замурувати» в стіну, для чого доведеться робити канали в стіні. З естетичної точки зору такий монтаж набагато приємніше, але дорожче і трохи складніше. Зовнішній блок варто розміщувати таким чином, щоб до нього було зручно дістатися для технічного обслуговування, наприклад, очищення радіатора від тополиного пуху і бруду, а також для дозаправки блоку. Варто знати, що в кондиціонерах останніх поколінь застосовується озонобезпечниий фреон R-410A - не варто купувати кондиціонери, які заправляються «старим» фреоном R22, є певна думка, що через кілька років фреон R22 остаточно зникне з обігу в імпортних товарах. Це пов'язано з тим, що R-410A істотно дорожче R22, така гримаса капіталізму, нічого не поробиш.

Загроза від кондиціонера

Кондиціонер, крім своєї корисної функції, приховує чимало загроз для тих, хто не прочитав наш матеріал. Отже, найбільш явну небезпеку становить потік повітря, спрямований безпосередньо на людину. Можна легко застудитися і, поки інші потіють в метро, ​​ви будете лежати вдома і хворіти. Тому врахуйте, що не слід стояти або лежати безпосередньо під холодним повітряним потоком. І, хоча інверторний кондиціонер володіє меншою здатністю до «продування», не варто випробовувати своєї імунітет на міцність, йому і так не легко. Але є й секрет: якщо вам дуже-дуже потрібно повісити кондиціонер в спальні, а місця немає, сміливо вішайте внутрішній блок в узголів'ї ліжка. Незайвим буде проконсультуватися з продавцем з приводу направлення повітряних потоків: більшість якісних моделей домашніх «сплитов» «не вміють» дути строго під прямим кутом вниз, а це означає, що ви зможете уникнути прямого повітряного потоку. Максимум буде дути в ноги, не більше. Якщо ви встановлюєте кондиціонер поруч з вікном, то краще всього, якщо повітряний потік буде дути у бік вікна; так ви знову уникнете холодного повітряного потоку і забезпечите додаткову перепону променистої енергії сонця.

Періодичне обслуговування кондиціонера

Тепер поговоримо трохи про регулярне обслуговування кондиціонера в домашніх умовах. Як ми писали вище, деякі кондиціонери обладнані спеціальними фільтрами, які перешкоджають забрудненню внутрішнього блоку і в цілому очищають повітря від пилу. Якщо фільтр тільки один, то він, як правило, багаторазовий. Єдине обслуговування, яке йому потрібно, полягає в періодичному промиванні або продувкці стисненим повітрям (не переборщіть з тиском! Дуже легко пошкодити!). Взагалі, в інструкції до кондиціонера буде детально описана процедура регулярного обслуговування. Через пару років кондиціонер потрібно дозаправити. Це відбувається через через поступовий виток фреону з системи. Боятися цього не потрібно, фреон відноситься до інертних газів і не становить загрози для здоров'я. Але от відсутність фреону в системі циркуляції холодоагента призведе до швидкої поломки компресора в зовнішньому блоці, а це найдорожча і чутлива деталь у всій системі. Справа в тому, що в процесі роботи компресор також охолоджується фреоном, а крім того, в ньому також циркулює спеціальне масло, що перешкоджає підвищеному зносу деталей.

Визначити значну витік фреону можна за такими ознаками:

  • Погане охолодження повітря або повна відсутність ефекту охолодження;
  • Зовнішній блок працює нестабільно або видає сторонні, нетипові звуки;
  • Кондиціонер видає помилку і не запускається (може бути не тільки із за витоку фреону, докладний опис основних помилок є в інструкції).

Так чи інакше, але все це приводить нас до дзвінка в ремонтну майстерню. Щоб бути остаточно впевненими в діагнозі «витік фреону», потрібно подивитися на стан клапанів зовнішнього блоку. Вони, як правило, прикриті пластиковим кожухом, якщо це так, то його потрібно демонтувати. Під кожухом ви знайдете електричну колодку (обережно!) і побачите два крани з підключеною трасою. Увімкніть кондиціонер і зачекайте хвилинку-другу, якщо один з кранів почав покриватися памороззю або навіть льодом, це стовідсотково вказує на витік газу. Самостійно заправити кондиціонер не вийде, потрібно купити спеціальне устаткування, список якого можна знайти в інтернеті. Не дивуйтеся, але усунення наслідків «неякісного» монтажу може коштувати або стільки ж, скільки ви заплатили раніше, або навіть більше. Заправка кондиціонера коштує в середньому близько 100 доларів США з урахуванням роботи і холодоагента. Ціна справедлива для фреону R-410A, а ось R22 набагато, НАБАГАТО дешевше.

Який кондиціонер вибрати?

Всі пам'ятають чудову приказку: «Готуй сани влітку, а воза взимку»? У випадку з кондиціонером це просто аксіома, яку по монопольній змові спробувала порушити когорта продавців кондиціонерів. Різниця в ціні за хороший кондиціонер між весною і літом цього року склала менше 200 доларів США. Для порівняння, в позаминулому році ця різниця досягала 500 доларів США. Зрозуміло, ми говоримо про ціноутворення дорогих, якісних моделей. Продавці відмовляються: мовляв, у всьому винні вендори, мовляв, Panasonic ціни роздув на 50%, а ми ні до чого. Ну, припустимо, Panasonic робить одні з кращих кондиціонерів в світі, а ось причина подорожчання дешевих Gree взагалі неочевидна. Мабуть, не хочуть відставати - ринок, нічого не поробиш. Але все ж установка поки ще дешевше навесні, тому, якщо ви не вмираєте від спеки прямо зараз, купувати кондиціонер найкраще в лютому-березні. Будьте готові до того, що більшість компаній будуть тримати склад і чекати сезонного підвищення цін. Тут немає однозначної думки, ми нікого не звинувачуємо, буває і так, що дійсно на складах нічого немає. Основна проблема при покупці спліт-системи виникне тільки в тому випадку, якщо ви захочете купити дійсно якісний кондиціонер. Дешевих повнісінько і продаються вони скрізь. Що це за якісний кондиціонер, ми зараз і розповімо.

На ринку кондиціонерів спостерігається найгостріша конкуренція, але не між сегментами, а всередині категорій. Тобто існує Daikin, Panasonic, Mitsubishi, Fujitsu, TOSHIBA. А є Ballu, Gree, Midea і т.п. Daikin ніколи не піде на ринок копійчаних рішень, вони просто не вміють робити погано. Panasonic також «пішов» з бюджетних рішень і робить якісні, але дорогі моделі. TOSHIBA просто тримає нижню планку дорогого ринку.

Як вибрати кондиціонер?

Різниця в якості, функціональних можливостях і ціні просто непорівнянні, тому варто визначитися з ціною і слідувати тим завданням, які ви ставите перед кондиціонером. Якщо грошей багато, то беріть Daikin, якщо багато, але Daikin не хочеться, то ваш вибір - Panasonic або Mitsubishi Heavy. Дуже надійними вважаються кондиціонери TOSHIBA, вони ж вважаються недорогими з «бізнес» серій. І так далі, до самого нижнього сегмента. З бюджетних рішень непогано зарекомендували себе кондиціонери SUPRA і Ballu. Як ви повинні розуміти, вибір просто колосальний і при остаточному вирішенні варто базуватися не тільки на внутрішніх симпатіях до того чи іншого бренду, а на сувору реальність. Перш ніж купити кондиціонер, варто знайти відповіді на наступні питання:

  • Гарантія - хто дає? На який термін? Які головні умови?
  • Простота обслуговування, багаторазові, одноразові фільтри
  • Додаткові функції
  • Відгуки монтажників і користувачів

Майже напевно ви все одно прийдете до старших моделей Daikin або Panasonic ... парадокс. Що ж у підсумку?

По суті, кондиціонер може здорово полегшити ваше життя влітку і зігріти в міжсезоння, але не варто забувати, що, як і будь-який складний побутовий пристрій, він вимагає нагляду: за ним потрібно слідкувати, вміти користуватися і бути готовим до можливого сервісу, який, до жаль, абсолютно недешевий. Хоча з часом, коли корисний пристрій стане ще більш популярним «в народі», проблем з дорогим сервісом і неякісним монтажем стане істотно менше.

Осьі все про те, як вибрати кондиціонер. Також ридимо передивитися користні поради які стануть у пригоді при виборі пральної машини - Як вибрати пральну машину.

Вконтакте
Pinterest