Як вибрати пилосос

admin Різні статті

Як вибрати пилосос. Нещодавно найпершому пилососу виповнилося 140 років. А перший патент на нього був зареєстрований ще дев'ятьма роками раніше, тобто можна сказати, що цьому невтомному домашньому визволителя від пилу і сміття виповнилося вже 150 років. Пилосос сьогоднішнього дня, як це не дивно, не дуже сильно відрізняється від свого прадідуся: той же шланг, та ж труба і той же насос.

Як вибрати пилосос

Насправді, вибрати пилосос сьогодні набагато простіше, ніж те як вибрати пральну машину або як вибрати електрочайник. Чомусь прийнято вважати, що пилососи потрібні тільки в тих будинках, де всі встелене килимами. Можливо, коли-то так воно і було - але сьогоднішній пилосос, хоч і схожий зовні і конструктивно на своїх далеких предків, виконує набагато більше функцій.

Наприклад, з його допомогою можна не тільки чистити, але і мити підлогу (для цього вам знадобиться миючий пилосос). А ще хороший пилосос позбавляє від великої кількості звичайного пилу в принципі (яка накопичується, наприклад, під диваном). Запилений будинок являє собою серйозну загрозу здоров'ю людини, оскільки він може викликати серйозні захворювання дихальних шляхів (ларингіт, трахеїт, бронхіальну астму), різні алергії та шкірні захворювання. Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість пилососів всіх цінових категорій, десятків виробників, різноманітних типів і функцій.

Характеристики полососа

Для початку буде не зайвим розібратися з термінологією. Прибирання, як відомо, ділиться на два види: сухе і вологе. Точно так само способи збирання відрізняються і у пилососів: можна вибрати простий і недорогий пилосос для сухого прибирання, а можна взяти так званий миючий пилосос, який забезпечить вологе прибирання, після якого не виникне необхідності мити підлогу шваброю. Останній пункт, до речі кажучи, можна назвати одним із найбільш вагомих аргументів покупки миючого пилососа, навіть якщо у вас в будинку немає жодного килима.

Пилососи, призначені для сухого чищення, найбільш дешеві, універсальні і є найпоширенішим агрегатом в цьому середовищі. Такий пилосос випускають практично всі виробники побутової техніки (Samsung, LG, Rowenta, Vitek та інші), і ціна його починається приблизно з 30 доларів за нову модель і з 10-20 - за бувшу у використанні. Важить такий пилосос близько шести кілограм і зручний в транспортуванні.

Пилососи для сухого чищення

Миючі пилососи самі по собі коштують істотно дорожче «сухих», причому в рази. Але свою ціну такі домашні помічники легко окупають, оскільки з їх допомогою можна мити не тільки підлоги, але і кахельну плитку, а також меблі та занавіски. Звичайно, є у них і свої обмеження - скажімо, якщо вирішите помити таким агрегатом піаніно, то інструменту буде потім дуже сумно. З іншого боку, миючий пилосос можна вважати таким собі «комбайном», здатним замінити багато інші засоби збирання.

Миючий пилосос

Влаштований миючий пилосос складніше «сухого»: в спеціальну ємність заливається миючий засіб, потім він під тиском розбризкується на поверхню, що очищається, після чого забруднена вода знову всмоктується в іншу ємність. Важить цей пилосос набагато більше звичайного, енергії споживає більше, частина миючого розчину таки осідає на поверхні, що очищається, та й догляд за ним потрібен серйозніший - промивати і сушити. Загалом, пилососить миючий пилосос краще «сухого», а й сил вимагає більше. Крім звичайних моделей існують і екзотичні: наприклад, на аукціонах можна купити і старі радянські пилососи, які знаходяться в повністю робочому стані. Робити цього ми не рекомендуємо, оскільки вони мають масу недоліків, які давно виправлені у всіх сучасних машинах: вони галасливі, важкі, малопотужні і абсолютно неекономічні з точки зору енерговитрат. Навіть найдешевший сучасний пилосос для сухого чищення буде набагато краще цього мастодонта. Сто років тому пилососи вміли збирати пил і нічого більше. Вони не вміли фільтрувати його, так само як і належним чином зберігати. Загалом-то, в даному аспекті вони дуже схожі на сучасні недорогі агрегати для сухого чищення, і то - лише на малу їх частину.Мішки

Найбільш поширеною, простою і дешевою ємністю для зберігання пилососом пилу є звичайний мішок (це саме він називається пилозбірник). Мішки бувають одноразові і багаторазові, з щільного матеріалу, паперові або матерчаті, але сенс один - пил заганяється в них, і там же і залишається. Мішки треба регулярно спорожняти: викидати одноразові й возитися з багаторазовими, вишкрібаючи з них особливо неслухняні шматки пилу.

Мішок для пилососа

Більшість виробників сьогодні віддають перевагу одноразовим пилозбірникам, оскільки вони не тільки простіші в експлуатації, але і надійніші - складаються з декількох шарів, що затримують особливо дрібні й неприємні частинки. Для видалення в пилососі бруду досить вийняти наповнений мішок і вставити новий.

Звичайно, багаторазовий мішок економічніший з точки зору періодичних фінансових витрат (не потрібно витрачати гроші щоквартально з метою покупки нового мішка), але він значно менш комфортний в експлуатації і не є таким же надійним в плані затримання особливо дрібних і неприємних частинок пилу, оскільки пил проходить через нього як через сито. Зрозуміло, що при такому підході частина пилу повертається назад у вашу комнату. В принципі, багато виробників зараз пропонують як одноразові, так і багаторазові пилозбірники для одних і тих же моделей.Контейнери

Але на мішках для пилососу інженерна думка не зупинилася, і наступним кроком стало створення багаторазових пластикових контейнерів для збору пилу. Такі контейнери використовуються переважно в пилососах з так званою циклонічною системою всмоктування: повітря всередині пилососа закручується подібно смерчу, тверді частинки залишаються на стінках резервуара, а очищене повітря виходить назовні.

Контейнери для пилососів

До плюсів таких контейнерів можна віднести те, що пилососи, в які їх встановлюють, не потребують витратних матеріалах: ні в малоприємних багаторазових, ні в недешевих одноразових.

До мінусів - те, що контейнери треба постійно чистити вручну. Крім того, нещільно закріплений контейнер може резонувати, створюючи додатковий шум. Третім мінусом можна назвати підвищене в порівнянні зі звичайними пилососами енергоспоживання, оскільки енергія витрачається не тільки на всмоктування пилу, але і на створення того самого «смерчу» (вихрового потоку).Водяний фільтр

Водяні фільтри це контейнер, наповнений водою, в якому при роботі пилососа створюється водяний циклон. Цей циклон змочує все, що потрапляє в нього при збиранні - і там же воно і залишається. Назовні виходить тільки очищене повітря. Ефективність пилососів з таким фільтром безпосередньо залежить від того, наскільки добре вода змішується з пилом. Пилососи з водяним фільтром з'явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати собі місце під сонцем. Вони хороші тим, що позбавляють вас від необхідності возитися з пилом у контейнерах або з абсолютно негігієнічним мішками - після роботи пилососа досить вилити контейнер з брудною водою, промити його і висушити.

Останній рубіж оборони

У пилососа таким є так званий фільтр тонкого очищення, розташований перед отвором, через яке виходить повітря. Він призначений для затримування найдрібніших частинок, алергенів, мікроорганізмів та інших дрібних неприємних наслідків домашнього прибирання. Таких фільтрів буває 3 типи: HEPA-фільтри, електростатичні і S-класу.

Фільтр

Найбільш ефективними і дорогими серед них є, звичайно, HEPA-фільтри з багатоступеневим очищенням. До слова, HEPA-фільтри використовуються не тільки в пилососах, але і, наприклад, у пристроях для очищення повітря. Іноді пилососи продаються без фільтрів в комплекті, і тоді їх необхідно докуповувати.

Довжина шнура

Начебто дрібниця, але ця дрібниця дуже часто може псувати настрій, враження і взагалі сильно заважати при прибиранні. Оптимальна довжина мережевого кабелю для пилососа становить п'ять метрів, і тому обов'язково зверніть увагу на цей параметр при виборі. Три метри - це вже дуже мало.Насадки

Незайвим буде і подивитися, які насадки пропонуються в комплекті з пилососом. Необов'язково мати двадцять штук, але кілька щіток для різних поверхонь точно не завадять.

Габарити

Більшу частину свого нелегкого життя пилосос відпочиває. І цілком очевидно - хочеться, щоб при цьому він займав якомога менше місця. Але у цього бажання є і зворотна сторона: якщо ви хочете компактний пилосос, то доведеться забути про миючі моделі, про моделі з водяним фільтром і навіть про більшість тих, що використовують контейнер. Останнє не відноситься до пилососів Dyson, про які ми коротко розповімо трохи нижче.

Потужності та їх регулювання

Тема даного параграфа не є помилкою. Насправді, потужність пилососа характеризується двома величинами - споживаною потужністю і потужністю всмоктування.

Перший параметр коливається від 1300 до 2200 Ватт і вище. Саме цю цифру зазвичай пишуть на рекламних бігбордах, але єдине, що вона дає оцінити - це енергоспоживання пилососа, тобто електричне навантаження на мережу. Поспішаємо розчарувати вас: насправді ці кіловати до потужності всмоктування мають дуже опосередковане відношення (це рівноцінно тому, коли на дешевих пластмасових колонках висотою з долоню пишуть щось на кшталт «1000W»). Реальною характеристикою будь-якого пилососа є параметр «потужність всмоктування».

Саме від потужності всмоктування насамперед залежить ефективність прибирання взагалі: чим більша потужність всмоктування, тим краще буде прибрана поверхню, і тим більше «важкого» пилу затягне в себе ваш підлоговий друг.

Тут розібратися простіше: потужності до 300 Ватт вистачить тільки для сухого прибирання, а якщо у вас вдома є підлогові килими, ковролін або хутряні домашні тварини - тоді потужність всмоктування потрібна побільше, і 300 Ватт в даному випадку є необхідним, але не достатнім мінімумом. Максимальні цифри тут коливаються від 450 до 490 Ватт. Такі монстри потрібні у разі великих килимів з довгим ворсом, якими розгулюють вгодовані перські коти. Знову-таки потрібно уточнити, що потужність всмоктування може бути «середньою» і «максимальною» - і в технічних характеристиках (якщо не вказано іншого) малюється остання. Середня ж потужність всмоктування на 15-25% нижче максимальної, і вона знижується у міру наповнення пилозбірника.

Що ж до регулювання потужності, то ця можливість є навіть у дуже дешевих моделей. Але, знову-таки, не у всіх. Тому при виборі пилососа звертайте увагу і на можливість регулювання потужності.Рівень шуму

Цей параметр може не стати визначальним, але вирішальним: деякі моделі пилососів шумлять і ревуть сильніше іншого поїзда метро. Норма шуму, встановлена ​​для пилососів, становить значення від 71 до 80 дБ, що сприймаються на відстані півметра. Важливо розуміти, що рівень шуму пилососа ніяк не пов'язаний з потужністю: ця величина комплексна і складається з декількох характеристик. Зовсім не означає, що потужний пилосос буде ревіти як дикий кабан, а ось дешевий китайський цілком може.

Захисні функції

У пилососа, як і у будь-якого складного пристрою (а сучасний пилосос набагато складніший, ніж його прапрадід), є свої небезпеки. Якщо у прасок придумали захист від забувань вимкнення, то у пилососа таких захистів кілька.

Наприклад, захист від помилкового пуску - якщо користувач забуває встановити на місце мішок для збору пилу або контейнер, то двигун не включиться і тим самим позбавить господаря від можливої ​​пилової бурі.

Також є захист від високої температури - якщо пилосос при роботі сильно перегрівається, то автоматика його відключає. Перегрів, до речі, був дуже характерний для радянських пилососів - і це ще одна причина не купувати такий ретро-девайс.

Пилососи з іншої реальностіKirby

Дана стаття була б неповною, якби ми обійшли стороною ці самі знамениті пилососи «з дизайном Harley Davidson», про які стільки написано в Інтернеті, причому переважно в негативних тонах. Немає сенсу переповідати всі ті масштабні випадки лохотрону, про які легко дізнатися через пошукові системи, так само як і через численні розповіді і відеорепортажі з центральних каналів. Достатньо всього лише розставити крапки над «i», розповівши про те, чим ці пилососи є насправді.

Kirby

Насправді пилососи «Кірбі» є непоганими домашніми помічниками, тільки от з однією суттєвою ремаркою: ціна їм не 5 тис. доларів, а всього лише 700-800. Якщо у вас просять суму, що в 5-6 разів перевищує реальну, можна сміливо посилати таких продавців назад у офіс разом з їх демонстраціями.

Ну і другий момент - порохотяги Kirby нічим не краще за своїх побратимів в тій же ціновій категорії. Наприклад, пилососів Thomson або Karcher (а навіть і гірше). Але, на жаль, марка Kirby завдяки діям численних шахраїв встигла дискредитувати себе на ринку.

Dyson

Окремої згадки заслуговують і пилососи Dyson, компанії, яка придбала популярність у нашій країні завдяки своїм безлопастним вентиляторам. Будучи класичними пилососами за своєю формою, агрегати від Dyson є буквально колекцією унікальних запатентованих розробок, що дозволяють проводити прибирання з більшою ефективністю, ніж їхні скромні побратими з традиційною конструкцією.

Dyson

Як стверджує сама компанія, її пилососи - чи не єдині на ринку, які строго відповідають усім чотирьом вимогам до «правильного пилососа»:

  • не втрачають потужності всмоктування;
  • не змушують господаря нести тягар додаткових витрат (через відсутність фільтрів і мішків для пилу);
  • підходять для всіх типів поверхонь;
  • дають на виході чисте повітря, що підходить навіть для алергіків.

Роботи-пилососи

Роботизовані пилососи - це саме останнє слово науки і техніки в справі домашнього прибирання. Звичайно, спроби створити такий пристрій робилися давно (і деякі навіть вдавалися), але в масове виробництво робот-пилосос пішов відносно недавно - близько десяти років тому.

Зовні такий пилосос являє собою круглий диск діаметром близько 30-40 см і висотою 10-15 см. За допомогою органів управління, розташованих на верхній частині (кнопок і РК-дисплея), користувач задає програму, за якою пилосос живе: або одну з декількох передустановок, або ж (у більш просунутих моделях) за допомогою планувальника. В останньому випадку робот сам періодично покидає свою док-станцію і проводить прибирання території під час вашої відсутності. Єдине, що буде потрібно робити - періодично звільняти пилозбірник цього домашнього вихованця. Але навіть і це може бути необов'язковим: ультрасучасні моделі мають великий «батьківський» пилозбірник, розташований в базовій станції, куди роботи скидають відходи життєдіяльності самостійно; спорожняти доведеться тільки його, але набагато рідше, ніж невеликий пилозбірник самого робота.

Роботи-пилососи

Щоб пилосос не буцався з кріслом, його оснащують інфрачервоним датчиком, розташованим на фронтальній частині пилососа. Коли пилосос «бачить» попереду перешкоду, він його об'їжджає або, якщо ніде об'їхати, повертає назад. Також цей датчик використовується для «спілкування» робота-пилососа зі своєю базовою станцією - так вони можуть знайти один одного, щоб робот підзарядився. Крім того, у найбільш просунутих моделях є і функція дистанційного керування, теж з використанням такого датчика. Також можна встановлювати зону дії пилососа: в числі аксесуарів поцікавтеся наявністю «віртуальної стіни» і маячків, що обмежують зону роботи робота-пилососа.

Вбудовувані пилососи

Цей тип пилососів використовується переважно на промислових підприємствах, в готелях, і так далі. Але деякі з не меншим же успіхом використовують його в звичайних будинках. Конструкція вбудованого пилососа не має практично нічого спільного з його побратимами. Для користувача він є шлангом, який вставляється в отвір в стіні. Отвір є пневморозеткою, що приводить в дію всю приховану від очей господарів систему. Від розеток йдуть повітроводи (пластикові труби невеликого діаметру) до силового агрегату пилососа, який розташовується в підсобному приміщенні (наприклад, коморі або на балконі). Таких розеток може бути дуже багато - не тільки в кожній кімнаті, а й кілька штук в кожній кімнаті. Весь зібраний пил засмоктується шлангом і по воздуховодам потрапляє в пилозбірник розташованого в підсобному приміщенні пилососа. Деякі моделі передбачають так званий пневмовихлоп, який виводить дрібні частки зібраного пилу на вулицю.

Вбудовувані пилососиЗагалом, за принципом дії такий пилосос дуже схожий на звичайні пилососи для сухого чищення, тільки повітря після нього набагато чистіше за рахунок відсутності викидів.

Ручні пилососи

У цю категорію можна віднести як невеликі акумуляторні моделі для дрібного прибирання (наприклад, автомобільні пилососи), так і USB-гаджети.

Порівняно невеликою популярністю користуються і мініатюрні USB-пилососи. Як правило, вони представляють собою дуже простий механізм з вентилятором і малою потужністю всмоктування. Вони підходять для прибирання крихт і пилу зі столу (і взагалі для збору крихт, наприклад, на підлозі), у них немає ніякого мішка для збору пилу (тільки жорсткий контейнер з фільтром), який треба регулярно спорожняти. Але USB-пилососи є дуже зручним інструментом будь-якої людини, яка проводить велику частину життя за комп'ютером, оскільки допомагають тримати робоче і домашнє місце в чистоті.

Ручні пилососи

Коштують такі пилососи буквально кілька доларів і продаються в більшості комп'ютерних гіпермаркетів. Також варто зауважити, що деякі моделі можуть живитится не тільки від USB, але і від «пальчикових» батарей.

Ось і все про те як вибрати пилосос. Також можете прочитати цікаву статтю про те як вибрати кондиціонер.

Вконтакте
Pinterest