Як вибрати пилосос для дому?

admin Різні статті

Як вибрати пилосос для дому?

Вибір пилососа для дому, або квартири не такий простий, як вам може здатися на перший погляд. У магазинах побутової техніки ви зіткнетеся з великою різноманітністю різних брендів, марок, розмірів і кольорів, не кажучи вже про функціональні відмінності конкретних моделей. Тому, перед покупкою потрібно володіти деякою мінімальною інформацією і мати відповіді на принципові питання, які будуть впливати на ваш вибір. Про них ми і розповімо в даній статті. Отже, як вибрати пилосос.

Як правильно вибрати пилосос для дому?

Розмір пилососа

Як правило, чим більшим розміром володіє пилосос, тим більшою потужністю він володіє. А це означає, що дана модель може мати крім великої потужності збільшену площу чистячої щітки, що дозволить скоротити час очищення великих площ. Якщо ж ви для великого будинку виберете маленький пилосос, то вам прийдеться довше їм працювати і частіше чистити його мішок. Якщо ж ви живете в невеликій квартирі, то великий пилосос забере у ній зайве місце і не буде використовуватися на повну потужність.

Типи пилососів

Всі пилососи можна умовно розділити на два великих типи. Це пристрої для сухого прибирання і вологою, так звані миючі пилососи.

Пилососи для сухого прибирання.

Переважно призначені для прибирання пилу і сухого сміття. Пристрої даного типу складаються з традиційного набору складових частин: всмоктуючої турбіни, фільтрів на вході і виході з неї, а також шланга і щітки для збору сміття. Вони легкі у використанні, забезпечують хорошу якість очищення і коштують дешевше миючих пилососів.

До пилососів даного типу відносяться також роботизовані моделі, або як їх ще називають пилососи-роботи. Вони самостійно переміщаються по вашій квартирі і збирають пил. Вони мають різні налаштування чистячої головки по висоті і з однаковим успіхом справляються з товстими килимами і голою підлогою.

Як вибрати пилосос для дому?

Пилососи для вологого прибирання (миючі).

З'явилися на ринку відносно недавно, але встигли завоювати популярність у любителів чистоти. Пилососи даного типу складаються з таких складових частин як турбіни, насоса для подачі хімічних засобів до поверхні, що очищається, бака-утилізатора, резервуара для хімічного складу і працюють за наступним принципом. Миючий хімічний розчин насосом подається у всмоктувальну насадку і розпорошується на оброблювану поверхню розпилюючими форсунками. Після чого миючий розчин разом з очищеною пилом і брудом за рахунок розрідження, створюваного турбіною, засмоктується назад через насадку і збирається в баку-утилізаторі. Таким чином досягається вологе прибирання.

Миючі пилососи набагато ефективніше очищають килими, килимові покриття і паласи. З використанням різних насадок можлива також хімчистка меблевої та автомобільної оббивки і сидінь. Але, пилососи даного типу не рекомендується застосовувати для очищення паркету та інших дерев'яних поверхонь. Вони дорожчі, важче і володіють великими габаритами в порівнянні з пилососами для сухого прибирання. Крім того, трохи складніше в експлуатації так як припускають деякий контроль концентрації та якості миючого розчину, а також тим, що після кожного прибирання дані пилососи потрібно розбирати, промивати і сушити.

Потужність пилососа

Визначає силу всмоктування. Але тут потрібно обмовитися, що та потужність, яку виробники гордо повідомляють у ВАТ на своїх виробах і їх коробках має до створюваного вакууму посереднє відношення, так як позначає споживану електричним двигуном потужність. Яка у підсумку вийде сила вакууму залежатиме від параметрів турбіни. Тому, попросіть продавця в магазині включити цікаву для вас модель і піднесіть до отвору всмоктування свою долоню, порівнявши силу всмоктування даного пристрою з вашим домашнім старим пилососом. Деякі моделі мають регульовану настройку сили створюваного вакууму, дозволяючи збільшувати його при необхідності.

Тип пилозбірника

Пилозбірник накопичує в собі практично весь зібраний пил і бруд і не дає їм назад повертатися в прибиране приміщення з потоком випускаємого повітря. Буває одноразовим і багаторазовим. Одноразовий зручніше тим, що вам не потрібно очищати мішок після прибирань, а просто замінити його на новий. З іншого боку, ви будете змушені постійно купувати мішки і якщо у продажу одного разу не виявиться потрібної вам моделі, ви не зможете скористатися пилососом. Багаторазові мішки в цьому плані більш вигідні. Деякі пилососи обладнають комбінованою системою фільтрації, що складається з центрифуги і фільтрів, які також є багаторазовими.

Додаткові фільтри

Додаткові фільтри на виході забезпечують додаткову фільтрацію видуваючого повітря від частинок пилу, забезпечуючи більш високу якість прибирання. Подібними фільтрами оснащують більш дорогі моделі пилососів, причому в деяких вони можуть бути багатоступінчатими з водяним фільтром у своєму складі. Бюджетні ж версії обмежені тільки одним пилозбірником на вході.

H.E.P.A. фільтри

H.E.P.A. це міжнародний стандарт для типу повітряного фільтра. Він припускає дуже високий ступінь очищення від дрібних часток, в тому числі і від пилку, що може бути корисно для тих, хто страждає від астми і алергії.

Рівень шуму

Постарайтеся оцінити рівень шуму декількох моделей. Незважаючи на те, що пилосос сам по собі досить галасливий побутовий прилад, але є моделі які особливо виділяються створюваним шумом.

Поворотний шланг.

Обертаючийся на 360 градусів у місці свого кріплення шланг забезпечить вам повну свободу рухів і захист від перекручень шланга при збиранні в важкодоступних місцях.

Вага та розміри

Із збільшенням потужності неминуче збільшення маси і габаритних розмірів пилососа. Якщо вам в процесі прибирання вашої квартири, або будинку прийдеться переносити пилосос з місця на місце і тримати в руках, то ви повинні обов'язково оцінити його вагу розміри і маневреність.

Комплектація пилососа

Більшість пилососів комплектуються щілинною насадкою і щіткою для меблів. Деякі можуть забезпечуватися турбо-щіткою, яка дуже добре очищає килими з високим ворсом і відмінно збирає шерсть домашніх тварин.

Додаткові можливості

Зверніть увагу на додаткові опції, які можуть виявитися дуже корисними для вас. Наприклад, довгий висувний і автоматично збираючийся при натисканні кнопки електричний кабель дозволить вам менше перемикатися між розетками в процесі збирання. Корисним також виявляється індикатор заповнення збираючого пил мішка. Телескопічна труба на щітці забезпечить регулювання висоти щіткотримача під ваш зріст, що позбавить від необхідності прибирати в сильно зігнутому стані і зніме втому зі спини.

Гарантійні зобов'язання

Дізнайтеся про терміни наданої гарантії і наявності сервісних центрів у вашому місті. Зазвичай надають гарантію терміном від 1 до 3 років.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у виборі пилососа, який буде відповідати вашим вимогам. Вдалого вам вибору!

Вконтакте
Pinterest