Як вибрати пральну машину

admin Різні статті

Як вибрати пральну машину. Пральна машина навіть сьогодні є не в кожній сім'ї, що може бути пояснено не тільки її дорожнечею, а й банальною відсутністю місця під неї. У малогабаритних квартирах виробництва СРСР для «стіралок» місця не передбачали. Але сьогодні реалії радянського минулого абсолютно неактуальні, і пральна машина є незамінним помічником на поле битви за чистоту та охайність.

Як вибрати пральну машину

Насправді, вибрати пральну машину сьогодні набагато простіше, ніж те як вибрати кондиціонер або як вибрати електробритву. Сьогодні можна купити пральні машини різних видів: це і класична автоматична, і напівавтоматична, і ультразвукова. У нашій статті мова піде, перш за все, про автоматичні машини, але й про інші згадати не забудемо.

Пральні машини напівавтоматичного типу

Пральні машини напівавтоматичного (активаторного) типу являють собою комбінацію під умовною назвою «тазик з моторчиком». Такі моделі були популярні за радянських часів через якусь «елітарність» автоматичних «стіралок», але їх як і раніше можна знайти у оголошеннях типу «Віддам задарма». Іноді за них навіть можуть просити якихось грошей.

Сьогодні машини активаторного типу виробляють в основному російські виробники (марки «Лілія», «Фея», «Малятко» і т.д.). Зустрічаються також маловідомі вітчизняні марки Wellton, UNIT, Saturn та інші. Ціна «тазиків з моторчиком» варіюється від 40 до 200 доларів, вони мобільні (можна легко взяти і перенести на інше місце), допускають завантаження білизни від 1.5 до 7 кг в залежності від моделі і підійдуть тій родині, яка постійно переїжджає з місця на місце . Варто зауважити, що у таких машинок дуже багато обмежень - це стосується і мізерного вибору програм прання (їх практично немає), і невелика швидкість, і обмеження в температурі прання, ну і не забуваємо про необхідність щоразу підключати шланг для зливу води у ванну або туалет. Найкраще такі машинки підійдуть для дачі.

Ультразвукові пральні машини

Ультразвукові пральні машини перекваліфікувалися в такі після буття масажерами. Перуть вони взагалі ніяк (адже відомо, що для розчинення плям досить просто замочити білизну в сильнодіючому пральному порошку), тому розглядати їх в даній статті немає сенсу. Далі ми поговоримо про автоматичні пральні машини і почнемо з їх основної функції - власне прання.

Характеристики пральних машин

Основних показників «класності» у автоматичних пральних машин три: це клас прання, клас енергозбереження та клас віджимання. Вони характеризуються буквами латинського алфавіту: від A до G. Клас «А» - найкращий, а гірше «G» вже нічого немає, та й в продажу такі машини ви навряд чи знайдете.

Характеристики пральних машин

Для початку треба сказати про клас прання. Основна маса пральних машин, присутніх на ринку, відповідають класам «А» або «В», є невелика кількість машин економ-класу «С», і зовсім мізерна - всіх інших. Звичайно, краще всього брати машину класу «А» або «В», але потрібно зауважити, що особливої ​​різниці між ними при пранні ви не побачите, але трохи грошей заощадити зможете.

З класом енергозбереження справа йде приблизно так само. Як правило, в технічних характеристиках пральної машини написане якесь дробове число, що означає кількість електроенергії в кіловат-годинах, яку машина витрачає при стандартній програмі прання бавовняних тканин вагою 1 кілограм при температурі в 60 градусів.

Різниця між сусідніми класами не дуже велика, тому якщо цікавляча вас пральна машина пропонує клас енергозбереження B або C, не варто відразу панікувати і шукати щось дорожче і класом вище.

З класом віджиму справа йде трохи інакше. Він розраховується виходячи з маси білизни до і після прання (при стандартних умовах). Відповідно, клас «А» або «В» буде куди практичніше всіх інших (особливо F або G).

Загалом, якщо підсумувати, то можна зробити наступний висновок: в межах класів «А», «В» і «С» можна вибирати практично будь-яку пральну машину, так як збираються вони практично з одних і тих же комплектуючих і відрізняються переважно маркою, дизайном і наворотами.

Типи автоматичних пральних машин

Пральні машини діляться на моделі з фронтальним і з вертикальним завантаженням. І кожен з цих типів має свої плюса і мінуса.

Пральні машини з фронтальним завантаженням

Машин з фронтальним завантаженням на ринку найбільше. Можна сказати, що більшість людей і не знають про інші типи. Їх плюси очевидні: машину можна вбудувати в кухонні меблі, можна відразу ж планувати під неї місце в новій квартирі, використовуючи її верхню поверхню як полицю, а їх місткість може досягати 7-9 кілограм (що важливо для великої родини), ну і прозоре віконце для багатьох теж має значення.

Проте є у них і свої недоліки. По-перше, немаленькі габарити. Якщо «тазик з моторчиком» можна поставити де завгодно, а машину з вертикальним завантаженням втиснути у вузький кут ванної (так як їх товщина зазвичай не перевищує 40-45 см), то з «Фронталки» такого не вийде. Є, звичайно, вузькі моделі глибиною якраз 45 см, але їх досить мало, і обсяг речей для прання куди менше, ніж у «дорослих».

Пральні машини з вертикальним завантаженням

Головний плюс машин з вертикальним завантаженням - можливість класти і виймати речі прямо в процесі прання (наприклад, якщо ви забули щось туди покласти або, навпаки, засунули рожеву кофточку разом з білими сорочками). Та й не доведеться нагинатися або присідати.

Як вибрати пральну машину

Що ж до мінусів, то на машини з вертикальним завантаженням бувають нарікання за якістю прання. Плюс до всього, обсяг завантажуваних речей трохи менше, ніж у машин з фронтальним завантаженням: в основному вони розраховані на 5-6 кг максимум, тоді як «Фронталки» і до десяти беруть, якщо їх попросити добре.

Вибираємо пральну машину

Розміри машин

Розмір - це чи не основний параметр, за яким вибирають машини в магазинах. Зрозуміло чому: малогабаритні квартири змушують викручуватися і застосовувати часом небачену кмітливість, щоб втиснути апарат у призначене для нього місце.

Як вибрати пральну машину

За великим рахунком всі автоматичні пральні машини вертикального типу мають схожі розміри. Відмінності габаритів у більшості моделей складають лічені сантиметри: їх висота становить зазвичай 85-90 см, а ширина - 60 см. Але от далі починаються вже технічні вишукування, які дозволяють вибирати не одну модель, а іншу. Наприклад, машини з вертикальним завантаженням мають стандартну глибину в 40-45 см. А їх родичі з фронтальним завантаженням можуть запропонувати як глибину в 60 см (це так звані «повнорозмірні моделі»), так і в 45 см, а то й ще менше - мало не до 35 см.

В окремий підвид можна виділити укорочені машини заввишки в 70 см, призначені для установки під раковини. На російському ринку вони представлені переважно моделями фірм Candy і LG і стоять при цьому досить дорого.

Об'єм пральних машин

Якщо звернути увагу на параметр об'єму то можна сказати, що 4-5 кг є оптимальним середнім показником, причому як для самотнього вовка, так і для сім'ї з чотирьох осіб: просто родині доведеться прати частіше, ніж холостяку. Якщо частіше сім'я прати категорично не хоче, тоді їй можна запропонувати вибрати машину з удвічі більшим об'ємом - таким, в який поміщається до 10 кг.

А взагалі, мінімальним обсягом «стіралок» є ті самі півтора кілограма, які допускають «тазики з моторчиком» активаторного типу. Вони цілком підійдуть для дачі, але от чи підійдуть для будинку - це ще питання.

Режими та програми прання

Очевидно, що людині хочеться мати побільше, заплативши при цьому трохи менше. І тому виробники старанно вигадують десятки програм для пральних машин, які відрізняються один від одного лише незначно - а споживачі радісно купують такі агрегати, навіть не замислюючись про те, а чи потрібні їм ці навороти.

Скажемо чесно - не особливо. Прання бавовни, прання кольору при тій чи іншій температурі, прання делікатних речей, швидке прання ... ну, власне, і все, що вам насправді знадобиться. Хіба що тривалість програм зручно змінювати в залежності від ступеня забрудненості речей.

Інші режими - специфічні. Наприклад, людям, які займаються спортом або просто носять спортивне взуття, буде незайвим мати відповідний режим в пральній машині - кросівки в машині відперуться куди краще, ніж в тазику, та й запах буде трохи краще. Але якщо випрати їх на звичайній програмі ... загалом, після такої прання, швидше за все, або машину доведеться ремонтувати, або взуття викидати. Далеко не багатьом може стати в нагоді і режим прання дитячої білизни.

Також є й більш екзотичні програми, які властиві вже пристроїв преміум-класу. Наприклад, в пральних машинах Miele є програми прання не тільки спортивного одягу, а й подушок, банних халатів, гардин, плюшевих іграшок, простих іграшок (!), і навіть режим «накрохмалювання» для додання речам рекламної білизни.

Так що при виборі програм намагайтеся відійти від принципу «чим більше - тим краще» і спробуйте вибрати те, що вам дійсно стане в нагоді.

Матеріал барабана пральної машини

Обов'язково при покупці поцікавтеся, з якого ж матеріалу виготовлений барабан потрібної вам пральної машини. У його основі можуть бути як емальована сталь, так і нержавіюча, або композиційні матеріали. Останні характеризуються меншою гучністю в роботі, більш високим коефіцієнтом теплоізоляції і більшою зносостійкістю. Але нержавіючі матеріали вважаються більш надійними і довговічними.

Місце збірки пральної машини

На відміну від комп'ютерної техніки, місце складання пральної машини має значення. Основні локації: Корея, Європа і Туреччина. Як правило, продукція з різних країн відрізняється надійністю і довговічністю, і найменш довговічними виявляються турецькі машини. Самими довгоживучими (у порядку убування) визнані пральні машини виробництва Швеції, Австрії, Німеччини, Італії та Кореї. Зрозуміло, ціна від місця зборки теж має пряму залежність.

Додаткові функції

З додаткових наворотів на перше місце можна поставити ЖК-дисплей. Він, безумовно, несе не тільки естетичну функцію, а й практичну - з його допомогою набагато зручніше стежити за ходом прання. Але майте на увазі, що наявність такого дисплея робить машину дорожче, підвищує її «престижність». Деяким людям, втім, зручніше дивитися не на дисплей, а на багатофункціональні світлодіоди.

Далі за списком - захист від протікання, який буває «повним» і «частковим». При частковому захисту під охороною виявляються тільки наливні шланги: в разі їх пошкодження припиняється подача води. Повний захист включає в себе ще й захист корпусу від переливу води - на випадок, якщо води в баку виявиться занадто багато. Недорогі «пралки» зазвичай оснащені частковим захистом.

«Захист від дітей» реалізується досить просто і зустрічається в більшості моделей. Він розрахований на те, що дитина не здогадається: потрібно натиснути дві клавіші одночасно, щоб можна було щось зіпсувати.

Серед корисних «примочок» можна відзначити також таймер відкладеного старту - він допомагає перенести прання на той час, коли вам буде зручніше (скажімо, на нічний, якщо вночі ви менше платите за електрику).

Що стосується рівня шуму пральних машин - тут все простіше. Чим менше кількість децибел в паспорті - тим краще. Небажано, щоб шум був вище 70 дБ.

Остання дрібниця (але не остання за значенням), на яку варто зверне увагу - чи відкривається кришка люка бака на 180 градусів.

Сушка

Ні, не та, яка хлібобулочний виріб, а та, яка відповідає за вихід сухої білизни з вашої пральної машини. Про сушку можна сказати так: або звертайте увагу на клас цього параметра при виборі машини (нагадуємо, що клас «А» забезпечить вам практично суху білизну), або придбайте собі окремий сушильний апарат, який за розмірами схожий з самою «пралкою».

Сушка

Його незаперечний плюс - перешкоджання утворенню складок: більшості речей після сушіння навіть і гладити не потрібно.

Сушка

Принцип роботи сушильної машини досить простий: у її камеру завантажується білизна, і після запуску барабан починає обертатися зі швидкістю до 100 оборотів в хвилину. Причому в процесі сушіння в барабан надходять струмені теплого повітря (нагрітого до 50-70 градусів Цельсія), які й допомагають білизні стати сухою.

Якщо ви вирішили стати зовсім сучасною людиною, і у вашому будинку є місце для ще одного великого залізного ящика, тоді зверніть увагу на кілька моментів при виборі «сушки».

По-перше, на систему очищення від вологи. Вологе повітря може або віддалятися примусово, або просто безперервно циркулювати між робочою камерою і теплообмінником, на поверхні якого конденсується волога, після чого вона надходить в водозбірник або йде в каналізацію. По-друге, врахуйте наявність пиловловлюючого фільтра - він збирає ворсинки та інше дрібне сміття.

Що ж стосується програм роботи, то тут все дуже схоже на те, що є в пральних машинах: є сушка по типу тканини і по залишковій вологості. Крім цього, дорогі сушильні машини можуть ще й «провітрювати» одяг, очищати його від пилу або шерсті домашніх котів і т.д.

Отже, давайте підведемо підсумок. Якщо у вас малогабаритна квартира, увагу звертайте, перш за все, на вузькі пральні машини з вертикальним завантаженням (не будемо забувати, що фронтальним ще потрібно простір для відкриття дверець). В крайньому випадку, можна зупинитися на машині, яка вбудовується під раковину, хоча вона і буде істотно дорожче аналогічних пристроїв звичайного розміру.

А якщо з місцем у вас проблем немає, то цілком логічним буде придбання ще й сушильної машини на додаток до пральної - щоб не витрачати простір і час, розвішуючи білизну на мотузках по квартирі.

Ну ось і все про те, як вибрати пральну машину. А якщо маєте бажання, то прочитайте про те як вибрати праску.

Вконтакте
Pinterest