Як вибрати праску

admin Різні статті

Як вибрати праску. Домашня праска є, мабуть, ще більш давнім домашнім приладом, ніж пилосос, та ще й з багатою багатовіковою історією. Колись гладили за допомогою нагрітих і відшліфованих важких шматків металу, сьогодні гладять легкими пластиковими прасками з підошвою з металокераміки. Але факт залишається фактом: праска сьогодні є практично в будь-якому будинку.

Як вибрати праску

Насправді, вибрати праску сьогодні набагато простіше, ніж те як вибрати пральну машину або як вибрати кондиціонер. Перш за все, тому, що цей пристрій не особливо складний саме по собі: в ньому немає складних мікропроцесорних систем і якихось особливих наворотів. А технологічні новинки в прасці мають відношення більше до її фізичних характеристик, ніж до «інтелекту». «Інтелект» у середньої праски залишився майже таким же, як і її попередників, хіба що навчився парі корисних фокусів.

Але, тим не менш, праску вибирати теж потрібно з розумом, і перший параметр, на який потрібно звертати увагу при покупці праски - це підошва.

Підошва у праски

Підошва у праски - це фактично її найголовніша частина. Від того, наскільки міцний матеріал, з якого вона виготовлена, і наскільки хороша його теплопровідність, залежить не тільки швидкість нагріву, а й зручність прасування, і легкість ковзання праски з тих чи інших видів тканини.

Алюміній

Підошви з алюмінію відрізняються малою вагою, а також тим, що дуже швидко нагріваються і остигають. Але у всього є і зворотна сторона - алюмінієві підошви куди менш міцні, ніж їх нержавіючі колеги. Вони легко деформуються від звичайної блискавки або випадково потрапившого під роздачу гудзика. Ці порізи потім зіпсують життя ще більше, оскільки будуть рвати одяг. Більш того, якщо ви не дотримуєтеся температурного режиму і гладите деякі види тканин на більш високій температурі, ніж належить, то деякі з них (скажімо, синтетичні тканини) можуть запросто прилипнути до підошви. В цьому випадку і з підошвою, і з одягом можна буде попрощатися.

Алюмінієвими підошвами оснащуються самі недорогі моделі прасок. Більш серйозні моделі комплектуються підошвою з нержавіючої сталі.

Тефлон

«Тефлонові підошви» насправді є алюмінієвими, але з тефлоновим покриттям (так, саме тим, які ви бачили в сковорідках). І недоліки підошви з таким покриттям властиві точно ті ж, що і алюмінієвим. Основна відмінність полягає в тому, що праски з тефлоновою підошвою дбайливіше ставляться до тканини, ніж звичайний алюміній.

Нержавійка

Нержавіюча сталь є найпоширенішим матеріалом, застосовуваним при виробництві прасок. Цей матеріал дуже міцний, довговічний, не дряпається, досить швидко нагрівається і остигає, легко ковзає по тканині і чиститься (за допомогою теплої води і будь-яких миючих засобів). З недоліків «нержавійки» можна відзначити її вагу - вона більше, ніж у легкого алюмінію, і нагрівається таки трохи довше. Покриті такі підошви зазвичай хромом, спеціальною емаллю, титановим напиленням або навіть сапфіровим порошком. Особливо слід відзначити останній варіант - таку поверхню не можна подряпати навіть цвяхом.

Як вибрати праску

Удосконалювати в підошві праски особливо нічого, тому різні виробники вправляються у фізиці, намагаючись зробити ковзання підошви по тканині більш легким. Panasonic використовує титанове покриття, Rowenta придумала спеціальні зарубки на підошвах, Ufesa робить на підошвах улоговинки для кращого відпарювання - загалом, кожен винаходить власний велосипед.

Металокераміка і кераміка

Керамічні підошви прасок - відносно новий продукт на ринку. Їх незаперечні переваги - дуже легке ковзання, а головний і теж незаперечний недолік - недовговічність. Праски з керамічної підошвою відносяться до нижньої і середньої цінових категорій.

Кераміка - дуже крихкий матеріал, тому якщо ви любите кидати праску на підлогу, то такі підошви - не для вас. Крім того, керамічні підошви дуже чутливі навіть до невеликих подряпин, які поступово приводять до відшарування керамічного напилення від підошви.

Крім матеріалу, підошви прасок відрізняються різними використаними в їх виробництві технологіями для більш зручного прасування і легшого ковзання (про частину з них ми розповіли вище). Ну і останній момент, на який потрібно звернути увагу при виборі підошви - кількість отворів у ній для виходу пари. У хороших прасках їх від 50 і вище.

Пароутворення у прасці

Наявність функції пароутворення в прасці багатьом здається само собою зрозумілим, але праски без пара все-таки бувають, хоч і рідко. Купувати їх є сенс тільки у двох випадках: або ви чомусь не любите пар в прасках, або ж вам потрібна максимально компактна дорожня модель. Коштують такі апарати близько 10 доларів.

Стандартно більшість прасок середньої цінової категорії підтримує як мінімум дві корисні функції (крім власне перетворення води в пару шляхом нагрівання і його випуску через отвори в підошві): паровий удар і розбризкування. Функція парового удару (також званий «турбопар») дозволяє одноразово здійснити посилену подачу пари, що може стати в нагоді при розгладженні особливо неслухняних складок або просто пересушених речей.

Вибір праски

Також деякі праски мають функцію вертикального відпарювання. З її допомогою можна гладити деякі речі (наприклад, піджаки та пальта), не знімаючи їх з вішалки. Це буває дуже зручно в разі відсутності поверхні, на якій речі можна гладити, або ж при небажанні просто знімати річ з вішалки.

Щодо рідкісним продуктом є праски з парогенератором - великим бойлером, в якому вода і перетворюється в пар, що подається безпосередньо в праску. Праски з парогенератором належать до найбільш дорогих продуктів.

І останній момент щодо пара стосується отворів в носику праски - виходячий звідти пар іноді теж буває корисний, наприклад, при прасуванні дитячих речей.

Вода

Вода в прасці, як ви вже знаєте, призначена не тільки для відпарювання, а й для розбризкування води. Звернути увагу потрібно на два моменти: на обсяг ємності для води в самій прасці, на зручність отворів для затоки води і на наявність фільтра проти накипу.

Розбризкування є дуже корисною функцією для розгладження самих шкідливих складок. При натисканні на відповідну кнопку з носика праски під невеликим кутом виприскує вода - таким чином, власник праски позбавлений від необхідності користуватися окремими ємностями для зволоження речей.

Якщо в прасці не буде фільтра проти накипу (званого також противапняним стрижнем), то тоді періодично (залежно від жорсткості води) ви будете стикатися з тим, що з отворів для виходу пари буде литися вода рудого кольору, причому станеться це обов'язково в самий невідповідний і несподіваний момент. Після збурень потрібно почекати якийсь час, коли вся ця вода виллється і можна користуватися праскою заново - до наступного інциденту. В цілому вони трапляються приблизно раз на півроку при прасуванні невеликої кількості речей пару раз на тиждень.

Але не варто думати, що фільтр від накипу повністю позбавить вас від неї - в кращому випадку він просто уповільнить її появу. Повноцінним рішенням могло б бути використання дистильованої води, але вона ускладнює ковзання підошви. Найбільш розумним рішенням є використання звичайної кип'яченої води, змішаної з водопровідною.

Але якщо все здається вам складним або незручним, тоді має сенс заплатити трохи більше і взяти праску з вбудованою системою самоочищення від накипу, або ж з системою попереднього очищення самої води.

Закінчуючи розмову про воду, буде незайвим згадати ще одну сучасну технологію, про яку не знали наші бабусі - протикраплинна систему, призначену для захисту від протікання води у разі прасування при невисокій температурі: така система перекриває подачу води на «одиничці» і (або) двійці і дозволяє уникнути псування делікатних речей.

Потужність праски

В середньому потужність прасок, присутніх на ринку, варіюється від 800 до 2400 Ватт. Для користувача відмінності полягають переважно в тому, що потужна праска швидше нагрівається, і, отже, дозволяє економити ваш час. Дане правило особливо слід враховувати при виборі дорожньої праски, яка в принципі не може бути дуже потужною. Знову-таки буде незайвим звернути увагу на місце постійного підключення праски: якщо ви використовуєте мережеві фільтри для домашньої техніки, то у більшості з них гранично допустиме навантаження не перевищує 2200 Ват, і надпотужна праска моментально відрубає всю решту підключену до фільтру техніку.

Захист від неуважності

Скільки разів на радянських фільмах і рекламних роликах (так, в СРСР теж була реклама!) показувалася проста ситуація: хтось погладив білизна, забув вимкнути праску і пішов, а від такої невимкненої праски відбувся спалах і - як наслідок - пожежа. У кращому випадку страждаючий забудькуватістю пацієнт здобував фігурну пляму на сорочці. В гіршому можна було і квартири позбутися.

Як вибрати праску?

Як би там не було, виробники вирішили боротися з забудькуватістю людей не наочними агітаціями і лекціями про те, як важливо не забувати вимикати праску, а з допомогою сучасних технологій, які допомагають не допустити появи фігурного плями на сорочці і згорілої квартири. Праска, оснащена таким захистом, відключається через 30-60 секунд нерухомого перебування в горизонтальному положенні, і через 8 хвилин - у вертикальному. Такі інтервали (плюс-мінус) характерні для всіх прасок з впровадженою системою захисту, і, хоча такі праски коштують трохи дорожче своїх беззахисних побратимів, економити на цьому не варто.

Шнур і його довжина

Останнім значущим критерієм при виборі праски можна назвати його мережевий кабель. Тут звертати увагу потрібно на два моменти: по-перше, на те, на скільки градусів повертається з'єднувальний з корпусом шарнір (в ідеалі має бути 360 градусів). Якщо кут недостатній, то з часом місце з'єднання перетреться і може виникнути коротке замикання, або навіть ще гірше - вас вдарить струмом.

Другий параметр - довжина самого шнура. Кабель довжиною три метри буде оптимальним вибором.

Також бувають і бездротові праски. Вони ставляться на спеціальну гріючу підставку і таким чином нагріваються до оптимальної температури. Але підошва у таких прасок остигає досить швидко (в межах хвилини), тому прасування ними в домашніх умовах може бути важким.

Ну ось і все про те, як вибрати праску, а якщо маєте бажання можете прочитати статтю Як вибрати електробритву, в якій розповідається про вибір електричної бритви.

Вконтакте
Pinterest