Як вибрати струменевий принтер?

admin Різні статті

Як вибрати струменевий принтер?Незважаючи на велике поширення лазерних принтерів, струменеві принтери як і раніше актуальні. Насамперед вибираються такі принтери для дому, адже коштують вони дешевше лазерних, при цьому їх можливостей цілком достатньо для рядового користувача. Про те, як вибрати струменевий принтер, розповість ItTehnolog.com.

Як правильно вибрати струменевий принтер?

При виборі та купівлі принтера слід звертати увагу на кілька основних його параметрів. Так, в першу чергу необхідно визначити, який максимальний розмір паперу підтримує принтер, яку максимальну роздільну здатність і швидкість друку.

Максимальний розмір паперу традиційно вказується позначенням міжнародних форматів: від найбільшого А0 до самого маленького А6. У домашніх умовах найбільш поширений формат А4 з розмірами 210х297 мм, рідше зустрічається формат А3 (297х420 мм).

Максимальна роздільна здатність друку зазвичай окремо вказується для чорно-білого та кольорового друку. І якщо максимальна роздільна здатність чорно-білого друку грає не дуже важливу роль для домашнього принтера, то роздільна здатність кольорового друку має особливо важливе значення, адже чим вище значення цього параметра, тим більш деталізованим і чітким вийде роздруковане на принтері зображення.

У бюджетним моделях струменевих принтерів звичайно максимальна роздільна здатність кольорового друку рівна 1200х4800 dpi, а в більш дорогих моделях значення цього параметра вже може досягати 1440х5760 dpi. До слова сказати, максимальна роздільна здатність чорно-білого друку в більшості сучасних моделей струменевих принтерів для дому досягає 600х600 dpi.

Якщо струменевий принтер купується для домашніх потреб, то максимальна швидкість друку може виявитися і не дуже значущим параметром. З іншого боку, занадто довго чекати, поки принтер роздрукує кілька сторінок теж не хочеться. Тому якщо на принтері належить друкувати часто і у великих обсягах, то варто все ж придивитися до значення його максимальної швидкості друку.

Як вибрати струменевий принтер?

Як вибрати струменевий принтер?

Для бюджетних моделей струменевих принтерів характерна швидкість чорно-білого друку від 5 до 20 сторінок на хвилину, залежно від обраного режиму друку (чорнового або висока якість), а також швидкість кольорового друку в середньому від 4 до 16 сторінок в хвилину. У моделях, призначених для офісів, швидкість чорно-білого друку може досягати 33 сторінок на хвилину, а кольорового - 15 сторінок на хвилину.

При виборі струменевого принтера значення, крім зазначених параметрів, має також кількість кольорів, з якими працює принтер, а також кількість картриджів. У монохромних моделях колір є всього один - чорний, відповідно, картридж в такому принтері теж один. А в більшості бюджетних кольорових моделях використовується 4 кольори друку і 2 картриджа: один для чорного чорнила, а другий для синього, жовтого і червоного чорнила.

Є моделі кольорових струменевих принтерів, в яких для кожного з кольорів використовується окремий картридж. Такі принтери зручні тим, що замінювати в міру необхідності (або заправляти) потрібно тільки той картридж, в якому закінчується чорнило. При цьому крім стандартних 4 кольорів у них для друку можуть використовуватися 6 кольорів або навіть більше: більша кількість застосовуваних для друку кольорів дає можливість отримати більш якісне зображення.

Вибираючи струменевий принтер, не можна не звернути увагу на такий важливий параметр, як максимальна підтримувана щільність паперу. Традиційно домашні струменеві принтери підтримують звичайний офісний папір з щільністю 64-105 г/м2, а також фотопапір з щільністю 280-300 г/м2. Деякі моделі принтерів можуть підтримувати друк, крім паперу, ще й на різних спеціальних матеріалах, але в домашніх умовах зазвичай ця можливість виявляється зайвою.

Перерахованих вище основних параметрів струйного принтера вистачить, щоб підібрати ту модель, яка задовольнить вимогам щодо якості, швидкості і формату друку. Однак немаловажними виявляються і деякі додаткові параметри принтерів, зокрема, наявність в них кард-рідерів, різних мережевих інтерфейсів, а також екрану управління.

Так, якщо в струменевому принтері є кард-рідер, то друк з його допомогою можна здійснювати прямо з карти пам'яті, не включаючи для цього комп'ютер. Виконати необхідні налаштування для такого друку якраз допомагає екран управління, він може бути як монохромним, так і кольоровим. Наявність же різних мережевих інтерфейсів (Ethernet, Wi-fi або Bluetooth) дозволяє використовувати принтер для віддаленого друку.

Струменеві принтери в даний час представлені в магазинах в широкому асортименті і вибір їх для недосвідченого користувача може здатися складним. Насправді ж вибрати струменевий принтер досить легко, якщо чітко знати, які саме вимоги пред'являти до цього пристрою.

Приміром, якщо необхідний переважно друк текстових документів у невеликих обсягах, то достатньо буде найпростішої і недорогої моделі струменевого принтера, а от якщо потрібний якісний друк фотографій у домашніх умовах, то потрібно вибирати вже якусь модель з групи фотопринтерів.

Вконтакте
Pinterest