Як вибрати цифровий фотоапарат

admin Різні статті

Якщо вам не маряться в снах лаври іменитого фотохудожника, а ви просто шукаєте хороший сучасний фотоапарат для повсякденного користування, то вам корисно буде дізнатися, як вибрати цифровий фотоапарат для любительської зйомки. Виявляється, потрібно враховувати чимало нюансів при виборі.

Як вибрати цифровий фотоапарат: поради для любителя

У магазинах цифрової техніки любительські фотоапарати зазвичай ділять на класи, залежно від їх основних можливостей і характеристик. Так, виділяють бюджетні, компактні моделі, фотоапарати ультразум (суперзум), а також творчі моделі.

  • У бюджетних фотоапаратів найскромніші можливості, визначальним фактором при їх виборі є ціна. Такі фотоапарати добре підходять для невимогливих користувачів.
  • Моделі компактного класу коштують дорожче, але їх можливості вже трохи вище, ніж у бюджетних. Такі фотоапарати підходять для використання на відпочинку, під час екскурсій і т. д. Всі моделі - компакти мають дуже маленькі розміри, невелику вагу, при цьому самі мініатюрні фотоапарати даного класу зазвичай називаються  ультракомпактними.
  • Ультразум - це клас аматорських фотоапаратів, що відрізняється високою кратністю зум-об'єктиву. Такі фотоапарати добре підходять для зйомки віддалених об'єктів. Через своє специфічне призначення ультразуми за розмірами і вагою більше компактів, їх не вийде носити в кишені або в дамській сумочці.
  • Творчими називають такі моделі, які мають найбільш високу серед аматорських фотоапаратів функціональність. Їх відмітні особливості - це більш великий розмір матриці, висока роздільна здатність, наявність можливості вручну регулювати параметри зйомки. Даний клас є найдорожчим з розряду любителів, він близький за характеристиками до моделей дзеркальних фотоапаратів початкового рівня.

Цифровий фотоапарат для любителя, звичайно ж, відрізняється більш слабкими можливостями, в порівнянні з фотокамерами професійного рівня, але в повсякденному аматорської зйомці багато наворотів і не потрібно. Щоб вибрати фотоапарат для любителя, орієнтуватися можна на наступні параметри представлених сьогодні в магазинах моделей.

Роздільна здатність матриці (Мп)

Багато починаючих фотолюбителів звертають увагу на цей параметр цифрового фотоапарата як на основний. Однак насправді значення роздільної здатності аматорських фотокамер часто перебільшується. Цей параметр відповідає за роздільну здатність знімка, і чим вище його значення, тим більше пікселів буде містити знімок. При цьому різниця у разі зйомки камерою з меншою роздільною здатністю і камерою з високим значенням даного параметра помітною стає лише в тому випадку, якщо друк проводиться у великих форматах.

Таким чином, роздільна здатність хоч і важлива, але все ж не є головною в процесі вибору фотоапарата. Для любительської фотозйомки і подальшого друку фото звичного формату 10х15 см цілком достатньо камер навіть з 4 Мп, більшість же сучасних фотоапаратів аматорського призначення має матриці з роздільною здатністю понад 12 Мп.

Розмір і тип матриці фотоапарату

Як вибрати цифровий фотоапарат: поради для любителя

Матриця цифрового фотоапарата, якщо говорить загалом, відповідає за світлочутливість камери. Фотоматриці являють собою аналогові або цифро-аналогові інтегральні мікросхеми, які складаються з фотодіодів. Залежно від технології, за якою вони виготовляються, матриці діляться на кілька основних типів: ПЗС (CCD), КМОП (CMOS) і Live-MOS.

ПЗС-матриці в цифрових фотоапаратах аматорського рівня є найбільш поширеними, досить поширені також матриці КМОП. Live-MOS матриці зустрічаються набагато рідше, вони розроблені в Panasonic і застосовуються також у виробах Leica і Olympus.

Часто про переваги і недоліки матриць кожного з типів сперечаються, але все ж більшість досвідчених користувачів сходиться на думці, що безпосередньо тип фотоматриці в аматорських камерах великого значення не має. А от що дійсно важливо, так це фізичний розмір матриці.

Розмір матриці визначає те, наскільки високою чутливістю і наскільки великим динамічним діапазоном володітиме фотоапарат. Стосовно до аматорської фотозйомки можна сказати, що чим більше розмір матриці, тим менше так званого цифрового шуму буде на готових знімках, зроблених в умовах недостатньої освітленості.

Для аматорських фотоапаратів характерні значення розмірів матриці від 1/2,3 "в бюджетних моделях і до 1/1, 6 " - у топових. При цьому слід зазначити, що фізичний розмір матриці та її роздільна здатність взаємопов'язані: чим більше мегапікселів припадає на одиницю площі фотоматриці, тим гірша в підсумку якість знімка. У зв'язку з цим збільшення роздільної здатності матриці при незмінних маленьких розмірах матриці не дає очікуваного початківцями-фотолюбителями збільшення якості фотознімків.

До слова, світлочутливість фотоматриці, що вказується звичайно в одиницях ISO (відповідно до стандарту ISO 12232:2006), в аматорських моделях фотоапаратів часто варіюється від 100 до 1600, іноді до 3200 одиниць або навіть вище. Але робочою при цьому є чутливість 400-800 ISO, при більш високих значеннях з'являється той самий горезвісний шум. Тому при виборі фотоапарата для любителів не слід гнатися за надто високою чутливістю, яка буває, як правило, в більш дорогих моделях.

Кратність зуму (наближення)

Цей параметр показує, які можливості фотоапарата у зйомці віддалених об'єктів. Зум буває оптичним і цифровим. Цифровий зум створюється програмно, його якість дуже невелика. Оптичний зум забезпечується зміною взаєморозташування оптичних лінз в об'єктиві фотоапарата і, відповідно, зміною фокусної відстані. Оптичний зум дає набагато більш якісне наближення, ніж цифровий.

Як вибрати цифровий фотоапарат

Як вибрати цифровий фотоапарат

Вибирати найбільш високі значення кратності оптичного зума слід в тих випадках, коли планується часто використовувати фотоапарат для зйомки віддалених об'єктів. В інших же ситуаціях висока кратність оптичного зума може виявитися зайвою, а тим часом саме вона часто впливає на вартість моделі фотоапарата. У бюджетних і компактних любительських фотоапаратах кратність оптичного зуму варіюється в межах 5-8х, в суперзумах і творчих моделях - від 10 - 12х і аж до 30х.

Серед інших параметрів фотоапаратів, розглянутих при виборі камер для любительської зйомки, можна відзначити розмір і конструкцію дисплея, наявність різних режимів зйомки, наявність роз'ємів для підключення до ПК або телевізора, підтримуваний тип карт пам'яті, а також тип живлення.

Дисплей фотоапарату

Дисплей в цифрових фотоапаратах служить для перегляду відзнятого матеріалу і управління функціями, а також часто є і цифровим видошукачем - в аматорських камерах оптичний видошукач, як правило, не передбачається. Зараз дисплеї аматорських фотоапаратів в більшості випадків мають діагональ 2,7 або 3 дюйми (рідше зустрічаються дисплеї з діагоналлю 2,4 дюйма), нерідко вони виконуються сенсорними.

Чи має значення розмір дисплея при виборі аматорського фотоапарата ? Якщо так, то лише з точки зору зручності: на великому екрані з високою роздільною здатністю простіше оцінити одержуваний під час зйомки результат. З іншого боку, чим більше розмір екрану, тим вище його енергоспоживання, що може бути особливо критичним взимку, коли через холод акумулятор фотоапарата розряджається швидше.

Наявність можливості сенсорного управління екраном сподобається тим, хто любить керувати фотоапаратом в один дотик. Додатковим бонусом стає можливість повороту екрану, що зручно для фотозйомки зі складних ракурсів. Однак наявність такого бонусу робить фотоапарат дорожче.

Режими зйомки

Наявність різних режимів зйомки і їх кількість можуть грати важливу роль. Автоматичні режими зйомки дозволяють початківцям фотолюбителям не замислюватися про настройках фотоапарата. У свою чергу ручні режими зйомки допомагають просунутим користувачам самостійно регулювати діафрагму, витримку та інші параметри. Практично стандартом для більшості аматорських фотоапаратів є наявність режимів Портрет, Пейзаж, Нічна зйомка, Спорт та Діти. Ручні режими можуть бути представлені такими : Ручний, Пріоритет витримки і Пріоритет діафрагми.

Всі моделі цифрових фотоапаратів сьогодні оснащуються можливістю вести відеозйомку. При цьому запис відео можливий в якості HD (1280x720) і Full HD (1920x1080), що на сьогоднішній день є найкращим. Якщо планується використовувати фотоапарат для відеозйомки, то крім формату записуваного відео слід звернути увагу також на запис звуку: він може вестися в режимі моно або стерео.

Роз'єми для підключення

Роз'єми для підключення до ПК у фотоапаратах для любителів зазвичай представлені micro-USB, mini-USB або ж фірмовими рішеннями. До телевізорів фотоапарати можна підключати при наявності роз'єму HDMI або ж спеціального фірмового роз'єму. Формати карт пам'яті, як правило, включають SD​/SDHC, microSD, Memory Stick або CompactFlash - бажаний формат вибирається виходячи з особистих переваг або наявною в наявності карти пам'яті.

Живлення фотоапарату

Всі цифрові фотоапарати можуть живитися від звичайних пальчикових батарейок АА або ж від акумулятора, переважно літій-іонного, заряджати який можна за допомогою поставляємого в комплекті зарядного пристрою. Також замість звичайних батарейок можна використовувати у фотоапаратах акумуляторні батареї, які можна заряджати від будь-якого сумісного зарядного пристрою.

В даний час користувачі частіше віддають перевагу літій-іонним акумуляторам. Вони бувають знімними і незнімними. Вибирати краще знімні акумулятори, щоб мати можливість у разі необхідності замінити акумулятор запасним. Аматорські моделі цифрових фотоапаратів поставляються найчастіше з акумуляторами ємністю близько 1000 mAh. Одного заряду таких акумуляторів може вистачити на 200-300 знімків, в залежності від налаштувань і енергоспоживання фотоапарата.

В результаті, вибрати фотоапарат для любителя - завдання не таке вже проста. Але наведені вище параметри фотоапаратів допоможуть розібратися в що вказуються для різних моделей характеристиках і прийняти правильне рішення.

Вконтакте
Pinterest