Як вибрати відеокамеру

admin Різні статті

Як вибрати відеокамеруСучасні цифрові фотоапарати оснащуються функцією зйомки відео, якої зазвичай цілком достатньо для домашнього використання. Однак якщо у ваших планах покупки цифрової фотокамери не передбачається або ж якщо ви просто хочете отримати для відеозйомки окремий функціональний пристрій, то вам може знадобитися відеокамера. Про те, як вибрати відеокамеру для аматорських цілей, піде мова далі.

Як вибрати любительську відеокамеру

Фотографії, звичайно ж, можуть допомогти відобразити цікавий момент на пам'ять, але далеко не завжди в одному фото можна всю красу такого моменту передати. Та й деколи закарбувати потрібно не один або два моменти, а цілу подію або важливий захід. Словом, без відеозйомки ніяк не обійтися, а значить потрібно задуматися про те, як вибрати відповідну любительську відеокамеру.

Сьогодні на ринку відеокамер представлені в аматорському класі в основному цифрові моделі, оскільки з ними недосвідченим користувачам найзручніше працювати. Так що розглядати основні критерії вибору і покупки любительських відеокамер варто саме для цифри.

Тип носія відеокамери

Одним з основних параметрів вибору цифрової відеокамери можна називати тип носія, який камерою підтримується. Від цього параметра залежить, як саме камера буде вести запис відео. В аматорських відеокамерах на сьогоднішній день найбільш поширені flash-носії, набагато рідше можна зустріти типи DVD, miniDV, microDV і HDD. Відеокамери з flash-носіями підтримують один або кілька форматів карт пам'яті (Memory Stick, SD / SDHC / SDXC) і найчастіше також мають вбудовану пам'ять, обсяг якої може досягати 4, 8, 16 або 32 ГБ.

Фізичний розмір світлочутливої ​​матриці і роздільна здатність зйомки відеокамери

Серед параметрів, що вказуються виробниками відеокамер як одні з основних, можна назвати фізичний розмір світлочутливої ​​матриці і підсумкову роздільну здатність відеозйомки. Матриці в аматорських відеокамерах зазвичай невеликі, їх розміри, як правило, варіюються від 1/5,8 до 1/4. Рідше зустрічаються відеокамери з матрицями розміром 1/2,88, коштують такі відеокамери дорожче.

Чим більший фізичний розмір матриці відеокамери, тим більш чітким і деталізованим виходить відзнятий за допомогою відеокамери матеріал. При цьому спостерігається пропорційна залежність між розміром матриці і можливою роздільною здатністю відеозйомки камерою: на матрицях більшого розміру може вміститися більше пікселів, а значить здатність відеозйомки в камерах з такими матрицями буде вище.

За стандартом FullHD, найбільш поширеним сьогодні, для зйомки відеокамерою достатньо роздільної здатності в 1920х1080 пікселів або приблизно 2 МП. Такої роздільної здатності для аматорського використання відеокамери цілком достатньо, а значить гнатися за більш високим значенням даного параметра при покупці аматорської відеокамери сенсу немає.

Оптичне збільшення і стабілізація відеокамери

Як і в багатьох цифрових фотокамерах, у відеокамерах аматорського сегмента є можливість оптичного збільшення і стабілізації зображення. Оптичне збільшення досягається в відеокамерах за рахунок зміни фокусної відстані оптичних лінз об'єктива, а для оптичної стабілізації призначена особлива рухлива група лінз в об'єктиві.

Сьогодні на ринку любительських відеокамер представлені моделі з кратністю оптичного збільшення від 10х до 20-30х або навіть до 50х. Для домашнього використання збільшення в 10 разів (10х) може бути достатньо, в деяких випадках знадобиться також збільшення в 20-30 разів ( 20-30х ). А ось покупка моделі з 50-кратним оптичним зумом скоріше за все буде невиправдано дорогою, оскільки таке збільшення при аматорській зйомці застосовується вкрай рідко: при використанні високих значеннях зуму зростає тремтіння зображення і утримати відеокамеру в руках без тремтіння практично нереально.

Оптичний стабілізатор у відеокамері може в деякій мірі згладити ефект тремтіння при зйомці з рук, тому його наявність в обраній моделі буде корисним. Втім, якщо відеозйомка планується на невеликих фокусних відстанях, тобто без великого зуму, то із завданням стабілізації зображення успішно впоратися може також і електронний стабілізатор.

Тривалість зйомки і ергономіка відеокамери

Від того, наскільки велика тривалість роботи відеокамери в режимі зйомки, залежатиме автономність користувача: чим довше пропрацює камера, тим більше відео можна встигнути зняти без необхідності заміни або підзарядки акумулятора. Даний параметр набуває особливо важливого значення в умовах зйомки поза домом, наприклад, у подорожі або під час пікніка. Хорошим значенням тривалості роботи камери в режимі зйомки вважається проміжок в 2-3 години.

Дизайну обраній відеокамери приділяється зазвичай не так багато уваги, як іншим параметрам, а між тим повністю нехтувати цим питанням не можна: якщо дизайн камери ергономічний, то її зручно буде використовувати і утримувати в руці протягом достатнього довгого часу. У рамках даного питання можна розглянути, зокрема, такі характеристики відеокамери, як її розмір, доступні інтерфейси, наявність різних опцій.

Так, відеокамери, призначені для любительської зйомки, краще всього вибирати досить легкими і компактними, приміряючи моделі на руку: камера повинна добре "сидіти", елементи управління повинні бути доступні для роботи однією рукою. З інтерфейсів на аматорській відеокамері присутні найчастіше роз'єми USB ( miniUSB або microUSB ) і HDMI, а також роз'єми для мікрофона і навушників.

Відео: як вибрати відеокамеру

Опції сучасних любительських відеокамер дуже різноманітні, і в різних моделях можуть, наприклад, бути присутнім функції фотозйомки і проектування зображення, функції автоматичної позначки на карті за допомогою GPS і т. д. Такі опції для зйомки необов'язкові і є лише доповненням до основного функціоналу відеокамери, тому на питання про те, варто чи не варто вибирати модель відеокамери з подібними функціями, відповісти можна тільки індивідуально.

Вконтакте
Pinterest