Як вибрати веб-камеру

admin Різні статті

Як вибрати веб-камеруВеб-камера вже давно стала відмінним способом комунікації людей на великих відстанях. Приєднавши цей пристрій до комп'ютера ви можете відносно дешево спілкуватися зі своїми родичами і друзями, що знаходяться в будь-якому кінці світу і при цьому не тільки чути, але й бачити їх. Веб камери знайшли своє застосування не стільки у сфері розваг, але і в бізнесі в якості засобу проведення відеоконференцій. Ще одним їх застосуванням є організація відеоспостереження за різними об'єктами в режимі реального часу. Як правильно вибрати веб камеру під ваші завдання?

Як правильно вибрати веб-камеру

Для відповіді на дане питання потрібно визначитися з бюджетом майбутньої покупки і вивчити характеристики web-камер, від яких буде залежати ваш вибір.

Розділна здатність. Вимірюється в мегапіксеях. Як і у виборі фотоапарата це досить важливий, що визначає якість веб камери, параметр. Більшість пристроїв має роздільну здатність 320х240 і 640х480, а веб-камери високої роздільної здатності до 1280х720 пікселів. Чим більша роздільна здатність, тим більш чітку картинку буде давати камера. Але для більшості завдань цілком вистачить дроздільної здатності 640х480 пікселів.

Частота кадрів в секунду. Якщо вам потрібно вибрати веб камеру для Skype(як встановити Skype), то зверніть увагу на цей параметр. Він має англійське позначення FPS. Якщо даний показник буде низьким, то зображення буде йти ривками. Для отримання плавного відео цей показник повинен бути вище тридцяти кадрів в секунду. Правда, тут потрібно застерегти, що якщо у вас повільний інтернет, то отримати плавне зображення все одно не вийти.

Як вибрати web-камеру

Світлочутливість матриці. Більшість веб камер не можуть бути використані в умовах недостатньої освітленості. Але це цілком можна вирішити встановивши над комп'ютером додаткове джерело світла. Надмірна освітленість також буде перешкоджати нормальній роботі веб-камери, так як на відміну від фотоапаратів вони не мають діафрагми. Об'єктив і фокусування. Ще один важливий момент того, як правильно вибрати web-камеру. Скляна лінза об'єктива краще пластикової, так як забезпечить більш чітке зображення, але і коштувати буде дорожче. Більшість веб камер мають фіксовану фокусну відстань, але й є і моделі з ручним керуванням фокусом, а також гаджети з автофокусуванням (позначається як AF), які є найзручнішими. Якщо планується об'єктивом захоплювати велику групу людей одночасно, то потрібно звернути увагу на пристрої з широким кутом охоплення, який може доходити до 76 градусів.

Підтримка платформ. Тут все стандартно. Будь-яка придбана вами веб камера буде PC-сумісною за замовчуванням. Якщо користувач Mac, то обов'язково перевіряйте сумісність як самої камери, так і її програмного забезпечення з вашою операційною системою.

Якщо у вас вже є цифрова фотокамера(як вибрати цифровий фотоапарат), то вивчіть її можливості, так як в деяких моделях є спеціальна функція, яка дозволяє використовувати її в якості веб камери.

Інтерфейс. Більшість веб камер підключаються до комп'ютера через будь-який вільний USB роз'єм. Бажано, щоб він був стандарту USB 2.0, щоб забезпечити потрібну швидкість передачі даних. Деякі веб-камери мають можливість бездротового підключення через спеціальний адаптер в USB роз'ємі і використовують для передачі зображення мережу Wi-Fi, або Bluetooth.

Тип матриці. Вирішуючи питання, як вибрати хорошу веб камеру, зверніть увагу на технологію виготовлення матриці. Матриці для веб камер виготовляють за технологією CMOS або CCD. Перевагу слід віддати CCD матриць, так як вони забезпечують кращу якість зображення.

Відео ефекти. Багато веб камери мають програмне забезпечення, яке дозволяє створювати під час спілкування різні візуальні ефекти у вигляді кумедних заставок, текстів, анімацій та інших корисних функцій. Вони, звичайно ж, не є необхідними, але роблять спілкування більш веселим.

Як вибрати хорошу веб камеру?

Кріплення. Камери випускаються або у вигляді окремого пристрою, встановлюваного на столі, або призначені для кріплення на моніторі комп'ютера. На наш погляд, ті камери, що закріплюються на моніторі кращі, так як не займають додаткове місце і забезпечують більш правильний ракурс при спілкуванні із співбесідником.

Вбудований мікрофон. Їм володіють зараз практично всі моделі веб-камер. Це зручно, так як відпадає необхідність в підключенні додаткових пристроїв до комп'ютера. Єдиний нюанс полягає в тому, що якість звуку виходить досить посередньою, так як застосовуються недорогі мікрофони.

Функція моніторингу (спостереження). Веб-камери все частіше використовуються для систем спостереження. Підключивши таку камеру до комп'ютера можна отримати відстеження руху на ділянці моніторингу, запис зображення на диск, або просте візуальне спостереження з виведенням зображення на монітор. За порівняно невеликі грошові витрати можна таким чином організувати досить якісне спостереження. Єдине істотний недолік такої системи - це обмеження на довжину USB-кабелю, яка не може перевищувати 5 метрів.

Незважаючи на те, що веб камери присутні на ринку комп'ютерних комплектуючих вже тривалий час, але саме в останні пару років значно зросла їх якість за рахунок збільшення роздільної здатності і чутливості до світла. Важливим чинником їх популяризації стало також сильне падіння цін в ці роки.

Сподіваємося, що з нашою статтею ви отримали уявлення про те, які характеристики веб-камери для вас є визначальними і зможете без проблем вибрати хорошу веб-камеру.

Вконтакте
Pinterest