Як відформатувати карту пам'яті

admin Різні статті

Як відформатувати карту пам'яті

Як відформатувати карту пам'яті. В якості носія інформації в багатьох гаджетах (мобільні телефони, фотоапарати, електронні книги і т. п.) зазвичай використовуються карти пам'яті. Іноді трапляється так, що пристрій карту пам'яті не бачить, хоча в теорії вона сумісна з ним за типом і обсягом. У цьому випадку може допомогти форматування. Як відформатувати карту пам'яті?

Як відформатувати карту пам'яті

Форматування - це процес розмітки носія інформації, створення структури файлової системи. При форматуванні всі дані, які перебували на носії, знищуються. Деякі пристрої (скажімо, фотоапарати) дозволяють відформатувати карту пам'яті без допомоги комп'ютера, просто вибравши відповідний пункт в меню пристрою. У кожному пристрої це робиться по-своєму, так що радимо вам просто уважно прочитати інструкцію до вашого телефону або фотоапарату - там має бути все описано. Читайте статтю - Види карт пам'яті.

Якщо «рідний пристрій» відмовляється форматувати карту пам'яті, хоча в теорії така опція присутня, можна спробувати вимкнути його, а потім знову включити. Якщо і це не допомагає, можна спробувати знайти інший пристрій, що підтримують карти пам'яті потрібного типу, і відформатувати карту в ньому. Але форматування карти пам'яті прямо у пристрої є не завжди, тому розповімо, як відформатувати карту пам'яті, використовуючи комп'ютер.

Як відформатувати карту пам'яті, використовуючи комп'ютер

Для форматування карти пам'яті вам буде потрібен кардрідер - пристрій для читання карт-пам'яті. Він може бути як підключаємий, так і вбудований. Але якщо кардрідера у вас немає, не впадайте у відчай: ви можете відформатувати карту пам'яті прямо у вашому фотоапараті (телефоні, плеєрі і т. п.), підключивши пристрій до комп'ютера USB-кабелем в режимі передачі даних або USB Mass Storage, просто в цьому випадку форматування займе більше часу.

Найпростіший спосіб - це форматування карти пам'яті штатними засобами операційної системи Windows через Провідник. Для цього вам потрібно підключити карту до комп'ютера (через кардрідер або шляхом підключення пристрою з картою). Потім зайдіть в «Мій комп'ютер», знайдіть у списку дисків карту пам'яті і клацніть по ній правою кнопкою миші. Виберіть у контекстному меню пункт «Форматувати».

Відкриється вікно форматування, в ньому потрібно вибрати тип файлової системи для карти пам'яті. Якщо карта пам'яті об'ємом менше 2 Гб, краще вибрати тип файлової системи FAT або FAT16. Для карт пам'яті об'ємом більше 2 Гб підходить файлова система FAT32 (швидше за все, вона буде обрана за замовчуванням). Інші пункти можна не чіпати. Потім просто клікніть по кнопці «Почати» і чекайте закінчення форматування.

Другий варіант форматування карти пам'яті за допомогою комп'ютера - це форматування з використанням програми «Управління дисками». Щоб застосувати цей спосіб, підключіть карту пам'яті до комп'ютера і клацніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер». У контекстному меню виберіть пункт «Управління».

У вікні, управління комп'ютерів знайдіть пункт «Сховище», а в ньому - підпункт "Керування дисками". У списку дисків знайдіть карту пам'яті, клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть пункт «Форматувати». Система може попередити вас про те, що в процесі форматування всі дані будуть втрачені - просто натисніть Так.

У вікні форматування введіть мітку тому (назву диска), виберіть файлову систему. Також можна вибрати розмір кластера - одиниці зберігання даних. Але якщо ви не знаєте, навіщо це потрібно, краще залишити значення за умовчанням. Натисніть ОК. Якщо система знову попередить вас, що форматування знищить дані на диску, знову тисніть ОК. Тепер можна чекати, поки система відформатує карту пам'яті.

Можна також відформатувати карту пам'яті за допомогою спеціальних програм. Врахуйте, що деякі програми підтримують не всі типи карт пам'яті. Також слід пам'ятати, що форматування будь-яким способом знищить всі дані на картці пам'яті, так що якщо там є якась важлива інформація, потрібно перед форматуванням зробити її резервну копію.

Вконтакте
Pinterest