Як відкрити файл hosts?

admin Різні статті

Як відкрити файл hosts?Непримітний файл hosts в операційних системах Windows здатний доставити багато клопоту користувачам комп'ютерів, які не знають про те, що найпростіші зміни в даному файлі здатні повністю змінити роботу сайтів, запитуваних через браузери. Цю можливість взяли на озброєння різні шахраї в інтернеті, які вносячи зміни у файл hosts, блокують роботу найбільш популярних у користувачів сайтів, таких як Вконтакті і Однокласникі. Щоб відновити їх роботу досить відкрити файл hosts і видалити з нього зайві записи.

Як відкрити файл hosts?

Як показали коментарі до попередніх статей на нашому сайті під назвою як почистити файл hosts і як позбутися від валідації аккаунта вконтакті, багато користувачів відчувають проблеми з відкриттям файлу hosts. І справа тут не тільки в тому, що багатьом користувачам не вистачає комп'ютерних знань. Також і зловмисники удосконалюють свої методи, роблячи справжній файл hosts прихованим, залишаючи видимим його фальшивий аналог. Крім того, в операційних системах Windows Vista і Windows 7 важливо правильно відкрити файл, щоб мати можливість збереження внесених до нього змін.

Як роздавати інтернет по WiFi з ноутбука

Як відкрити файл hosts? Покрокова інструкція

Розглянемо як правильно відкрити файл hosts у вигляді простої покрокової інструкції.

 • В операційних системах Windows Vista і Windows 7 увійдіть в систему з правами адміністратора. В іншому випадку буде неможливим збереження вироблених у файлі змін.
 • У поле пошуку, яке з'являється в Windows Vista/7 відразу над кнопкою «Пуск» після її натискання введіть командуnotepad %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts і натисніть клавішу Введення (Enter) на клавіатурі.
 • В результаті попередньої дії в тестовому редакторі «Блокнот» (Notepad) відкриється файл hosts, який потрібно уважно переглянути і видалити зайві записи.

При перегляді обов'язково звертайте увагу на наявність горизонтальних і вертикальних смуг прокрутки у вікні, так як відомі випадки, коли шкідливі записи відводять з видимої частини екрану численними пробілами. Якщо смуги прокрутки виявлені у відкритому вікні, то наведіть повзунки і уважно дивіться на екран, щоб не пропустити рядки, блокуючі роботу сайтів.

Як зайти в реєстр Windows 7

Чому рекомендується саме цей спосіб відкриття файлу hosts? Справа в тому, що як вже згадувалося вище, одним з методів приховування шкідливих дій зловмисниками є присвоєння файлу hosts статусу «прихований». При цьому видимим призначається помилковий файл hosts, який не містить записів, що порушують працездатність сайтів. Використовуючи описаний вище спосіб ви завжди відкриєте правильний файл hosts, навіть якщо він виявиться прихованим.

Як дізнатися хто заходив в комп'ютер

Якщо з якихось причин попередній метод вам здається складним, то можна відкрити файл hosts і звичайним способом. Тільки потрібно буде зробити декілька додаткових дій.

 • Увійдіть в систему з правами адміністратора.
 • Зробіть видимими приховані файли на комп'ютері.
 • Зайдіть в папку C:\Windows\system32\drivers\etc\
 • Зробіть клік правою кнопкою мишки на значку файлу hosts і в який з'явився контекстом меню виберіть пункт "Відкрити".
 • У вікні вибору програми, за допомогою якої буде відкриватися файл, виберіть «Блокнот» (Notepad) і натисніть кнопку "Ок".
 • Перегляньте файл і видаліть з нього все зайве.
 • Якщо файлів hosts у папці два, то це означає що один з них помилковий. Щоб визначити справжній потрібно відкривати обидва файли. Той, в якому будуть виявлені додаткові записи і буде справжнім.
 • Після очищення файлу hosts видаліть помилковий файл і знову зробіть невидимими приховані файли.

Після редагування файлу hosts в Windows XP, щоб зміни набули чинності може знадобитися перезавантаження комп'ютера. У більш старших версіях Windows виконані зміни застосовуються відразу.

Вконтакте
Pinterest