Як відновити BIOS

admin Різні статті

відновлення BIOS

Як відновити BIOS. Скоріш за все Вам не раз довелося чути про зіпсований вірусом чи невмілим користувачем BIOS. Але є таке поняття як відновлення BIOS про яке напевно всі чули, але не всі знають як це зробити.

Відновлення BIOS на материнських платах компанії Intel робиться надзвичайно просто, потрібно всього лише переставити джампер з положення "Flash Recovery" в "Recovery Mode". Тепер залишилося тільки вставити в дисковод рятувальну дискету яка йде в комплекті з материнською платою і включити компьютер.Відновлення BIOS програма зробить сама шляхом перезапису правильної версії. Через кілька хвилин залишиться вимкнути комп'ютер і повернути джампер в колишнє положення.

Відновлення BIOS на материнських платах без підтримки аварійного Bootblock можна зробити за допомогою програматора який вміє програмувати ваш тип BIOS. Цей метод є найкращим. Але буде ще краще якщо Ви переш'єте вміст Flash в ПЗУ. Після цього Ви можете не бояться вірусів, які перешивають BIOS.(Почитайте стаття про новий особистий пошуковик — Greplin) Але якщо у Вас немає програматора можна вчинити інакше. Для цього нам знадобиться завідомо робоча материнська плата з підтримкою тієї ж BIOS що і у Вас. При виконання нижче наведених дій потрібно бути гранично уважним щоб не пошкодити мікросхему.

Для початку потрібно витягти несправну мікросхему BIOS зі свого комп'ютера і відкласти її убік. Тепер потрібно вимкнути комп'ютер з робочою мікросхемою BIOS і підчепивши викруткою витягти мікросхему і прив'язати до неї нитку. Нитка Вам знадобиться для вилучення мікросхеми. Тепер потрібно вставити мікросхему назад але не до кінця, а так щоб її можна було легко вийняти за нитку. Тепер увімкніть комп'ютер і запустіть на ньому DOS. Тепер за допомогою нитки витягніть мікросхему BIOS не вимикаючи комп'ютер і на її місце вставте неробочу. І тепер як зазвичай зробіть відновлення BIOS шляхом простого його оновлення за допомогою дискети або інсталяційного диска. На запитання програми оновлення чи хочемо ми зберегти стару копію відповідаємо НІ (навіщо нам неробоча прошивка). Тепер коли оновлення BIOS пройшло успішно залишилося вимкнути комп'ютер і переставити мікросхему на свою материнську плату. Тепер включаємо комп'ютер і радіємо тепер вже робочому BIOS.

Вконтакте
Pinterest