Як відновити данні з флешки

admin Різні статті

Як відновити данні з флешкиВідновлення даних з флешки. Зіткнутися з такою проблемою, як втрата або пошкодження даних з флешки, може в наші дні практично кожен. І в подібному випадку дуже важливо знати, як виконується відновлення видалених даних з флешки, адже може виявитися, що пошкоджений USB flash drive - єдиний носій важливої інформації. Про те, як відновити дані з флешки, піде мова далі.

Як швидко відновити данні з флешки

У наші дні інформація є одним з найцінніших для людства ресурсів: уявіть тільки, що могло б статися, якби і справді трапився який-небудь інформаційний колапс, як це вже не раз показувалося в кінофільмах! Втім, навіть і на звичайному, побутовому, рівні втрата важливих даних може стати серйозною проблемою або навіть катастрофою. Як бути, наприклад, якщо через помилки або по випадковості були видалені дані для дипломної роботи, сімейний фотоархів, єдина копія докторської дисертації?

Якщо загублені дані зберігалися на флешці, то, на щастя, є кілька способів, які допоможуть ці дані відновити навіть у домашніх умовах. Правда, відразу варто обмовитися, що домашнє відновлення можливо не завжди. Якщо, наприклад, дані на флешці були пошкоджені або загублені внаслідок якого-небудь апаратного збою або фізичного руйнування носія, то, скоріше за все, без допомоги фахівців не обійтися, оскільки для відновлення даних в цьому випадку буде потрібно особливе устаткування і глибокі пізнання в роботі електронних мікросхем.

А от коли дані з флешки перестають нормально зчитуватися і «губляться» через помилки у файловій системі, то самостійне рішення представляється можливим. У домашніх умовах для відновлення даних з флешки можуть стати в нагоді спеціальні утиліти, які бувають як платними, так і безкоштовними. Вибирати потрібну утиліту потрібно в залежності від конкретної ситуації: наприклад, в одному випадку можуть знадобитися інструменти для відновлення видалених даних, а в іншому - утиліти для комплексного відновлення.

Відновлення даних з флешки

Так, якщо дані з флешки були стандартним способом видалені, а потім виявилося, що вони ще потрібні, то повернути їх скоріше всього вдасться за допомогою вже згаданих інструментів для відновлення видалених даних. Вся справа в тому, що при звичайному видаленні дані фізично все ще залишаються на флешці, але в файлової системі вони більше не відображаються, а місце, яке видалені дані займали на носії, позначається як вільне для подальшого запису. У підсумку, до того як ви запишете на флешку нові дані, ви все ще маєте шанси повернути старі дані.

Огляд програм для відновлення даних на флешці

Для відновлення видалених даних служить така утиліта як Recuva. Вона пропонується розробниками і в платній, і в безкоштовній версіях. При цьому безкоштовна версія Recuva має обмежений в порівнянні з платними версіями функціонал, а також не забезпечується підтримкою розробників. Щоб скористатися утилітою, досить запустити її після установки і слідувати інструкціям спеціального майстра.

Під час роботи майстра буде виконаний пошук видалених файлів, а потім утиліта запропонує вам відновити знайдені файли. Для запису відновлених файлів необхідно буде вказати будь-яку папку на свій розсуд, але зверніть увагу, що така папка не повинна знаходитися на самій флешці, з якою ведеться відновлення.

Аналогічними утиліті Recuva функціями володіють такі інструменти, як DiskInternals Uneraser, The Undelete, FileRescue for FAT, доступні безкоштовно протягом 30-денного пробного періоду, а також інструменти SoftPerfect File Recovery і FreeUndelete, які повністю безкоштовні.

Перерахованими утилітами можна скористатися не тільки для відновлення видалених з флешки даних, але і для відновлення тих даних, що були загублені через програмні збої. Також для відновлення пошкоджених даних з флешки може бути корисним безкоштовний інструмент PhotoRec - один з найпотужніших у своєму роді.

Незважаючи на свою назву, працювати PhotoRec може не тільки з фотографіями, але і з будь-якими іншими файлами: все, як заявляють розробники, підтримує ця утиліта більше 390 типів файлів. Особливістю PhotoRec при цьому є відсутність звичного графічного інтерфейсу - замість нього ви побачите інтерфейс, подібний командному рядку Windows.

Серед інших утиліт, які можуть впоратися з відновленням даних з флешки навіть після форматування, можна назвати ще Puran File Recovery і Power Data Recovery - безкоштовні інструменти з досить широким функціоналом, що дозволяє, крім усього іншого, повернути втрачені дані після програмних збоїв і вірусних атак.

Вконтакте
Pinterest