Як визначити частоту процесора

admin Різні статті

Як визначити частоту процесораТактова частота процесора - це одна з його найважливіших характеристик. У недавньому минулому, коли ще не були доступні багатоядерні процесори для домашніх користувачів, частота була основною характеристикою, що характеризує його потужність. Частота процесора вимірюється в герцах (Гц), для скорочення запису вказують в мегагерцах (МГц) або гігагерцах (Ггц) і показує скільки обчислень може виконати процесор в одиницю часу. Досить довгий час тактова частота процесорів була єдиним напрямком збільшення потужності процесорів.

Як дізнатися тактову частоту процесора

Розглянемо основні способи, які дозволять визначити тактову частоту процесора, встановленого у вашому настільному комп'ютері або ноутбуці.

Як визначити частоту процесора. Документація

Перегляньте документи, які були вами отримані при покупці комп'ютера. Ось типовий приклад запису з товарної накладної на придбаний комп'ютер - сист.блок INTEL i7-3770 3,4 GHz/Z77/1Tb Sata III/DDR III 8Gb/2Gb GeForce GTX660 OC/DVDRW. Найпершим показником в даній характеристиці INTEL i7-3770 3,4 GHz представлена ​​модель процесора і його тактова частота, що складає 3,4 Ггц. Буває, що частоту іноді не вказують, а вказують тільки модель. У даному випадку можна зробити запит по зазначеній моделі процесора в будь-якій пошуковій системі і ви відразу отримаєте посилання на повну специфікацію процесора.

Аналогічна ситуація і з ноутбуками. Тільки запит в пошукових системах потрібно зробити по моделі ноутбука після чого можна буде дізнатися його повну характеристику, включаючи тактову частоту використаного в пристрої процесора. Дуже важливо вказати точну модель ноутбука аж до кожної букви, так само як вона наведена на наклейці з боку задньої кришки ноутбука, так як старші моделі ноутбуків з більш потужними процесорами можуть відрізняти від молодших одним-двома символами.

Як визначити частоту процесора. Властивості системи

Відкрийте "Панель управління" комп'ютером і перейдіть в ній в розділ «Властивості системи», де будуть відображені основні показники продуктивності комп'ютера. включаючи назву та тактову частоту процесора. Для виходу з властивостей системи натисніть кнопку "Ок".

Як визначити частоту процесора

Як визначити частоту процесора. Утиліта CPU-Z

Як перевірити температуру компонентів комп'ютера

Дана безкоштовна утиліта призначена для отримання докладних відомостей про процесор. Завантажте з офіційного сайту архів з програмою і розпакуйте його. Запустіть виконуваний фал програми і на вкладці «CPU» знайдіть показник Processor Specification. З нього можна дізнатися частоту процесора.

Як визначити частоту процесора

BIOS. Можна подивитися дані про частоту процесора і через BIOS. Для цього під час початкового завантаження комп'ютера на стаціонарних комп'ютерах зупіть завантаження на першому чорному вікні клавішею Pause і знайдіть рядок Main Processor, в якій будуть вказані основні характеристики процесора, включаючи його частоту.

Як дізнатися скільки ядер в комп'ютері?

Як визначити частоту процесора

Можна також увійти в BIOS, утримувати клавішу Del (у ноутбуків замість Del може вимагатися натискання Esc або F12). У рядку Processor Type основного розділу Main і будуть вказані дані про частоту використовуваного в комп'ютері процесора.

Як визначити частоту процесора

В даний час визначити який із процесорів є більш потужним спираючись тільки на його тактову частоту не можна. Потрібно також враховувати кількість ядер і архітектуру процесора. Так, наприклад, в процесорах останнього покоління компанії Intel використовується запатентована система Turbo Bust, що автоматично піднімає при необхідності тактову частоту ядер процесора.

Вконтакте
Pinterest