Як визначити температуру відеокарти

admin Різні статті

Як визначити температуру відеокартиВідеокарти сучасних комп'ютерів, як і центральні процесори, можуть нагріватися в процесі своєї роботи до критичних температур, особливо під час ігор та інших дій, що інтенсивно навантажують протягом тривалого часу відеопідсистему. З цієї причини потужні відеокарти потребують адекватної системи охолодження, яка також як і у процесорів може складатися з радіатора охолодження і вентилятора. Перевищення допустимої робочої температури відеокарти може привести до виходу її з ладу. Щоб цього уникнути при підозрах на перегрів потрібно обов'язково перевірити температуру відеокарти.

Як визначити температуру відеокарти

Зробити це досить просто за допомогою невеликої утиліти для моніторингу основних параметрів роботи комп'ютера HWMonitor. Для цього потрібно виконати наступні кроки. Також читайте Як перевірити температуру процесора.

Перейдіть на сайт www.cpuid.com і завантажте програму. Вона доступна в двох варіантах: як інсталяційний файл і у вигляді архіву з так званої portable-версії, яка не потребує встановлення. Щоб не засмічувати реєстр Windows зайвими записами і позбавити себе від процесу установки ми рекомендуємо завантажити саме portable-версію.

Розпакуйте архів з програмою в обрану папку і запустіть її exe-файл.

В операційних системах Windows Vista, 7 і 8 можлива поява діалогового вікна системи контролю облікових записів користувачів, що запитує дозвіл на внесення змін на комп'ютері. Змін програма ніяких не справить - можете не турбуватися. Даний запит стандартний для всіх запитів системи контролю. Тому, відразу натисніть кнопку "Так", щоб програма запустилася.

Після запуску програми HWMonitor в її головному вікні ви побачите перелік основних параметрів роботи комп'ютера. У структурі дерева вам потрібно знайти за назвою вашої відеокарти групу параметрів, які відносяться саме до неї. У тому числі і її температуру.

Залежно від моделі відеокарти можуть відображатися дані з одного-двох температурних сенсорів, частота обертання вентилятора і напруга на платі. За деякими моделях відеокарт (найчастіше мобільних для ноутбуків) дані не відображаються. Це означає, що вони не обладнані система моніторингу робочих параметрів.

Як визначити температуру відеокарти

Крім утиліти HWMonitor функцію вимірювання температури відеокарти також може мати програмне забезпечення, що поставляється разом з нею. Вивчіть прикладену до відеокарти інструкцію, або зверніться на офіційний сайт технічної підтримки виробника відеокарти. Перегляньте статтю Як перевірити температуру компонентів комп'ютера

За наявності безконтактного інфрачервоного термометра температуру відеокарти можна вимірювати безпосередньо на її радіаторі, знявши бічну кришку системного блоку комп'ютера.

Вконтакте
Pinterest