Як включити DHCP

admin Різні статті

Як включити DHCP на мережевій картіКоли число комп'ютерів в будинку стає рівним двом або більше, виникає логічне бажання організувати їх в локальну мережу, яка забезпечить зручну взаємодію між окремими машинами. У цьому випадку, використовуючи можливості локальної мережі, можна буде виходити в інтернет через єдине підключення, обмінюватися файлами по мережі, віддалено керувати окремими комп'ютерами, друкувати документи на загальному принтері. Організувати подібну мережу дуже просто на базі роутера чи ADSL-модему з вбудованим маршрутизатором. Для цього потрібно лише включити DHCP на мережевому адаптері кожного комп'ютера і запустити відповідну службу на роутері або модемі, які будуть виконувати роль сервера.

Як включити DHCP на мережевій карті

Протокол DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) - протокол конфігурації, який дозволяє комп'ютерам автоматично налаштовуватися на взаємодію з іншими комп'ютерами мережі через сервер або маршрутизатор. Даний протокол був спеціально розроблений для полегшення налаштування і підключення до локальної мережі.

Налаштування Wi-Fi

Перш ніж включити DHCP на мережевому адаптері переконайтеся, що на роутері або ADSL-модемі включена служба «DHCP-сервер». Для цього зайдіть в панель управління роутером через веб-інтерфейс, використовуючи логін і пароль адміністратора і в настройках мережі перевірте, щоб була встановлена ​​галочка навпроти пункту «Автоматично призначати IP адреси». У тому випадку, якщо інтерфейс пристрою не русифікований, шукайте в налаштуваннях мережі пункт Dynamic IP Address Mode, або щось подібне. В крайньому випадку зверніться до керівництва користувача, щоб знайти відповідні налаштування.

Якщо дана служба не активована, то встановіть галочку на даному пункті, збережіть зроблені налаштування і перезавантажте роутер або ADSL-модем.

Перевірте, щоб служба «DHCP-клієнт» була запущена на кожному комп'ютері, який планується підключити до мережі. Для цього в операційних системах Windows Vista і Windows 7 введіть команду services.msc в рядок пошуку, який з'являється над кнопкою «Пошук» після її натискання і натисніть клавішу Введення (Enter) на клавіатурі.

Налаштування мережі в Windows 7

В операційній системі Windwows XP дану команду потрібно ввести в поле введення вікна, яке з'являється після натискання сполучення клавіш Ctrl + R.

У вікні, знайдіть службу «DHCP-клієнт» і переконайтеся, що її стан - «Працює» і значення типу запуску налаштоване як «Автоматично». Якщо це не так, то клікніть правою кнопкою миші по рядку служби, виберіть в меню пункт «Властивості» і у вікні, для значення «Тип запуску» виберіть зі списку значення «Автоматично». Натисніть кнопку «Ок» для збереження змін і перезавантажте комп'ютер.

Для того, щоб включити DHCP на мережевому адаптері зайдіть у налаштування мережевих підключень. Для цього в операційних системах Windows Vista і Windows 7 введіть команду Ncpa.cpl в рядок пошуку, яка з'являється над кнопкою «Пошук» після її натискання і натисніть клавішу Введення (Enter) на клавіатурі.

В операційній системі Windwows XP дану команду потрібно ввести в поле введення вікна, яке з'являється після натискання сполучення клавіш Ctrl + R.

Без командного рядка в настройки мережевих підключень також можливо зайти через Панель управління.

Знайдіть підключення, яке використовується у вашій локальній мережі і зробіть правий клік мишею на його значку. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості».

Властивості мережевого підключення

Виберіть «Протокол Интернета версии 4 (TCP/IPv4) і натисніть кнопку« Властивості ».

Встановіть значення «Отримати IP-адресу автоматично» та «Отримати адресу DNS-сервера автоматично». Натисніть кнопку «Ок» для збереження змін.

Активація DHCP на мережевому адаптері

DHCP на даному мережевому адаптері тепер включений і готовий до роботи, а сам комп'ютер готовий до підключення і роботи в мережі.

Вконтакте
Pinterest