Як встановити пароль на комп'ютері

admin Різні статті

як встановити пароль на комп'ютері

Як встановити пароль на комп'ютері. Найпоширенішим способом захистити інформацію на вашому комп'ютері є установка на ньому пароля. Така процедура в обов'язковому порядку повинна бути проведена на всіх комп'ютерах організацій і простих користувачів. У цій статті ми розповімо, як встановити пароль на комп'ютер. Це досить легко і не забере у вас багато часу.

Як встановити пароль на комп'ютері

Спочатку необхідно придумати сам пароль. Слід зазначити, що це не так просто, як може здатися на перший погляд. Не рекомендуємо використовувати в якості пароля власне прізвище, дату народження або будь-яку іншу персональну інформацію. Крім того, не потрібно використовувати слова «Пароль», «Password» або «Нєтпароля». Справа в тому, що при спробі злому комп'ютера зловмисники за допомогою спеціальних програм перш за все перевіряють саме ці варіанти паролів. Варто підкреслити, що бажано придумати комплексний пароль, який буде складатися як з буквених, так і з цифрових символів. В операційній системі Windows загальна довжина пароля повинна складати не менше шести символів.

Бажано, щоб пароль являв собою якесь абстрактне поняття чи визначення, не пов'язане з родом діяльності користувача або з його біографією. В якості найпростішого способу можна взяти будь-яку книжку, відкрити її на випадковій сторінці і використовувати перше-ліпше слово. Для більшої надійності до нього можна додати сьогоднішню дату.

Встановлення пароля на Windows

Тепер, коли набір символів придуманий, можна встановити пароль на комп'ютер. Заходимо в меню «Пуск», далі натискаємо на «Панель управління», де вибираємо пункт «Облікові записи користувачів». У списку користувачів вибираємо того, для кого ви встановлюєте пароль. Далі з'явиться меню, в якому слід обрати пункт «Створення пароля». Перед вами з'являться два рядки для введення пароля. Під час його написання обов'язково зверніть увагу на розкладку клавіатури, а також на те, яку мову обраний в поточний момент.

Крім того, операційна система пропонує придумати слово або фразу, яка буде служити підказкою до пароля на той випадок, якщо ви його забудете. Цей пункт виконувати не обов'язково. В кінці натискаємо кнопку «Створити пароль».

Встановлення пароля на включення самого комп'ютера

Щоб встановити пароль на комп'ютер, не обов'язково використовувати операційну систему, так як такий захист не завжди надійний. Ще один спосіб захисту інформації передбачає встановлення пароля на включення самого комп'ютера. Для цього перезавантажте комп'ютер, а під час цього процесу натисніть клавішу «Delete» чи «F2» для входу в настройки BIOS, версії якого сильно відрізняються в залежності від моделей материнських плат.

Як викласти відео на YouTube

Далі знаходимо вкладку «Security», де в рядку «Change User Password» вводимо пароль, який буде запитуватися при включенні перед завантаженням операційної системи. Тут варто відзначити, що переходи по меню в BIOS здійснюються за допомогою клавіш управління курсором, а для змін параметрів слід використовувати клавіші «PageUp» і «PageDown».

На той випадок, якщо ви забудете цей пароль, існує відносно простий спосіб обійти його введення. Для цього необхідно зняти кришку системного блоку, вийняти з материнської плати батарейку і через кілька секунд поставити її назад. Відбудеться скидання всіх налаштувань, і комп'ютер можна буде завантажити без введення пароля. Зрозуміло, цей спосіб підійде тільки для тих, хто користується стаціонарними комп'ютерами, у випадку з ноутбуком буде потрібно повне розбирання пристрою, що не рекомендується робити самостійно.

Вконтакте
Pinterest