Як встановити Wi Fi дома

admin Різні статті

Як встановити Wi Fi домаБездротові Wi-Fi мережі є дуже зручним винаходом. У такій мережі домашні комп'ютери можуть використовувати спільне підключення до мережі Інтернет, проводити обмін інформацією, грати в мережеві багатокористувацькі ігри, а також виконувати друк документів на загальному мережевому принтері без використання проводового підключення для кожного учасника мережі за умови наявності в ньому радіомодуля WiFi. Це дозволяє позбутися від необхідності розводки мережевих кабелів по будинку і не бути прив'язаним до конкретного місця роботи там, де виведений кабель. Можна навіть вийти в сад при будинку і працювати на свіжому повітрі в межах дії WiFi мережі.

Як показали питання до нашої попередньої статті про те, як підключити WiFi дома багато питань практичної реалізації бездротової мережі для багатьох користувачів так і залишилися незрозумілими. Тому, було прийнято рішення написати другу частину статті про те, як встановити wifi дома з ухилом в бік технічної реалізації бездротової мережі.

Як встановити Wi Fi дома

Організація WiFi мережі дома завжди починається з визначення використовуваного типу підключення до мережі Інтернет. Найбільш популярними варіантами підключення в даний час є:

  • Проводове високошвидкісне з'єднання переважно на основі технології FTTB. При даному типі підключення в будинок або квартиру заходить вита пара і під'єднується до 8-ми контактного RJ-45 роз'єму комп'ютера.
  • Проводове швидкісне підключення до мережі на основі технології ADSL. В якості каналу передачі при даному підключенні використовується телефонний дріт і модем підключається до телефонної розетки, а на сам модем приходить дріт з 4-х контактним RJ-12 «телефонним» роз'ємом.
  • У тих випадках, коли можливості підключення дротяного безлімітного інтернету немає, використовують технології бездротових з'єднань за технологією LTE від провідних стільникових операторів. Багатьом, можливо абревіатура нічого не скаже, тому уточнимо, що мається на увазі третє покоління мобільного зв'язку з підвищеними швидкостями передачі даних - 3G мережі. У випадку використання даного підключення в один із USB портів комп'ютера вставляється 3G модем, який за зовнішнім виглядом нагадує флешку і забезпечує підключення до мережі інтернет.

Визначтеся, до якої з розглянутих груп відноситься ваше підключення. Від цього буде залежати тип обладнання, яке вам буде необхідно придбати для установки WiFi мережі будинку.

Для першого типу підключення це буде найчисленніша група роутерів типу D-Link DIR 320, Asus WL-520GC/GU, Zyxel Keenetic.

Для другого типу підключення ADSL модеми з WiFi-модулем типу D-Link DSL-2640U, Acorp Sprinter @ ADSL W422G, TrendNet TEW-658BRM.

Для третього типу вибір пристроїв поменше, але також можна підібрати щось підходяще. Наприклад, роутери Zyxel Keenetic 4G, TrendNet TEW-655BR3G, Netgear WNDR4300.

Налаштування Wi-Fi

Хотілося б сказати, що зазначені моделі не є рекомендованими, а наведені тільки для того, щоб було простіше зорієнтуватися з необхідним обладнанням. Найчастіше ті чи інші пристрої може порекомендувати сам провайдер, послугами підключення до Інтернету якого ви користуєтеся.

Після того, як пристрій буде придбано для запуску WiFi мережі будинку його потрібно буде налаштувати. Для цього підключаєте в WAN-роз'єм роутера Ethernet-кабель, в ADSL-модем телефонний кабель, а в USB-роз'єм роутера відповідний бездротовий модем і приступаєте до налаштування пристрою.

Віртуальний WiFi в Windows 7

Настройку проводять через так званий веб-інтерфейс, з'єднавши комп'ютер із пристроєм Ethernet-кабелем. Один кінець кабелю з 8-ми контактним роз'ємом підключіть до мережевої карти ноутбука або комп'ютера, а інший - до будь-якого з LAN-портів роутера або модему. Після цього зайдіть в настройки роутера, набравши в адресному рядку будь-якого браузера адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натиснувши клавішу Введення (Enter) клавіатурі. Точна адреса налаштувань (веб-інтерфейсу) обов'язково вказується до документації до пристрою.

Як налаштувати Wi-Fi на ноутбуці?

Вхід в налаштування здійснюється за допомогою логіна та пароля. Вони також вказуються в документації або на наклейці на нижній кришці пристрою. Загальний принцип налаштування такий:

  • Спочатку настроюється поточне підключення до інтернету в розділі «Інтернет-з'єднання» (WAN). Про те, що з'єднання успішно встановлено можна дізнатися за працюючим Інтернетом на комп'ютері, підключеному проводом до пристрою.
  • Після установки підключення до Інтернету настроюється бездротова мережа, яка буде «роздавати» поточне підключення до Інтернету для всіх домашніх комп'ютерів і пристроїв по WiFi. Для цього перейдіть у розділ «Бездротова мережа», виберіть WPA/WPA2 тип шифрування даних, призначте ключ доступу до мережі і дайте назву майбутній мережі (SSID), за яким її будуть виявляти комп'ютери, що знаходяться в радіусі її дії.
  • Перезавантажте роутер і відключіть від нього мережевий кабель, яким він підключений до комп'ютера. Спробуйте знайти на комп'ютері створену бездротову мережу і підключитися до неї, увівши ключ доступу.

Більш детально весь процес налаштування описаний в нашій попередній статті про підключення WiFi дома.

Якщо після спроби підключення не виводиться ніякого повідомлення про помилку, а на комп'ютері з'являється індикатор активності бездротової мережі і в браузері відкриваються всі сайти, значить установка WiFi дома пройшла успішно. В іншому випадку ще раз перевірте налаштування пристрою.

Вконтакте
Pinterest