Як взнати IP свого комп'ютера

admin Різні статті

Як визначити свій IPIP-адреса - це індивідуальний ідентифікатор вашого комп'ютера в локальній або глобальній мережі. У певних ситуаціях у вас може виникнути необхідність визначити цю адресу. Як дізнатися IP свого комп'ютера?

Для початку варто згадати, що IP-адреса буває двох видів - внутрішня і зовнішня. Внутрішня IP-адреса (також її називають приватною, внутрішньомережною, локальною, «сірою») використовується в локальних мережах. (Стаття - Як дізнатися локальну IP-адресу).

Зовнішня IP-адреса служить для ідентифікації вашого комп'ютера в інтернеті. Вона може бути статичною (постійно закріпленою за вашим комп'ютером) або динамічною (призначатися заново при кожному підключенні комп'ютера до інтернету). Внутрішня IP-адреса має бути унікальною для локальної мережі, зовнішня - для інтернету.

Як дізнатися IP-адресу свого комп'ютера

Є кілька способів дізнатися IP свого комп'ютера, деякі з них підходять для визначення тільки зовнішнього чи внутрішнього IP, за допомогою інших можна дізнатися і внутрішню, і зовнішню IP-адресу. Перший спосіб - це використання служби Windows ipconfig. Для використання цієї служби потрібно викликати командний рядок.

Натисніть «Пуск», виберіть «Виконати ...». У полі «Відкрити» вікна, що з'явилося напишіть cmd і натисніть Enter або ОК. Відкриється вікно командного рядка, в якому потрібно ввести команду ipconfig (ipconfig / all для більш докладної інформації) і натиснути Enter.

Якщо комп'ютер підключений до інтернету напряму, в рядку «IP-адреса» («IPv4-адрес») буде вказано його зовнішній IP. Якщо ж комп'ютер підключений через локальну мережу, у цьому рядку ви побачите його внутрішню IP-адреса, а зовнішній IP можна буде дізнатися іншими способами, про які ми розповімо нижче.

Зовнішній IP свого комп'ютера можна побачити у властивостях підключення до інтернету. Якщо у вас встановлена ​​операційна система Windows XP, натисніть «Пуск», виберіть «Панель управління», в панелі вам потрібен розділ «Мережеві підключення». Знайшовши ярличок підключення до інтернету, клікніть по ньому двічі. Відкриється вікно, в якому потрібно перейти на вкладку «Відомості». У рядку «IP-адреса клієнта» і буде вказаний ваш зовнішній IP.

Щоб дізнатися внутрішній IP, потрібно натиснути правою кнопкою по значку підключення по локальній мережі, вибрати пункт «Стан», перейти на вкладку «Підтримка». Там серед іншої інформації буде і IP-адресу вашого комп'ютера в локальній мережі.

В операційній системі Windows 7 зайдіть в Панель управління і виберіть пункт «Центр управління мережами і загальним доступом». В меню зліва потрібно вибрати «Зміна параметрів адаптера». У вікні, знайдіть з'єднання, правою кнопкою, виберіть пункт «Стан». У вікні, натисніть кнопку «Відомості», у віконці відомостей про мережі ви зможете подивитися свій IP-адресу.

Також можна дізнатися IP свого комп'ютера, використовуючи спеціальні сайти, що визначають зовнішній IP. Від вас вимагається просто зайти на один з наступних сайтів:

  • 2ip.ru
  • internet.yandex.ru
  • smart-ip.net
  • whatismyip.com
  • myip.ru
  • yoip.ru
  • scanip.ru
  • ip-whois.net

Зрозуміло, є й інші сайти, ми перерахували лише деякі з них, ви можете користуватися тим, який вам найбільше подобається.

Як дізнатися, статичний у вас зовнішній IP або динамічний? Для цього вам потрібно кілька разів перевірити свій IP-адресу після кожного підключення до інтернету. Якщо вона змінюється - значить, ваш зовнішній IP динамічний. Однією перевірки може не вистачити, так як іноді трапляється, що комп'ютеру кілька разів поспіль присвоюється один і той же зовнішній IP, особливо якщо між підключеннями до інтернету пройшло мало часу. А можна просто подзвонити в техпідтримку провайдера і дізнатися це (до речі, у деяких провайдерів виділення постійного зовнішнього IP - додаткова платна послуга). Також ви можете дізнатися IP-адрес сайту.

Як бачите, є різні способи дізнатися IP свого комп'ютера, ви можете користуватися тим з них, який для вас більш зручний.

Вконтакте
Pinterest