Як заблокувати спам

admin Різні статті

Як заблокувати спамБагато сучасних користувачів інтернету задають відчайдушне питання, як заблокувати спам. Наш сайт розповість про історію та видах спаму і те, як позбавитися від надокучливої реклами.

Спам - це розсилка комерційної реклами чи інших видів повідомлень. Сьогодні одним з найбільш популярних видів спаму, безумовно, є саме інтернет-розсилка - дешево, швидко, продуктивно.

Історія спаму

Далеко не всі знають, що спочатку спам був фаршем. Справа в тому, що слово SPAM, він же Spiced hAM, було товарним знаком гострого ковбасного фаршу від американської компанії Hormel Foods Corporation. Продукт користувався популярністю в 30-ті роки ХХ століття, коли про комп'ютери ще і не замислювалися. Виробники розгорнули масштабну рекламну кампанію, зображення фаршу SPAM виднілося на кожному стовпі, стіні, вітрині. З тих пір слово «спам» стало прозивним і набуло стійку асоціацію з надокучливої ​​рекламою.

Види спаму

Залежно від напрямку і цілей поширення реклами, розрізняють такі види спаму:

  • поштовий спам (один з найпоширеніших);
  • спам на блогах;
  • спам на форумах (розсилання рекламних повідомлень учасникам форуму без їхньої згоди);
  • вискакуючі вікна (pop-up);
  • пошуковий спам, або веб-спам (використовується для того, щоб впливати на результати пошуку, таким чином, пошукові технології не можуть правильно ранжувати сайти і видавати саме ті сторінки, які справді релевантні запитом).

Боротьба зі спамом

Боротися зі спамом потрібно не тільки з тієї причини, що він страшно дратує, а й через те, що повідомлення можуть нести реальну загрозу. Так, спам може містити шкідливі віруси. Крім того, деякі спам-розсилки містять шахрайську інформацію, яка може ввести в оману недосвідченого користувача.

Одним з найбільш надокучливих і малоприємних видів спаму, з яким стикаються практично всі, є поштовий спам. Якщо наполеглива реклама атакує ваш поштовий ящик, від неї цілком можна позбутися.

Боротьба зі спамом

У першу чергу відзначимо, що писати на зворотну адресу немає сенсу. Найчастіше рекламні тексти розсилає робот або людина, яка отримує за розсилку гроші, так що в обох випадках ви не перестанете отримувати повідомлення. Краще діяти напевно. Практично всі сучасні поштові сервіси надають можливість надсилати небажані листи в окрему папку "Спам". Для цього вам потрібно всього один раз помітити лист, який вважаєте спамом. Надалі листи з цієї адреси будуть автоматично перенаправлятися в папку "Спам", не відображаючись у «Вхідних».

Припиняти появу нових рекламних повідомлень допоможуть спеціальні фільтри. Для цього достатньо ввести ключові слова або словосполучення (по типу «купіть», «кращі товари», «це не спам» і т. п.), на які накладається табу. Тепер всі листи, що містять задані формулювання, будуть фільтруватися. Правда, періодично потрібно перевіряти папку «Спам», адже не виключено, що туди випадково потрапить важливе для вас повідомлення.

Боротися зі спамом допоможе якісна антиспам програма, яка видаляє від 97 % до 100 % небажаної кореспонденції. У її функції входять аналіз спаму, класифікація листів за категоріями спам, можливо не спам і точно не спам. Також програма сканує лист на наявність/відсутність вірусів і повідомляє користувачеві про загрозу. До числа подібних борців з надокучливої ​​рекламою віднесемо програми SPAMfighter, Agnitum Spam Terrier, Agava SpamProtexx та інші.

Профілактика спаму

Щоб мінімізувати кількість спаму у вашій поштовій скриньці, дотримуйтеся елементарних правил :

  • Не залишайте адресу своєї електронної пошти на неперевірених ресурсах, а якщо вам потрібно зареєструватися на сумнівному сервісі, не використовуйте основний ящик - краще створити тимчасовий.
  • Якщо вам потрібно розмістити свої контактні дані у відкритому вигляді, не використовуйте текст. Краще, якщо це буде картинка з адресою, або користуйтеся javascript. Справа в тому, що роботи з легкістю збирають адреси в інтернеті.
  • Встановіть хороший спам- фільтр.
Ось і все, про те, як уберегти себе від спаму.
Вконтакте
Pinterest