Як зайти на роутер?

admin Різні статті

Як зайти на роутер?Роутер(машрутизатор) являє собою пристрій, що використовується для створення домашніх або невеликих офісних мереж. Через роутер всі комп'ютери в мережі отримують доступ до інтернету, папок загального доступу, мережевих принтерів і іншим пристроям і функціям спільного використання. Щоб роутер виконував свої функції він потребує попереднього налаштування.

Як зайти на роутер?

Більшість роутров мають спеціального розроблений їхніми виробниками веб-інтерфейс, завдяки якому всі налаштування можна провести використовуючи будь-який з сучасних браузерів. Для того, щоб зайти на роутер з його допомогою буде потрібно виконати наступне.

Візьміть мережевим кабелем Ethernet, який йшов в комплекті з роутером і один його кінець вставте в Ethernet-порт мережевої карти комп'ютера, а інший в один з Ethernet-роз'ємів роутера. У роутерах для домашнього використання кількість Ethernet-портів може становити 1, 2 або 4. У багатопортовому пристрії принципової різниці який використовувати порт немає. Всі вони працюють однаково.  Також можете прочитати статтю про те як вибрати Wi-Fi роутер?

На роутері в разі успішної установки фізичного підключення повинен спалахнути відповідний світлодіодний індикатор.

Якщо індикатор не загоряється, то для цього можуть бути дві причини. Неякісний кабель і відключена, або некоректно працююча мережева карта комп'ютера.

Відкрити браузер і в його адресному рядку набрати IP-адресу вашого роутера. Зазвичай це 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Уточнити яку адресу має ваш роутер можна з документації до нього, або з наклейки на зворотній стороні його корпусу. Там же повинні бути зазначені логін і пароль до веб-інтерфейсу, встановлені за замовчуванням.

Після введення IP-адреси натисніть клавішу Введення (Enter) на клавіатурі.

У браузері має відкритися вікно, що пропонує ввести логін і пароль адміністратора, щоб зайти на роутер. Дуже часто за умовчанням встановлюють наступні пари логін/пароль: admin/admin, Amdmin/Admin, логін Admin і порожній пароль. Тут знову ж таки краще звернутися до документації роутера.

Після введення логіна і пароля натисніть клавішу Введення (Enter). Якщо логін і пароль введені вірно, ви потрапите на головну сторінку веб-інтерфейсу роутера і можете приступити до його налаштування.

Якщо логін і пароль, встановлені на заводі за замовчуванням вам точно відомі, але вони не підходять, то це означає, що пароль адміністратора був змінений. У тому випадку, коли пароль змінювали не ви або новий пароль був просто забутий, то можна спробувати зробити скидання налаштувань роутера натисканням і утриманням кнопки Reset до початку процесу перезавантаження роутера. Також зверныть увагу на статтю Як підключити WiFi дома?

Скидання налаштувань повертає всі настройки у вихідний заводський стані, в тому числі і логін з паролем. Врахуйте, що після скидання налаштувань вам також доведеться наново встановлювати параметри підключення до інтернету.

Вконтакте
Pinterest